Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
02.03.2011 FOTBAL

Fanii lui CFR sînt împotriva parteneriatului cu Roşia Montană Gold Corporation. Mureşan îi linişteşte

Clubul CFR a încheiat astăzi un contract de colaborare cu "Roşia Montană Gold Corporation"

     Foto 1

"Este un parteneriat foarte important pentru noi. Chiar dacă sînt anumite reţineri vizavi de această corporaţie, eu n-am avut nici o reţinere să implic această societate printre sponsorii importanţi ai echipei", a spus preşedintele CFR-ului, Iuliu Mureşan.
Miner
în copilărie

Oficialul campioanei a dezvăluit amănunte interesante din copilăria sa. "Provin dintr-o familie de mineri. Tatăl meu a fost miner inginer şi mă lua cu el în mină cînd eram copil. Am lucrat două luni în mină să fac bani. Luam probe de monoxid de carbon. Am cunoscut procesul de exploatare al minereului. Poate unii se gîndesc că e un proiect controversat, dar nu e nimic controversat. Eu m-aş bucura ca peste 2-3 ani compania să poată să exploateze aurul de la Roşia Montană, iar noi să putem pune sigla CFR-ului pe un lingou de aur. Noi tindem spre aur întotdeauna", a precizat Mureşan. "Roşia Montană Gold Corporation" va beneficia de publicitate în incinta stadionului urmînd ca pe viitor numele companiei să apară şi pe tricourile de joc ale feroviarilor.

"Sînt bani care nouă ne prind bine, dar mult mai bine ar prinde României acel aur care urmează să fie exploatat"
Iuliu Mureşan preşedinte CFR Cluj

"Ne bucurăm că sîntem alături de echipa fanion a Transilvaniei. Ne dorim ca aurul de la Roşia Montană să rămînă în România pentru români. Ne dorim ca CFR-ul să continue performanţele din ultimii ani"
Dragoş Tănase
director general RMGC

Proiect controversat
Cei mai mulţi dintre suporterii CFR-ului nu văd compatibilă asocierea dintre clubul clujean şi compania care derulează controversatul proiect minier din Munţii Apuseni. Iuliu Mureşan a încercat să facă lumină. "Cianuri se găsesc în sîmburii de la toate fructele. În cafeaua pe care o bem se găseşte cianură, o doză de 6 miligrame. Substanţa periculoasă va fi deversată într-un loc special şi va fi o concentraţie mică. Aceste lucruri trebuie explicate. E o necunoaştere, iar dacă se explică în mod normal oamenii trebuie să înţeleagă", a spus Mureşan. Fanii formaţiei clujene au lansat o petiţie online, pe site-ul www.petitieonline.ro, prin care îşi exprimă dezaprobarea faţă de parteneriatul cu RMGC. "Suporterii CFR protestează faţă de decizia clubului clujean de a intra în parteneriat cu compania Roşia Montană Gold Corporation, indiferent de forma sau de beneficiile materiale aduse clubului, din cauza gravelor nereguli ecologice dar şi social-economice pe care proiectul societăţii canadiene le va avea asupra României. Nu vrem sponsorizare cu preţul onoarei!", se arată în petiţia lansată de simpatizanţii lui CFR.

Suporteri de la Roşia Montană pentru CFR
RMGC va pune la dispoziţie mai multe autocare şi va asigura intrarea la meciurile CFR-ului de la Cluj locuitorilor din Roşia Montană şi împrejurimi. Conform parteneriatului încheiat între cele două societăţi, gruparea feroviară va organiza mai multe turnee în localităţile miniere din Munţii Apuseni pentru copii şi juniori.


RMGC este o companie înfiinţată în 1997, în judeţul Alba, ai cărei acţionari sînt Gabriel Resources, cu 80,46 la sută, Minvest Deva, cu 19,31 la sută şi alţi acţionari minoritari (0,23 la sută). Compania derulează în Apuseni un proiect minier extrem de controversat care a stîrnit reacţii dure din partea organizaţiilor ecologice şi non-guvernamentale care văd în exploatarea de la Roşia Montană riscul contaminării cu cianură a unei zone foarte populate. Pînă în prezent, Gabriel Resources a investit în România aproximativ 400 de milioane de dolari prin RMCG, se arată pe site-ul oficial al companiei.

COMENTARII (351)

« 11 12 13 14 15
De retardila pe 03.03.2011 la 16:31

superman1 a spus pe 03.03.2011 15:05 koppandiz, acele case biserici raman neatinse si vor beneficia si de o zona verde, tampon, pana la cariera. localitatea Rosia ramane la locul ei, nu dispare, nu se rade.

Oare le cumpara (le-ar cumpara) sa plateasca impozite pe ele? Sau, din pur spirit conservator de arhitectura medievala sa le renoveze? Nici macar tu nu poti crede asa ceva....Desi.....
CITEAZA
De albusibiu pe 03.03.2011 la 16:27
@Dantesc, vrei sa fii neaparat pirat? Sa vezi doar cu un ochi si cu celalalt nu? Stii de ce i-am raspuns asa? Hai sa-ti explic: "ipocrizie de conjunctura", "frecat pe burta cu gorgeous", "lipsa de discernamant", "iesit in evidenta", "spirit civic nascut ieri", "frustrari". Ia spune-mi te rog, cine a enuntat TOATE lucrurile astea la adresa mea si daca au venit ca o reactie a unui calificativ direct adresat de catre mine. Intr-adevar, echilibru pana la genunchiul broastei.
CITEAZA
De dantesc pe 03.03.2011 la 16:20

albusibiu a spus pe 03.03.2011 15:25 Somn usor, superman! Norocul tau ca ai nasul infundat.

Sa ajuns prea departe cu toata porcaria asta si daca are cineva ceva de spus trebuie sa o faca argumentat asa cum a facut-o superman 1 Iar acum in lipsa de argumente taberele adverse au trecut incet incetisor la atacuri directe la persoana,gretos,de-a dreptul... Albule parerea mea e ca ar trebui incet sa inveti ca sunt oameni care nu au aceeiasi parere ca si tine si cel mai bun exemplu e petitia a carui initiator ai fost caci feed-backul a fost sub orice asteptari . Da si tu si ceilalti aveti dreptul de a avea o parere nimeni nu poate interzice asta dar tu te enervezi si incerci sa fi subtil jignind chiar daca nu la un mod foarte direct. Superman 1si-a expus pozitia si parerea iar atitudinea sa mie cel putin mi sa parut a fi una foarte echilibrata pana cand...pana cand ai incercat sa fi subtil si de aici a degenerat totul
CITEAZA
De dantesc pe 03.03.2011 la 16:04

cheferistul a spus pe 03.03.2011 14:56 intradevar!!!daca daca tzie tzi se pare ca doua exploatari identice ca re folosesc acelasi procedu chimic sunt diferite si ca niste exemple concludente care sunt inca acolo si stau marturie pentru cei care vor sa le vada nu sunt destul de "argumente",cat si ideea ca nu a fost facute de aceeasi firma,ceva in genul ne asezam pe carosabil sa vedem daca ne loveste masina iar dupa ce ne-a lovit mai ne taram odata ianpoi pe carosabil ca sa ne loveasca si o a doua pentru ca deh...trebuie sa fim siguri ca e masina care ne-a lovit si nu cumva niscaiva reni de ai lui mos craciun ma fac sa zambesc si sa imi dau seama cat de penibil potzi fi,si pana unde poate sa duca gandirea romanului si cat de perversa este ea!!nu cred ca realizezi ca ai inceput sa ma distrezi si citesc comentarile tale si ale altora ca tine din pura placere de a vedea cat de departe pot sa merga cu gandirea cei ca tine!!

Isuse ! M-am chinuit de trei ori sa descifrez ce ai vrut sa spui,nu am reusit,din pacate. Rescrie te rog si fi un pic mai explicit caci esti peste puterea mea de intelegere sau ii fi tu prea subtil si nu m-am prins eu. In cazul asta nu mai scrie nimic,nu are rost,iti pierzi vremea
CITEAZA
De cheferistul pe 03.03.2011 la 15:58

superman1 a spus pe 03.03.2011 15:05 koppandiz, acele case biserici raman neatinse si vor beneficia si de o zona verde, tampon, pana la cariera. localitatea Rosia ramane la locul ei, nu dispare, nu se rade.

daca nu sti nu vorbi!!apropo de ras!!au inceput deja sa le rada de ce va ani(vreo trei daca sunt exact)!!nu ma crezi dute in zona si stai la un pahar de vorba cu niscaiva oameni din zona,bineintzeles sper ca itzi dai seama ca nu trebuie sa fie pe statele de plata ale RMGC,ca sa afli adevarul!!sau daca vrei mai multe detali cauta o peroana de contact de la asociatzia "Alburnus Maior" si ai sa te dumiresti!!aia fi sigur ca nu sunt pe statele de plata ale RMGC!!
CITEAZA
De cj.07.cfr pe 03.03.2011 la 15:36
Financiar, miscarea a fost buna: s-au pierdut doar vreo 100 suporteri romani si s-au castigat milioane de dolari canadieni. Imaginea de afaceristi care pot scoate bani si din rulmenti a crescut in ochii capitalismului. Totul merge spre bine. Echipa Ardealului e pe locul 8, cu sanse la locul 2. Ce conteaza ca nu mai sunt foarte multi pasi pana la "Paszkany, afara din Gruia!"? M-as bucura daca o doamna ar lua 1/2 din ce i se cuvine si i-ar investi intr-o echipa de fotbal cu adevarat feroviara, nu doar o cale aservita vagonetilor de mina. Ce, nu poate sa apara si la Cluj o echipa de tipul FC United of Manchester? Poate sa joace si pe Cluj Arena, nu cred ca uistii s-ar supara. Daca suporterii CFR-ului n-au atatia bani ca cei din Manchester, poate are doamna de care vorbeam. Nu luati acest comentariu drept un atac la persoana, e doar o idee de afacere. Chiar ma mir ca aceasta idee nu i-a venit lui Paszkany Arpad.
CITEAZA
De albusibiu pe 03.03.2011 la 15:25
Somn usor, superman! Norocul tau ca ai nasul infundat.
CITEAZA
De superman1 pe 03.03.2011 la 15:14
tu nu intelegi nimic albule, esti la nivel de alba sau neagra, nu percepi nuantele. ca sa intelegi, plecand de la perceptia pe care o ai fata de mina vis-a-vis de rmgc si sponsorizarea CFR-ului, completez urmatoarele: 1. as prefera ca aceasta exploatare sa fie facuta de o companie 100% romaneasca. RMGC are dor 20% capital romanesc. Nu stiu cat de fezabila e ideea asta dar as prefera sa fie tot profitul la statul roman, asa prost administrator cum e el. Asta nu ma obliga insa la obtuzitate si antipatie fata de rmgc care nu au gresit cu nimic decat ca nu-s romani. 2. sunt un fan al produselor romanesti. Cumpar mere mici made in Ro in locul merelor golden din Italia, morcovi cu pamant in locul celor faini din turcia, mananc produse lactate doar made in Ro, etc. dar asta e altceva si n-are legatura cu faptul ca sistemul permite intrarea capitalului strain si nici cu faptul ca statul roman nu a stabilit o lege a monopolului exploatarilor miniere. Doar masina e straina ca nu-mi place Dacia. Dar asta nu isnemna ca fac petitii impotriva companiilor care fac afaceri in Romania, nu de alta dara fara capitalul strain eram fie ca si Belarus fie ca si Koreea de N
CITEAZA
De cheferistul pe 03.03.2011 la 15:12

superman1 a spus pe 03.03.2011 14:50 albule, tu ai probleme in a-ti pune in ordine frustrarile. daca esti frustrat pe cesiunea catre rmgc, du-te fa o petitie impotriva statului roman cade e le-a dat-o. daca nu-ti place capitalul strain fa o petitie contra capitalului strain si pro-marfuri romanesti. degeaba te revolti impotriva capitalistilor pentru ca sistemul economic aplicat in romania e capitalismul iar capitalul care face legea e cel strain, pentru ca cel romanesc abia acum se acumulaza. dar asta nu insemna ca cel care investeste in romania greseste cu ceva si nici nu poti avea pretentia ca el sa investeasca pentru altceva decat pentru a face profit. du-te protesteaza impotriva Nokia, Cora, Kaufland, Carrefour, impotriva Romtelecom, OMV/Petrom, impotriva statului care a dat in 2007 concesiunea platoului continental catre Sterling etc. Esti liber sa te revolti cat vrei dar revolta-te impotriva celui care a permis legislativ intrarea capitalului strain si impotriva celui care a dat concesiunile. ceea ce faci tu e ca in aceeasi logica cu a te revolta impotriva nokia ca de ce a facut fabrica la Cluj, de ce nu avem noi propria noastra de companie de telefoane mobile (chiar asa, de ce?) si de ce trebuie sa cumparam Nokia in loc de RomTelefoane. Poti sa continui cu revolta impotriva Toyota, Renault, Mercedes etc, ca e absurd sa ne cumparam masini straine cat timp avem Dacia. Dar stai, Dacia are capital francez. Fuck. Hai pe biciclete si hai sa vorbim la telefoane fixe. Ai probleme de logica, puneti-le in ordine si apoi fa petitii. Poate ca te vei revolta si impotriva importului de jucatori straini, ce mama lor caut negrii din africa sa ia locul unor tinere talente din judet? Iar la alegeri stii cu cine sa votezi, da?

auzi supermene am si eu o intrbarica mica!!eu is mai prostalau asa din fire si nu pot sa ma dumiresc cum folosesti tu termenul de a avea o frustrare sau a fi frustrat!!sau este cumva un cliseu binefacator atunci cand se ajunge la punctul terminus al unu reflex psihic neconditzinat sau este ca o parasuta de rezerva folosita in mod automat de catre cei care au la baza o gandire similara cu a ta!!potzi sa ma luminezi te rog!!
CITEAZA
De superman1 pe 03.03.2011 la 15:05
koppandiz, acele case biserici raman neatinse si vor beneficia si de o zona verde, tampon, pana la cariera. localitatea Rosia ramane la locul ei, nu dispare, nu se rade.
CITEAZA
De albusibiu pe 03.03.2011 la 15:05
@Superman, inca o etichetare din partea ta. Iarasi a venit apa prea calda si te-ai oparit? Fa o petitie impotriva mea, te rog. Sau fa o petitie in privinta construirii unei statui pentru RMGC in fata stadionului. Hai, ca vad ca ai pofte de asa ceva! Mersi ca ti-ai racit iarasi gura, facand valtoare intr-o cada de baie. Eu doar atat iti spun, fiindca vad ca deja ai intrat in vrie : in Argentina, a fost o democratie poate mai capitalista decat a noastra. Ia verifica un pic! Si, apropo de formele de guvernamant, tu esti capabil sa faci distinctia intre investitie si coruptie, intre gainarie si subiect de interes strategic pentru tara? Hai sa-ti dau un exemplu de mica nepotrivire: daca ai fost prin Rosia Montana spune-mi te rog, ce spuneau consilierii locali ale caror sotii erau angajate la RMGC? Asta era la vedere, nu trebuia cianura ca sa o constati. RMGC face mutari la Bucuresti , mai ales in ministerul mediului, de vreo 6-7 ani de cand au inceput sa-si dea seama de opozitia majora existenta impotriva proiectului lor. DE BUNI CE SUNT! Iti doresc trai usor in capitalismul neprihanit pe care ti-l imaginezi.
CITEAZA
De cheferistul pe 03.03.2011 la 14:56

dantesc a spus pe 03.03.2011 14:25 Usurel,usurel hotomane cu semnele de exclamatie ,eu mi-am expus ideile si principiile tu citesti pe sarite si numai ce iti convine tie .Punctul meu de vedere nu coincide cu al tau ? Care-i problema ta sau a altora ? Superman 1 la fel ,acolo nu ai argumentat cu nimic ,nici macar textul tau nu aduce nimic nou in discutie ,ai fost, ai vazut ai constatat ce e la RM dar uiti sa precizezi sau sa subliniezi ca tot dezastrul de acolo a fost provocat de altcineva...si-amu te temi ..daca pica drobul de sare...

intradevar!!!daca daca tzie tzi se pare ca doua exploatari identice ca re folosesc acelasi procedu chimic sunt diferite si ca niste exemple concludente care sunt inca acolo si stau marturie pentru cei care vor sa le vada nu sunt destul de "argumente",cat si ideea ca nu a fost facute de aceeasi firma,ceva in genul ne asezam pe carosabil sa vedem daca ne loveste masina iar dupa ce ne-a lovit mai ne taram odata ianpoi pe carosabil ca sa ne loveasca si o a doua pentru ca deh...trebuie sa fim siguri ca e masina care ne-a lovit si nu cumva niscaiva reni de ai lui mos craciun ma fac sa zambesc si sa imi dau seama cat de penibil potzi fi,si pana unde poate sa duca gandirea romanului si cat de perversa este ea!!nu cred ca realizezi ca ai inceput sa ma distrezi si citesc comentarile tale si ale altora ca tine din pura placere de a vedea cat de departe pot sa merga cu gandirea cei ca tine!!
CITEAZA
De koppandiz pe 03.03.2011 la 14:54
Pentru Superman 1: "pentru nişte dărâmături de case..."- te rog să te uiţi la nişte "dărâmături" de acolo. De pildă la bisericile şi parohiile reformate şi unitariene din sec. XVII. Acest "monstru" a încercat să le cumpere, dar nu întotdeauna banii vorbesc! Numai bine!
CITEAZA
De superman1 pe 03.03.2011 la 14:50
albule, tu ai probleme in a-ti pune in ordine frustrarile. daca esti frustrat pe cesiunea catre rmgc, du-te fa o petitie impotriva statului roman cade e le-a dat-o. daca nu-ti place capitalul strain fa o petitie contra capitalului strain si pro-marfuri romanesti. degeaba te revolti impotriva capitalistilor pentru ca sistemul economic aplicat in romania e capitalismul iar capitalul care face legea e cel strain, pentru ca cel romanesc abia acum se acumulaza. dar asta nu insemna ca cel care investeste in romania greseste cu ceva si nici nu poti avea pretentia ca el sa investeasca pentru altceva decat pentru a face profit. du-te protesteaza impotriva Nokia, Cora, Kaufland, Carrefour, impotriva Romtelecom, OMV/Petrom, impotriva statului care a dat in 2007 concesiunea platoului continental catre Sterling etc. Esti liber sa te revolti cat vrei dar revolta-te impotriva celui care a permis legislativ intrarea capitalului strain si impotriva celui care a dat concesiunile. ceea ce faci tu e ca in aceeasi logica cu a te revolta impotriva nokia ca de ce a facut fabrica la Cluj, de ce nu avem noi propria noastra de companie de telefoane mobile (chiar asa, de ce?) si de ce trebuie sa cumparam Nokia in loc de RomTelefoane. Poti sa continui cu revolta impotriva Toyota, Renault, Mercedes etc, ca e absurd sa ne cumparam masini straine cat timp avem Dacia. Dar stai, Dacia are capital francez. Fuck. Hai pe biciclete si hai sa vorbim la telefoane fixe. Ai probleme de logica, puneti-le in ordine si apoi fa petitii. Poate ca te vei revolta si impotriva importului de jucatori straini, ce mama lor caut negrii din africa sa ia locul unor tinere talente din judet? Iar la alegeri stii cu cine sa votezi, da?
CITEAZA
De nea_silica pe 03.03.2011 la 14:46
Am impresia că unii dintre noi nu știu să citească, sau au o vedere selectivă. Dacă pe mine nu mă înțelegeți nu mă miră, probabil "vorbesc" o românească stricată. Dar pe Albu sau pe Cheferistul ș.a.m.d. de ce nu-i înțelegeți? Ei expun în mod obiectiv date, adevăruri. Și totuși...
CITEAZA
De dantesc pe 03.03.2011 la 14:25

cheferistul a spus pe 03.03.2011 14:18 o iei cum vrei tu!!alte intrebari mai pertinente mai ai!!sau tocmai ai aflat lucruri pe care nu le stiai iar acum procesezi mai greu din cauza supraglumerari magistralei si a bazei de date!!ignorantza asta!! ei ei!:))

Usurel,usurel hotomane cu semnele de exclamatie ,eu mi-am expus ideile si principiile tu citesti pe sarite si numai ce iti convine tie .Punctul meu de vedere nu coincide cu al tau ? Care-i problema ta sau a altora ? Superman 1 la fel ,acolo nu ai argumentat cu nimic ,nici macar textul tau nu aduce nimic nou in discutie ,ai fost, ai vazut ai constatat ce e la RM dar uiti sa precizezi sau sa subliniezi ca tot dezastrul de acolo a fost provocat de altcineva...si-amu te temi ..daca pica drobul de sare...
CITEAZA
De cheferistul pe 03.03.2011 la 14:18

dantesc a spus pe 03.03.2011 14:14 Adica procesorul meu nu e Eco...:) ei,ei...

o iei cum vrei tu!!alte intrebari mai pertinente mai ai!!sau tocmai ai aflat lucruri pe care nu le stiai iar acum procesezi mai greu din cauza supraglumerari magistralei si a bazei de date!!ignorantza asta!! ei ei!:))
CITEAZA
De dantesc pe 03.03.2011 la 14:14

cheferistul a spus pe 03.03.2011 13:53 eu zic sa te uitzi mai bine sau ai orbit subit!!dar cred mai repede ca specia din care vfaci tu parte beneficiaza de o vedere selectiva care este conectata in mod direct la precesele cognitive limitate care le desfaoara propriul tau procesor!!!iar de acolo intervine acesta orbire selectiva!!eu spun sa itzi dai un RESET la procesor vezi daca dupa aiai mai da erori!!daca mai da e cam obosit actunci saracul si e bun de aruncat la gunoi!!

Adica procesorul meu nu e Eco...:) ei,ei...
CITEAZA
De cheferistul pe 03.03.2011 la 13:56
mersi Albule!!
CITEAZA
De cheferistul pe 03.03.2011 la 13:53

dantesc a spus pe 03.03.2011 13:42 nu-i :) si acolo te-au cenzurat fir-ar-a naibii de corporatisti

eu zic sa te uitzi mai bine sau ai orbit subit!!dar cred mai repede ca specia din care vfaci tu parte beneficiaza de o vedere selectiva care este conectata in mod direct la precesele cognitive limitate care le desfaoara propriul tau procesor!!!iar de acolo intervine acesta orbire selectiva!!eu spun sa itzi dai un RESET la procesor vezi daca dupa aiai mai da erori!!daca mai da e cam obosit actunci saracul si e bun de aruncat la gunoi!!
CITEAZA
De dantesc pe 03.03.2011 la 13:52

albusibiu a spus pe 03.03.2011 13:49 Mai verifica o data. Probabil ca si-a schimbat ip-ul si a intrat intre cele 70-100 spam-uri pe care le primesc zilnic.

Am verificat ,acum e :) In dublu exemplar ! :)
CITEAZA
De albusibiu pe 03.03.2011 la 13:49

dantesc a spus pe 03.03.2011 13:42 nu-i :) si acolo te-au cenzurat fir-ar-a naibii de corporatisti

Mai verifica o data. Probabil ca si-a schimbat ip-ul si a intrat intre cele 70-100 spam-uri pe care le primesc zilnic.
CITEAZA
De albusibiu pe 03.03.2011 la 13:49
@Cheferistul, site-ul cenzureaza din prostie, nu din dorinta de curatenie. Uneori cele mai neasteptate cuvinte pot fi rejectate. @halley99, problema nu este sa fim nationalist-extremisti ci sa urmarim interesul tarii. Resursa este a noastra, resursa are cautare. De ce lucreaza canadienii pentru ei si de ce n-ar fi lucrat pentru noi? Prea scump? Gaseam pe altii. Totul era sa existe motivare politica si.... n-a existat. Oare de ce, atunci cand se vorbea la propriu despre "un munte de aur"? Negocierea a fost cheia si scandalul de coruptie pentru care sunt revoltat exact acel moment a vizat. Castigam 4 miliarde, cat adunam ca datorie in 6 luni dar te-ai gandit cat ar putea fi acolo?
CITEAZA
De dantesc pe 03.03.2011 la 13:42

cheferistul a spus pe 03.03.2011 13:36 comentariul meu se afla pe pagina de blog a lui Albusibiula articolul"COOPERATIVA VISE IN ZADAR"este singurul loc unde am putut sa il public in format complet!!mantzionez ca contzine argumente si detali pe care nu multi le cunosc si care ar trebui stiute inaintea porniri unei polemici pe aceasta tema!!sunt arumente concrete pe care oricine care vrea sa le verifice poate sa o faca cu un drum pe valea ariesului in zonele mentzionate!!Imi cer scuze ca am folosit Blogul lui Albu dar pe acest site se cenzureaza la greu si este aproape imposibil sa itzi afirmi si sa itzi argumentezi o parere!!tipic acestei tari acest stil de comportament la fel ca si ignorantza multora!!

nu-i :) si acolo te-au cenzurat fir-ar-a naibii de corporatisti
CITEAZA
De cheferistul pe 03.03.2011 la 13:36
comentariul meu se afla pe pagina de blog a lui Albusibiula articolul"COOPERATIVA VISE IN ZADAR"este singurul loc unde am putut sa il public in format complet!!mantzionez ca contzine argumente si detali pe care nu multi le cunosc si care ar trebui stiute inaintea porniri unei polemici pe aceasta tema!!sunt arumente concrete pe care oricine care vrea sa le verifice poate sa o faca cu un drum pe valea ariesului in zonele mentzionate!!Imi cer scuze ca am folosit Blogul lui Albu dar pe acest site se cenzureaza la greu si este aproape imposibil sa itzi afirmi si sa itzi argumentezi o parere!!tipic acestei tari acest stil de comportament la fel ca si ignorantza multora!!
CITEAZA
« 11 12 13 14 15

Comenteaza


Trebuie sa fii logat pentru a adauga un comentariu

ALTE STIRI DIN FOTBAL

Băieţi de milioane...

Clujenii şi-au surclasat adversarii în retur. Kapetanos a deschis scorul. Elveţienii puteau reveni în joc, dar...

Supermutare! » CFR...

Jucătorul care a evoluat în sezonul trecut în Primera Division, la Gijon, va fi cedat în Liga 1 pînă în vara...

FC Basel - CFR Cluj...

După un început timid, în care FC Basel a făcut tot ce a vrut cu apărarea CFR-ului, clujenii au reuşit să...

Basel e în formă »...

Alexander Frei a fost menajat la ultimele partide pentru a fi pe teren la confruntarea cu CFR

MECIURI

  • Rapid
    Rapid
  • -
  • CFR Cluj
    CFR Cluj

25.08.2016 21:30