Tony: "Mi-am dorit să revin în Portugalia"

Tony a fost prezentat oficial la Guimaraes

23.01.2011 VIDEO comenteaza

VIDEO » Instrucţie cu anonimii. CFR Cluj - FC Horst 13-1

În primul joc de verificare al stagiului din Antalya, CFR Cluj a învins-o aseară pe FC Horst, care ocupă ultimul loc în liga a 5-a din Olanda, cu scorul de 13-1 (6-0)

Video » Culio a debutat cu o pasă de gol în amicalul cu Hannover 96 3-0

Culio nu i-a înşelat aşteptările lui Gică Hagi. Argentinianul a fost introdus în minutul 65 în teren, reuşind să-i cucerească pe fanii Galatei cu o pasă de gol

VIDEO » Gigi Becali vrea un jucător de la CFR Cluj. Vezi jucătorii pe care îi urmăreşte patronul Stelei

Sorin Cîrţu i-a recomandat lui Gigi Becali să-l cumpere pe Sixto Peralta de la CFR

VIDEO » Mureşan: "În Liga 1 nu sînt bani pentru transferuri-bombă"

Preşedintele CFR-ului, Iuliu Mureşan, a vorbit despre performanţele şi eşecurile clujenilor din 2010, dar şi despre planurile din 2011. Mureşan a mai spus că urmează cîteva transferuri, dar nimic spectaculos, din cauza lipsei banilor

03.12.2010 VIDEO comenteaza

VIDEO » Jucătorii clujeni au participat la şedinţa foto pentru calendarul oficial pe 2011

Jucătorii celor de la CFR Cluj au avut timp şi pentru fanii echipei clujene înaintea meciului cu Universitatea Craiova din această etapă a Ligii I. Aceştia au participat la o şedinţă foto pentru realizarea calendarului oficial al clubului pentru 2011

Video » Rugat să comenteze acuzele de blat, Mureşan a închis telefonul

Preşedintele clujenilor, Iuliu Mureşan, a intrat în direct la emisiunea Premium Liga, de la GSP TV, după meciul cîştigat de CFR, 3-0 la Bistriţa. Cu cîteva minute mai devreme, Gigi Becali spusese voalat că meciul fusese aranjat

Video » Iuliu Mureşan: "Încep să mă gîndesc la arbitri străini. Sînt prea multe greşeli şi prea mari"

Iuliu Mureşan regretă că nu l-a susţinut pe Dumitru Dragomir după scandalurile de arbitraj din ultima perioadă. Preşedintele ceferist se gîndeşte din nou ca la meciurile Clujului să fluiere o brigadă din străinătate

02.11.2010 VIDEO comenteaza

Video » Vezi imagini de la sosirea lui Bayern Munchen la Cluj!

Bayern a venit pentru a doua oară în România în ultimii trei ani. După Steaua, şi CFR Cluj i-a adus pe bavarezi în ţara noastră, tot pentru un meci de Liga Campionilor. Nemţii au rămas blocaţi la Cluj. Un român care s-a declarat fan Bayern va ţine cu CFR-ul.

VIDEO » Traore înscrie, însă arbitrul nu validează golul. E corectă decizia?

În minutul 30, Lacina Traore trimite balonul în poartă, însă golul nu este validat pe motiv de fault la portar

Video » Rezumat CFR Cluj - Unirea Urziceni 3-0

CFR Cluj şi-a reparat moralul după înfrîngerile de la Vaslui şi Munchen. Campioana a trecut cu 3-0 de Unirea Urziceni, toate golurile fiind marcate după pauză

VIDEO » Paszkany ar ceda pachetul majoritar de la CFR

Finanţatorul CFR-ului, Arpad Paszkany a spus la emisiunea GSP TV Plus că nimeni nu este bătut în cuie la o echipă, în afară de patron. Şeful clujenilor a mărturisit însă că dacă ar veni altcineva care să preia pachetul majoritar, i l-ar ceda

VIDEO » De Zerbi: "N-am fost niciodată biciclist, eu joc fotbal!"

Fotbalistul echipei CFR Cluj, Roberto de Zerbi, a declarat, după meciul cu FC Braşov, scor 4-0, în care a marcat un gol, că îi va fi recunoscător toată viaţa fostului tehnician al formaţiei clujene, Andrea Mandorlini, care l-a readus în activitate după o pauză îndelungată

VIDEO » Paszkany îl apără pe Traore: "Foarte bine că a tras! Un vîrf adevărat trebuie să atace poarta"

Criticat de Dumitru Dragomir pentru faza din prima repriză atunci cînd a ales să tragă la poartă în loc să-i paseze lui Culio, Traore este susţinut chiar de patronul Arpad Paszkany

Video » MM Stoica a atacat dur arbitrajul şi echipa CFR Cluj

Managerul general al Unirii Urziceni, Mihai Stoica, a declarat la finalul partidei că CFR Cluj este avantajata de arbitrii

VIDEO » Rezumat: CFR Cluj - Red Bull Leipzig 2-1

CFR are chef de victorii înainte de Supercupa cu Unirea Urziceni. Campionii au bătut şi în ultimul amical din Austria, 2-1 cu nemţii de la Leipzig. O singură înfrîngere au campionii în meciurile de pregătire

VIDEO » Vezi rezumatul partidei CFR Cluj - Slavia Praga 2-4

Campioana CFR a dat peste coşmarul românilor în cantonamentul din Austria. Echipa care bătut-o pe Steaua în Champions League şi a scos Vasluiul din Europa League, Slavia Praga, i-a învins pe ardeleni cu 4-2

VIDEO » Nicolae Dică a semnat cu Manisaspor!

Nicolae Dică se duce la turci. După jumătate de sezon la Cluj, românul a fost împrumutat un an de zile în Turcia

VIDEO >> Dică: "Vreau să mai rămîn un an la Cluj. Sper să mă lase cei de la Catania"

Dică vrea să rămînă la CFR şi are şi un argument: Răzvan l-a chemat la naţională după doi ani. Problema este că lui Dică i-a expirat împrumutul la Cluj, iar Catania cere prea mult pentru un transfer

Video » Cristi Bud: "Am promis că o să luăm eventul, sîntem cea mai bună echipă din ţară"

Atacantul CFR-ului, Cristi Bud, a comentat victoria echipei sale din finala Cupei României cu FC Vaslu

MOTORSPORT

Un raliu care a decurs bine, dar s-a sfarsit prost!

Bogdan Marisca si Sebastian Itu au demonstrat la “Timis Rally – Realitatea TV” ca sunt intr-o forma buna si sunt pregatiti sa se lupte pentru podiumul campionatului. Inca din a treia proba speciala a raliului cei doi s-au instalat in fruntea clasamentului provizoriu al competitiei, pozitie pe care au pastrat-o, cu o singura exceptie, pana dupa speciala cu numarul 12