Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
25.09.2011 FOTBAL

Paszkany, entuziasmat de jocul achiziţiilor: "S-a văzut de ce am insistat pentru Beto şi Weldon"

Finanţatorul echipei CFR Cluj, Arpad Paszkany, i-a lăudat pe cei mai buni oameni ai ardelenilor în Giuleşti, Weldon şi Beto

     Foto 1

"Am avut ghinion, la bara lui Sougou, dacă am fi deschis scorul cred că s-ar fi înscris mai multe goluri. Am fost echipa mai pozitivă, dar cred că este un rezultat echitabil judecînd după tot ce s-a întîmplat în cele 90 de minute. Rapidul este o candfidată la titlu, este un rezultat de moral, pentru că am reuşit să revenim pe tabelă pe un teren unde contracandidatele noastre vor lua cu greu puncte.

S-a văzut de ce am insitat pentru Beto şi Weldon, cu timpul echipa se va închega. Victoriile ar trebui să curgă pe bandă rulantă", a spus Arpad Paszkany la "Fanatik Show", pe DigiSport 1.

Weldon a marcat golul lui CFR în Giuleşti, în timp ce portarul Beto a avut cîteva intervenţii prin care a păstrat rezultatul de egalitate.

"Sprijin fără nici o rezervă aducerea arbitrilor străini la meciurile din Liga 1", a mai spus Paszkany.

COMENTARII (34)

1 2
De mih9 pe 29.09.2011 la 20:06
SA NU IEI GOL CU PETROLUL BETO AI GRIJA SA APERI BINE JUCATI CU ATENTI VE FI UN MECI GREU NU E USOR ?????
CITEAZA
De fulop pe 28.09.2011 la 11:00

jorgecosta a spus pe 27.09.2011 17:13 Prea tarziu.Eroarea e savarsita.Regretele sunt tardive.Pocaieste-te acum, maine poate fi prea tarziu!!!!

Corect, maine vine Dna (sau DNA, CUM VREI) Mititica si pune covrigi in gura.
CITEAZA
De jorgecosta pe 27.09.2011 la 17:13

fulop a spus pe 27.09.2011 16:49 fca=faza, scuze de greseala...

Prea tarziu.Eroarea e savarsita.Regretele sunt tardive.Pocaieste-te acum, maine poate fi prea tarziu!!!!
CITEAZA
De fulop pe 27.09.2011 la 16:49

fulop a spus pe 27.09.2011 16:49 Cucuruzu n-a comentat nimic de fca in care mike i-a calcat mana portarului......Pana cand astia vor fi la conducerea cca , pa valoare in arbitraj... Acu va reveni baiatu- Teo, si va pleca baiatu-Marius. Si daca vine CGheorghe Suceava pleaca si Marius si Teo si vine al lui. Mizerie , ce mai. In orice caz Craciunescu de multe ori a vrut sa demonstreze pe faze video ca nu vad bine, pai asa om ce verticalitate are? Fost angajat Copos, fost angajat Popcorn, etc, etc.

fca=faza, scuze de greseala...
CITEAZA
De fulop pe 27.09.2011 la 16:49

rori a spus pe 27.09.2011 14:14 Cucuruzu: Vin ai nostri, pleaca ai nostri! Cu Zotta si Craciunescu in staff, sper sa iau si eu campionatul, chiar eventul.

Cucuruzu n-a comentat nimic de fca in care mike i-a calcat mana portarului......Pana cand astia vor fi la conducerea cca , pa valoare in arbitraj... Acu va reveni baiatu- Teo, si va pleca baiatu-Marius. Si daca vine CGheorghe Suceava pleaca si Marius si Teo si vine al lui. Mizerie , ce mai. In orice caz Craciunescu de multe ori a vrut sa demonstreze pe faze video ca nu vad bine, pai asa om ce verticalitate are? Fost angajat Copos, fost angajat Popcorn, etc, etc.
CITEAZA
De amusement pe 27.09.2011 la 15:14
nush ce meci ati vazut voi dar noi n-am jucat bine deloc. e drept ca nici rapidul nu ne-a lasat sa ne facem jocul, insa nu am dominat noi partida, ci mai degraba ei. A fost un meci de lupta la mijlocul terenului, putine ocazii de gol. Ceea ce ma ingrijoreaza e faptul ca , desi am avut cei mai buni oameni in teren nu am reusti sa-i dominam pe rapidisti. Inca mai trebuie lucrat la omogenizarea echipei, se vede de la o posta ca relatiile de joc nu sunt inchegate inca, am vazut multe pase date aiurea si Cadu chiar reuseste sa ma enerveze de ceva vreme. Pai ce`s cu pasele alea lungi direct catre Weldon? asa se face constructia? Nu-mi place, deocamdata nu vad ceva bun in jocul nostru inafara de cateva individualitati si sper ca stiti la cine ma refer. HAI CFR!!!
CITEAZA
De rori pe 27.09.2011 la 14:14
Cucuruzu: Vin ai nostri, pleaca ai nostri! Cu Zotta si Craciunescu in staff, sper sa iau si eu campionatul, chiar eventul.
CITEAZA
De caneto pe 27.09.2011 la 09:13
Kapetanos 7 meciuri/289 min./1 gol - Bus 5 meciuri/264 min/3 goluri.
CITEAZA
De oliboli pe 27.09.2011 la 01:29

bgabry a spus pe 26.09.2011 17:56 :))) super tare !

cool:)))
CITEAZA
De deaduralex pe 26.09.2011 la 20:23

cj.07.cfr a spus pe 26.09.2011 16:03 Foarte bine! Un punct a luat Sportul, unul Steaua. Ia sa cerceteze dansii unde s-a dus al treilea?!...

La LPF. Cineva de acolo are niște reacții superbe.
CITEAZA
De saliceanu pe 26.09.2011 la 18:10

cj.07.cfr a spus pe 26.09.2011 17:55 Lasa-te si tu de bautura si o sa vezi pe pielea ta! Gainushuidule!

D'apai daca de treaz nu m'ai iritat, ai reusit de bat. Hai sa largim cercu' vicios: duralexule !
CITEAZA
De bgabry pe 26.09.2011 la 17:56

cj.07.cfr a spus pe 25.09.2011 19:13 Blat ordinar in Regie! La vedere! Sfidare maxima! Scorul final era trecut pe tabela inca de la inceputul meciului. Rusine!

:))) super tare !
CITEAZA
De cj.07.cfr pe 26.09.2011 la 17:55

saliceanu a spus pe 26.09.2011 16:32 Ce dracu' esti asa steril uneori, ma' ? Mihnainule !

Lasa-te si tu de bautura si o sa vezi pe pielea ta! Gainushuidule!
CITEAZA
De caneto pe 26.09.2011 la 17:46

cj.07.cfr a spus pe 26.09.2011 16:03 Foarte bine! Un punct a luat Sportul, unul Steaua. Ia sa cerceteze dansii unde s-a dus al treilea?!...

La Gigi Becali.E punctul lui de vedere.Nu se contabilizeaza in clasament.
CITEAZA
De rori pe 26.09.2011 la 17:46
La sondajul facut de sport.ro am 2 intrebari: de ce ar avea de pierdut CFR-ul prin arestarea lui Avram si de ce clubul Steaua nu apare in sondaj ?
CITEAZA
De retardila pe 26.09.2011 la 17:36

deaduralex a spus pe 25.09.2011 23:39 :) Scorul final: remiză, rea pentru ambele echipe, deci s-a jucat pe bune. *** Dar hai să vedem și alte „afaceri făcute cu nonșalanță înaintea meciului direct”: 1) Etapa 1: cu o zi înainte de meciul CFR-Astra, CFR renunță la aducerea lui Silviu Lung Jr., în favoarea Astrei, după care CFR câștigă (2-0) fără bătăi de cap. 2). Etapa 2: cu o zi înainte de meciul FCM-CFR, CFR îi împrumută lui FCM un jucător (Buș), după care CFR câștigă fără probleme (2-0). Și aceste lucruri nici măcar n-au ajuns în presa dâmbovițeană. Poate că n-ar trebui să fim noi mai dâmbovițeni decât dâmbovițenii. Poate c-ar fi bine să acuzăm doar când avem, după meci, dovezi c-A FOST ceva necurat, nu când avem, înainte de meci, bănuieli că VA FI, din tot felul de motive. De exemplu, să acuzăm când vedem, concret, că o echipă s-a lăsat bătută, nu când bănuiam înaintea meciului că se va lăsa bătută. Dar poate că n-am dreptate. My two cents.

Nu te doare capu'? Ca pe mine m-ar cam durea la cata logica am citit din "viersurile" tale....Si, tulai cate etape mai este in campionat....
CITEAZA
De saliceanu pe 26.09.2011 la 16:32

cj.07.cfr a spus pe 26.09.2011 16:03 Foarte bine! Un punct a luat Sportul, unul Steaua. Ia sa cerceteze dansii unde s-a dus al treilea?!...

Ce dracu' esti asa steril uneori, ma' ? Mihnainule !
CITEAZA
De cj.07.cfr pe 26.09.2011 la 16:03

caneto a spus pe 26.09.2011 09:01 Tarziu.Intretimp DNA-ul s-a autosezizat.

Foarte bine! Un punct a luat Sportul, unul Steaua. Ia sa cerceteze dansii unde s-a dus al treilea?!...
CITEAZA
De caneto pe 26.09.2011 la 09:01

cj.07.cfr a spus pe 26.09.2011 00:55 Scuze! Am uitat sa pun :) :) :)

Tarziu.Intretimp DNA-ul s-a autosezizat.
CITEAZA
De rori pe 26.09.2011 la 01:16
Cronica - Rapid vs.CFR pe tactic-zone.blogspot.com
CITEAZA
De cj.07.cfr pe 26.09.2011 la 00:55

cj.07.cfr a spus pe 25.09.2011 19:13 Blat ordinar in Regie! La vedere! Sfidare maxima! Scorul final era trecut pe tabela inca de la inceputul meciului. Rusine!

Scuze! Am uitat sa pun :) :) :)
CITEAZA
De deaduralex pe 25.09.2011 la 23:39

dan.f a spus pe 25.09.2011 21:32 Ce zici cu cata nonsalanta fac unii "afaceri" exact inaintea meciului direct?! Pe langa faptul ca acest transfer e facut la limita regulamentului, s-a concretizat exact acum, cu 3 zile inainte de meciul direct! Pura coincidenta, subiect nedemn de presa damboviteana... Se aude ca Ion Craciunescu va reveni la sefia CCA. Sunt curios daca isi va aminti cineva de episodul in care el a intermediat un blat intre Steaua si Dacia Mioveni. Ala cu Cartu si "jocul de table", cum a numit Gigi valijoara cu care a plecat marele antrenor din restaurant. Desi a fost filmat totul, niciodata nu s-au facut cercetari in aceasta privinta... Succes Craciunescule! S-ajungi si tu dupa gratii, ca ultimii 2 predecesori!

:) Scorul final: remiză, rea pentru ambele echipe, deci s-a jucat pe bune. *** Dar hai să vedem și alte „afaceri făcute cu nonșalanță înaintea meciului direct”: 1) Etapa 1: cu o zi înainte de meciul CFR-Astra, CFR renunță la aducerea lui Silviu Lung Jr., în favoarea Astrei, după care CFR câștigă (2-0) fără bătăi de cap. 2). Etapa 2: cu o zi înainte de meciul FCM-CFR, CFR îi împrumută lui FCM un jucător (Buș), după care CFR câștigă fără probleme (2-0). Și aceste lucruri nici măcar n-au ajuns în presa dâmbovițeană. Poate că n-ar trebui să fim noi mai dâmbovițeni decât dâmbovițenii. Poate c-ar fi bine să acuzăm doar când avem, după meci, dovezi c-A FOST ceva necurat, nu când avem, înainte de meci, bănuieli că VA FI, din tot felul de motive. De exemplu, să acuzăm când vedem, concret, că o echipă s-a lăsat bătută, nu când bănuiam înaintea meciului că se va lăsa bătută. Dar poate că n-am dreptate. My two cents.
CITEAZA
De saliceanu pe 25.09.2011 la 23:31

ukeokecsuku a spus pe 25.09.2011 21:40 Combinatii de taste pentru Mozilla Firefox Un mic indrumator pt prietenul nostru Mih9(ani) Dictionar: Dictionarul explicativ al limbii romane-PRET 75 Limba romana in gimnaziu -PRET: 19 lei TOTAL= 94 RON + Ctrl+M+9=Adaptive Keyboards for handicap Ctrl+N = New Window Ctrl+T = New Tab Ctrl+L = Open Location Ctrl+O = Open File Ctrl+W = Close Ctrl+S = Save Ctrl+P = Print Page As Ctrl+A = Select all Ctrl+C = Copy Ctrl+V = Paste Ctrl+X = Cut Ctrl+Z = Undo Ctrl+F = Find in This Page Ctrl+G = Find again Ctrl+U = Page Source Ctrl+R = Reload Ctrl++= Increase (Tex Size) Ctrl+- = Decrease (Tex Size) Ctrl+0 = Normal (Tex Size) Ctrl+H =Show in Sidebar (History) Ctrl+D = Bookmark this page Ctrl+K = Web Search Ctrl+J = Download Ctrl+Shift+D = Bookmark all tabs Ctrl+ Shift+Del = Clear Private Data AlT+Left Arrow = Back AlT+Right Arrow = Forward AlT+Home = Home Esc = Stop( cea mai indicata!) Ori poate ,Mih9 szegeny ,foloseste configuratia de recunoastere vorbire in Windows XP , intrucat varianta cu ,cazutul tastaturii si saritul tastelor puse inapoi la nimereala , cade . Ne haragudj,Baratom. Elore TzeEfEr!

Nu l'ai luat putin tare ?
CITEAZA
De ukeokecsuku pe 25.09.2011 la 21:40
Combinatii de taste pentru Mozilla Firefox Un mic indrumator pt prietenul nostru Mih9(ani) Dictionar: Dictionarul explicativ al limbii romane-PRET 75 Limba romana in gimnaziu -PRET: 19 lei TOTAL= 94 RON + Ctrl+M+9=Adaptive Keyboards for handicap Ctrl+N = New Window Ctrl+T = New Tab Ctrl+L = Open Location Ctrl+O = Open File Ctrl+W = Close Ctrl+S = Save Ctrl+P = Print Page As Ctrl+A = Select all Ctrl+C = Copy Ctrl+V = Paste Ctrl+X = Cut Ctrl+Z = Undo Ctrl+F = Find in This Page Ctrl+G = Find again Ctrl+U = Page Source Ctrl+R = Reload Ctrl++= Increase (Tex Size) Ctrl+- = Decrease (Tex Size) Ctrl+0 = Normal (Tex Size) Ctrl+H =Show in Sidebar (History) Ctrl+D = Bookmark this page Ctrl+K = Web Search Ctrl+J = Download Ctrl+Shift+D = Bookmark all tabs Ctrl+ Shift+Del = Clear Private Data AlT+Left Arrow = Back AlT+Right Arrow = Forward AlT+Home = Home Esc = Stop( cea mai indicata!) Ori poate ,Mih9 szegeny ,foloseste configuratia de recunoastere vorbire in Windows XP , intrucat varianta cu ,cazutul tastaturii si saritul tastelor puse inapoi la nimereala , cade . Ne haragudj,Baratom. Elore TzeEfEr!
CITEAZA
De dan.f pe 25.09.2011 la 21:32

cj.07.cfr a spus pe 25.09.2011 19:13 Blat ordinar in Regie! La vedere! Sfidare maxima! Scorul final era trecut pe tabela inca de la inceputul meciului. Rusine!

Ce zici cu cata nonsalanta fac unii "afaceri" exact inaintea meciului direct?! Pe langa faptul ca acest transfer e facut la limita regulamentului, s-a concretizat exact acum, cu 3 zile inainte de meciul direct! Pura coincidenta, subiect nedemn de presa damboviteana... Se aude ca Ion Craciunescu va reveni la sefia CCA. Sunt curios daca isi va aminti cineva de episodul in care el a intermediat un blat intre Steaua si Dacia Mioveni. Ala cu Cartu si "jocul de table", cum a numit Gigi valijoara cu care a plecat marele antrenor din restaurant. Desi a fost filmat totul, niciodata nu s-au facut cercetari in aceasta privinta... Succes Craciunescule! S-ajungi si tu dupa gratii, ca ultimii 2 predecesori!
CITEAZA
1 2

Comenteaza


Trebuie sa fii logat pentru a adauga un comentariu

ALTE STIRI DIN FOTBAL

Băieţi de milioane...

Clujenii şi-au surclasat adversarii în retur. Kapetanos a deschis scorul. Elveţienii puteau reveni în joc, dar...

Supermutare! » CFR...

Jucătorul care a evoluat în sezonul trecut în Primera Division, la Gijon, va fi cedat în Liga 1 pînă în vara...

FC Basel - CFR Cluj...

După un început timid, în care FC Basel a făcut tot ce a vrut cu apărarea CFR-ului, clujenii au reuşit să...

Basel e în formă »...

Alexander Frei a fost menajat la ultimele partide pentru a fi pe teren la confruntarea cu CFR

MECIURI

  • Rapid
    Rapid
  • -
  • CFR Cluj
    CFR Cluj

25.08.2016 21:30