Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
01.02.2011 FOTBAL

CFR a semnat azi cu senegalezul Modou Sougou

"Vişiniii" au ajuns la un acord cu senegalezul Modou Sougou (26 de ani) de la Academica

     Foto 1

Modou Sougou a evoluat în ultimele 3 sezoane în Portugalia, la Academica de Coimbra. A marcat 4 goluri în acest sezon pentru gruparea portugheză. Modou Sougou este un jucător de viteză care poate evolua ca şi extremă, dar şi în atac. Este şi internaţional senegalez, acesta bifînd 11 prezenţe şi un gol pentru naţionala ţării sale. A debutat în 2008 la Cupa Africii pe Naţiuni.

COMENTARII (39)

1 2
De gorgeousroadkill pe 03.02.2011 la 10:35

superman1 a spus pe 01.02.2011 23:07 Crainicul: "a marcat pentru CFR, Mudu... " Publicul: "Suguuu" "Mudu?" "Suguuuu" fain

De-mi pocneste apendicele de ras vii la spital cu neshte portocale (ori beri, whatever) :) Sunt sceptic-visator-juma-optimist- c-un-ochi-rad-o-spranceana-rid ic-incredul apropos de transferul asta. Asta pentru ca stiu ce scouting fenomenal au Porto si Benfica (chiar si Sporting, o tzara-n regres in ultimii ani) si mi-e greu sa cred ca un club care gaseste in liga a doua din Japonia un jucator precum Hulk nu-i in stare sa vada un fotbalist de valoare chiar sub nasul lor. Astea fiind zise ori sper ca-i un jucator de exceptie (sau se va transforma in unul) si cei vreo cateva sute (mii?) de scouts ce urmaresc Liga Sagres sufera de un fel de orbire colectiva, ori ma rog sa fie un jucator fara mari virtuti "tehnico-tactice" (bleah), dar unul care este util echipei, cum a fost Culio (greu o sa-l mai uit). No, oricum, bienvenido Zuzu Mumu!
CITEAZA
De ekuli pe 02.02.2011 la 19:11
nu cred ca e adevarat ... ar fi prea fumos ... pe site-ul oficial nu apare nimic
CITEAZA
De black96 pe 02.02.2011 la 18:28
cu acesta putem face un sistem ca si al barcelonei minca-maftei,cadu.rada(piccolo }.edimar{panin}-peralta,muresa n,dica-nicoara,modou,de zerbi
CITEAZA
De ko-ko pe 02.02.2011 la 18:16
Nu stiu cati au observat dar la clipul lui Sougou de pe youtube apar si vreo 6 comentarii in poloneza.Ei bine, baietii cu pricina sunt fani Lech Poznan ce-l felicita pe Modou pentru sosirea la echipa lor favorita. :)))
CITEAZA
De ceps00base pe 02.02.2011 la 16:37
jur ca uneori e plin de imbecili pe-aici. va inteleg supararea pentru gestul lui Traore, dar cati dintre voi au urmarit un meci fara el pe teren? nicio faza de poarta, niciun atac, niciun pressing, NIMIC concret langa careul advers! orice s-ar zice, baiatul asta s-a descurcat mai bine decat orice alt atacant am avut in ultimul an! cea mai mare problema a fost presiunea care s-a pus pe el, atat de media cat si de conducere, suporteri dar si colegii de echipa, care atunci cand era pe teren ii aruncau mingi, indiferent de pozitie, iar acesta trebuia sa faca ceva din orice faza. cand nu-i iesea ii sareau toti in cap! eu sincer nu-l vreau plecat! mai eficient, mai concentrat si norocos, da! e bine ca vine Modou Sogou, avem nevoie de viteza pe banda dreapta
CITEAZA
De cfrrrrr pe 02.02.2011 la 15:42
Fetele din tribuna i-ar striga numele cu placere sunt sigur :))))
CITEAZA
De cfrrrrr pe 02.02.2011 la 15:40
E gen Semedo dar cu un mare plus la capitolul forta...sa fie primit! :)
CITEAZA
De retardila pe 02.02.2011 la 15:40

dorin900 a spus pe 02.02.2011 13:45 vand tricou cu traore , detalii la id`ul de mess : pimp_shakur

Cat ii tricoul si cat ii Traore? Sau le dai numai "legat"?
CITEAZA
De cfrrrrr pe 02.02.2011 la 15:39
Sa ajunga actele alea odata sa nu ne trezim iar ca ni-l sufla x sau y...nu ar fi prima data...
CITEAZA
De saliceanu pe 02.02.2011 la 14:58

superman1 a spus pe 01.02.2011 23:07 Crainicul: "a marcat pentru CFR, Mudu... " Publicul: "Suguuu" "Mudu?" "Suguuuu" fain

...si vrei ca tribuna sa'i strige numele in latina ? Mudus....Sugus !
CITEAZA
De oliboli pe 02.02.2011 la 14:22
Dar de ce nu vanzi pre Tarore fara tricou???
CITEAZA
De rori pe 02.02.2011 la 13:49
"Sougou is an amazing player whose pace is his greatest attribute. He can also pass, dribble and score and some pretty nice goals too! He's a senegalese international. Position: SMF (Side Middle Fielder), WF (wide forward) , CF*(centre forward)"
CITEAZA
De dorin900 pe 02.02.2011 la 13:45
vand tricou cu traore , detalii la id`ul de mess : pimp_shakur
CITEAZA
De deaduralex pe 02.02.2011 la 13:27
ne-am adus senegolgeter, ne-am adus senegolgeter, la la la la laaa la
CITEAZA
De amusement pe 02.02.2011 la 12:42

ircfr a spus pe 02.02.2011 10:26 Ceva ma face sa cred ca Sougou este mai bun ca Moraes. Forta CFR.

si eu sper din tot sufletul sa fie asa. tipu asta are un CV impresionant, aduce cu Semedo , dar cu mai multa masa musculara :D avandu-l si pe Nicoara in banda stanga cu o viteza impresionanta, atacul pare sa creasca in potential prin aducerea acestui senegalez. sa vedem ce va fi.
CITEAZA
De cfr1907cluj pe 02.02.2011 la 10:45

aurelyan_13 a spus pe 01.02.2011 20:27 cfr a semnat azi,de parca clubul joaca pentru sougou.sa ma rahatesc pe titlurile voastre.incompetentilor.jalnic i.afara cu voi

se stie ca gsp scrie doar prostii .... dar si gsp si prosport tine cu steaua ! ca tot despre steaua vorbesc !! rusinee!!
CITEAZA
De ircfr pe 02.02.2011 la 10:26
Ceva ma face sa cred ca Sougou este mai bun ca Moraes. Forta CFR.
CITEAZA
De caneto pe 02.02.2011 la 07:49

i.isfan a spus pe 02.02.2011 03:28 Nu contest cv-ul sau capacitatile sale de jucator,vom vedea ce poate,insa numele este mult pre greu de pronuntat si e mult prea ciudat:))))).

Las' ca l-or reboteza coechipierii sau suporterii in Shogun sau Sanyi.
CITEAZA
De i.isfan pe 02.02.2011 la 03:28
Nu contest cv-ul sau capacitatile sale de jucator,vom vedea ce poate,insa numele este mult pre greu de pronuntat si e mult prea ciudat:))))).
CITEAZA
De superman1 pe 02.02.2011 la 02:10
Overall, io care am tipat dupa Moraes si Eric cat sa nu va mai deranjati si voi :p, sunt foarte multumit de transferurile facute in acest intermezzo. A venit Sugu Bubu asta, cotat de transfermarkt la 2,3 milioane de euro (!), a venit Nicoara in locul lui Culio - care demult il tot tragea de maneca pe Arpi sa-l lase afara ca nu se mai poate tine, a venit Kapetanos, un jucator adaptat la fotbalul din Romania, l-am pastrat pe Traore-Adebayor, am scapat de o gramada de umpluturi (exceptie Alcantara - dar acolo e alta poveste) si uite asa astia suntem in retur, mai proaspeti si cu fruntea mai lata. Pacat ca n-avem antrenor si ca nu se adevereste zvonul cu "revine Dorinel in Gruia?" ca in rest nu stam rau. Doamne ajuta sa nu ne facem de ras in retur.
CITEAZA
De -virus- pe 02.02.2011 la 01:40
Bine mai, Sughi-Bughi!
CITEAZA
De albusibiu pe 02.02.2011 la 00:10

superman1 a spus pe 01.02.2011 23:07 Crainicul: "a marcat pentru CFR, Mudu... " Publicul: "Suguuu" "Mudu?" "Suguuuu" fain

Tare asta Superman! In primul rand sa apuce sa dea goluri si apoi ii strigam tot arborele genealogic daca trebuie. :)
CITEAZA
De ecriss pe 01.02.2011 la 23:59
Daca transferul e facut.. eu zic ca e bun si ca a re un CV bun
CITEAZA
De albusibiu pe 01.02.2011 la 23:28

alingeorgian a spus pe 01.02.2011 21:40 In primul rand: jucatorul evolueaza atat ATACANT cat si EXTREMA DREAPTA (atentie, extrema, nu mijlocas dreapta), practic cam ceea ce juca si Semedo. In al doilea rand: Sougou se afla in ultimele 6 luni de contract cu Academica, motiv pentru care suma de transfer nu cred ca depaseste 500.000 euro, pentru ca oricum la vara l-ar fi pierdut gratis!

Mersi pentru date. Interesanta chestiunea asta. Ma gandesc si eu ca l-am luat pe putin dar sunt curios acum sa vad pe cati bani exact. Salariul nu poate fi prea mare fiindca trecerea de la Portugalia la Romania nu e spectaculoasa. Totusi, daca scouterii englezi de la un club de liga a II-a l-au ochit, daca si scouterul nostru il indica (fiindca e mana lui aici) eu tind sa fiu increzator in miscarea asta. Haideti sa-l vedem la lucru !
CITEAZA
De rusma pe 01.02.2011 la 23:19

biancorossi a spus pe 01.02.2011 21:50 si mamam lui modo sogo sugo toto asta e convinsa ca acest chfwere gastiga tout anu aista...mai ales niika...

Oare ce spurcaciuni ai scris acolo?Hai recunoaste ca tot ai transpirat pana ai desavarsit opera aia.....
CITEAZA
1 2