Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
16.11.2011 FOTBAL

Cine vine la concertul lui Paszkany? Doar 3 bilete s-au vîndut într-o oră şi jumătate de la deschiderea caselor de bilete

UPDATE // "FC Universitatea Cluj îi anunţă pe toţi fanii care sprijină "Şepcile roşii” în derbyul de sîmbătă seară, din Gruia, cu CFR 1907, să-şi păstreze biletele de intrare la meci. Pe baza lor vor beneficia de acces gratuit în Peluza I, la meciul cu Oţelul Galaţi, din data de 27 noiembrie, de pe Cluj Arena.

     Foto 1

Clubul Universitatea Cluj sprijină suporterii şi toţi iubitorii fenomenului numit fotbal, dorind să-i aducă într-un număr cît mai mare pe stadion. În acest sens, au fost reduse şi preţurile biletelor la Tribuna I, pentru meciul cu Oţelul", scrie într-un comunicat postat pe site-ul Universităţii Cluj.

UPDATE // "E o aberaţie informaţia potrivit căreia abonaţii îşi pot lua bilete cu 20 de lei de la sediul clubului. Nu se dau nici bilete gratuite. Nici nu poate fi vorba de aşa ceva. Biletele se comercializează numai la punctele de vînzare din zona stadionului dr. Constantin Rădulescu”, a declarat Tudor Pop, Marketing & Media Manager CFR Cluj.


Doar trei tichete de acces s-au vîndut într-o oră şi jumătate de la deschiderea caselor de bilete de la stadionul "Dr. Constantin Rădulescu"
În schimb, la sediul clubului CFR se dau bilete cu 20 de lei pentru abonaţii vişiniilor

"Nu sînt preţuri exagerate la bilete. Sînt la fel ca acelea de la un concert al unei trupe respectabile din afara graniţelor ţării", a motivat Paszkany decizia de a fixa preţuri cuprinse între 150 de lei şi 250 de lei la derby-ul de sîmbătă, cele mai mari pentru un meci disputat vreodată în România.

Efectul a fost devastator. În această dimineaţă e linişte la casele de bilete din Gruia. Într-o oră şi jumătate de la deschiderea punctelor de vînzare s-au dat doar trei bilete! Altădată erau cozi infernale pe toată durata zilei.

În acelaşi timp, Paszkany a distribuit gratuit bilete angajaţilor firmei sale. Mai mult, abonaţii lui CFR pot achiziţiona tichete cu numai 20 de lei de la sediul clubului din cartierul Zorilor. Fanii lui "U" au anunţat că vor veni la meci şi că vor cumpăra cele aproximativ 1.000 de bilete la care au dreptul, pentru zona destinată galeriei oaspeţilor. Clubul "studenţilor" a mai solicitat  2.000 de bilete în tribuna a II-a, în proximitatea galeriei, iar oficialii au refuzat invitaţiile la lojă.

COMENTARII (93)

1 2 3 4
De bogdano7 pe 19.11.2011 la 23:38

superman1 a spus pe 19.11.2011 23:13 bravo bogdano. informeaza-ne cand ai articole noi

mersi.. oricine isi poate expriima parerea si pe blog :)
CITEAZA
De fotbalfan pe 19.11.2011 la 23:19

saliceanu a spus pe 19.11.2011 21:25 Beto e plin de calitati. Pe langa ca'i un portar exceptional, mai este si milos. A vazut cat de deprimati erau jucatorii imbracati in pinguini si cum alearga ei pe teren ca o gaina la care'i tai capul si a vrut sa'i ajute. Asta'i varianta oficiala.

nope, imi cer scuze ca te contrazic. ce a facut beto a fsot parte din tactica, sa-si tina jucatorii in priza in repriza a 2a. altfel, vedeti ca se paote si civilizat cu gibonii? daca pretul care trebuie platit e mai mare, asta e ! :) hai CFR !
CITEAZA
De superman1 pe 19.11.2011 la 23:17
No baietii, cum e? Va 'simteti' bine? :)) Fain meci, faina atmosfera. Nici o injuratura! Incredibil dar adevarat. Am ragusit
CITEAZA
De superman1 pe 19.11.2011 la 23:13
bravo bogdano. informeaza-ne cand ai articole noi
CITEAZA
De saliceanu pe 19.11.2011 la 21:25
Beto e plin de calitati. Pe langa ca'i un portar exceptional, mai este si milos. A vazut cat de deprimati erau jucatorii imbracati in pinguini si cum alearga ei pe teren ca o gaina la care'i tai capul si a vrut sa'i ajute. Asta'i varianta oficiala.
CITEAZA
De bogdano7 pe 19.11.2011 la 19:14
ia uite ce-am facut de plictiseala :)) http://riseabovehate-bogdano7. blogspot.com/ ...
CITEAZA
De saliceanu pe 19.11.2011 la 18:47

jorgecosta a spus pe 19.11.2011 18:04 KVSC merge. :)))

Pai atunci o sa'i auzim! Cu siguranta !......
CITEAZA
De jorgecosta pe 19.11.2011 la 18:04

saliceanu a spus pe 19.11.2011 17:53 Putem spune asadar ca galeria lui u va rage ca magaru' in ceata. Ce spirit de anticipatie o avut Arpi ! Ce rost avea sa mearga ceferistii nostri la meci, ca oricum nu se auzeau. Iar de vazut....

KVSC merge. :)))
CITEAZA
De saliceanu pe 19.11.2011 la 17:53

jorgecosta a spus pe 19.11.2011 16:56 Tare ma tem sa nu avem surprize la "Concertul in la minor al lui Arpi" din cauza cetii.Is curios daca se va putea juca.Dimineata avioanele au ramas la sol pe aeroportul international Cluj din cauza asta, iar acum pare mai rau.

Putem spune asadar ca galeria lui u va rage ca magaru' in ceata. Ce spirit de anticipatie o avut Arpi ! Ce rost avea sa mearga ceferistii nostri la meci, ca oricum nu se auzeau. Iar de vazut....
CITEAZA
De jorgecosta pe 19.11.2011 la 16:56
Tare ma tem sa nu avem surprize la "Concertul in la minor al lui Arpi" din cauza cetii.Is curios daca se va putea juca.Dimineata avioanele au ramas la sol pe aeroportul international Cluj din cauza asta, iar acum pare mai rau.
CITEAZA
De saliceanu pe 19.11.2011 la 14:51

albusibiu a spus pe 19.11.2011 11:21 Sali, cat te costa abonamentul la telepatie? Te taxeaza la minut sau ai si sms-uri incluse? Tocmai asta ziceam la telefon unui prieten acum cateva zile cand dezbateam subiectul "ce facem daca nu batem sambata. Solutia a fost tot asta: "Cadu antrenor". Oare el pe el s-ar demite? :)

Da' la varianta Muresan ( el prezidente ), antrenor cu portariI te'ai gandit? Iti dai seama cum ar arata gazonul dupa ce face o demonstratie de plonjon ? Musai trebuie bagat un cilindru sa niveleze gazonul.
CITEAZA
De dariusnica97 pe 19.11.2011 la 12:45

albusibiu a spus pe 18.11.2011 23:56 Nu cred ca cineva poate spune "vom castiga sigur". La ce fluctuatii de forma a avut CFR-ul in acest sezon, nicio sansa de o prognoza sigura. Totusi, e clar ca lotul nostru e mult peste cel al adversarilor, deci singura optiune pentru un antrenor este sa castige. Asa ar fi normal pentru un antrenor competent. Daca insa, Doamne Fereste, nu se intampla victoria pentru noi, atunci sunt primul care afirm chiar de acum: "Cu parere de rau, dar Costa trebuie sa demisioneze...". Sper insa ca ramane doar la stadiul ipotetic.

albusibiu nu sunt de acord cu tine.Eu cred ca Jorje Costa este un antrenor bun.Sa speram ca ramane
CITEAZA
De albusibiu pe 19.11.2011 la 11:21

saliceanu a spus pe 19.11.2011 01:12 Il punem antrenor pe Cadu. In felu' asta, nu'l mai poate sapa pe noul antrenor si va fi pace la echipa. Oricum, si pana acu' tot el o fost..

Sali, cat te costa abonamentul la telepatie? Te taxeaza la minut sau ai si sms-uri incluse? Tocmai asta ziceam la telefon unui prieten acum cateva zile cand dezbateam subiectul "ce facem daca nu batem sambata. Solutia a fost tot asta: "Cadu antrenor". Oare el pe el s-ar demite? :)
CITEAZA
De saliceanu pe 19.11.2011 la 01:12

albusibiu a spus pe 18.11.2011 23:56 Nu cred ca cineva poate spune "vom castiga sigur". La ce fluctuatii de forma a avut CFR-ul in acest sezon, nicio sansa de o prognoza sigura. Totusi, e clar ca lotul nostru e mult peste cel al adversarilor, deci singura optiune pentru un antrenor este sa castige. Asa ar fi normal pentru un antrenor competent. Daca insa, Doamne Fereste, nu se intampla victoria pentru noi, atunci sunt primul care afirm chiar de acum: "Cu parere de rau, dar Costa trebuie sa demisioneze...". Sper insa ca ramane doar la stadiul ipotetic.

Il punem antrenor pe Cadu. In felu' asta, nu'l mai poate sapa pe noul antrenor si va fi pace la echipa. Oricum, si pana acu' tot el o fost..
CITEAZA
De oliboli pe 19.11.2011 la 00:31

albusibiu a spus pe 18.11.2011 23:56 Nu cred ca cineva poate spune "vom castiga sigur". La ce fluctuatii de forma a avut CFR-ul in acest sezon, nicio sansa de o prognoza sigura. Totusi, e clar ca lotul nostru e mult peste cel al adversarilor, deci singura optiune pentru un antrenor este sa castige. Asa ar fi normal pentru un antrenor competent. Daca insa, Doamne Fereste, nu se intampla victoria pentru noi, atunci sunt primul care afirm chiar de acum: "Cu parere de rau, dar Costa trebuie sa demisioneze...". Sper insa ca ramane doar la stadiul ipotetic.

J.Costa a fost un mare jucator dar ca antrenor e nul... ar fii bine sa plece cu Nuno Diego...
CITEAZA
De albusibiu pe 18.11.2011 la 23:56
Nu cred ca cineva poate spune "vom castiga sigur". La ce fluctuatii de forma a avut CFR-ul in acest sezon, nicio sansa de o prognoza sigura. Totusi, e clar ca lotul nostru e mult peste cel al adversarilor, deci singura optiune pentru un antrenor este sa castige. Asa ar fi normal pentru un antrenor competent. Daca insa, Doamne Fereste, nu se intampla victoria pentru noi, atunci sunt primul care afirm chiar de acum: "Cu parere de rau, dar Costa trebuie sa demisioneze...". Sper insa ca ramane doar la stadiul ipotetic.
CITEAZA
De albusibiu pe 18.11.2011 la 23:48
Da, toata lumea care macar s-a interesat si-a putut face rost de invitatii (sau, pentru U-isti "bilete" de 1 RON). Pana la urma, asa cum anticipam, clubul chiar daca a facut grozava scumpire nu si-a uitat suporterii si pentru asta probabil ca merita o reconsiderare a judecatii severe de la inceputul saptamanii. Nu era cazul sa se dea nimeni de ceasul m-o-r-t-i-i, clubul nu si-a atacat proprii fani... Acum sa ne concentram la meci, fiindca acum e momentul decisiv al sezonului (chiar).
CITEAZA
De superman1 pe 18.11.2011 la 17:49
abonamente se fac doar martea. aka tzeapa. asa ca mi-am facut de 2 invitatii. stie cineva: sector 24 ce-au decis pana la urma? vin la meci?
CITEAZA
De mosul59 pe 18.11.2011 la 11:01
Servustoc cfrmaniaci.!!! Nu demult am propus o intilnire intre noi 'maniaci' {cfr{, nu am primit nici un raspuns.!!! Decit sa ne luam unu de altul nu ar fi mai corect sa ne intilnim , bem o bere , un mititei, cindva la bucale , budapest, paris, getlemani intrau la o caffenea , birt, si schimbau niste pareri.!!!!!!. Noi nu !!!!!!!! noi urmam drumul MITICIILOR!!!!!!!!!. SCUZE . HAI CFR!!
CITEAZA
De jorgecosta pe 18.11.2011 la 00:25

superman1 a spus pe 18.11.2011 00:00 hop si eu (il stiti pe ursuletul barni?). am avut un alt vis (dorm cam mult). inainte sa vi-l spun trebuie sa va zic cu ce ma ocup: sunt vidanjor. adica scot ca*catul din fosele oamenilor. ok. deci visam ca eram la scos ca*catul din fosa unei firme de pe strada buna ziua. nu-mi amintesc numele. no, si sar eu in fosa pe jumatate plina (asa e modelul la noi la firma, nu ne ferim de munca), baietii imi arunca furtunul si dai si scoate ca*cat. aproape de final, sub un ultim strat de rahat, ce credeti ca vad? un cufar. dragutel asa, dar abia se mai tinea in balamale. imi arunca baietii de sus o sticla de apa, curat cufarul... ce credeti ca scria pe el? "vecchia guardia". mai sa fie, zic eu in vis, asta e ceva deosebit. deschid cu grija sa nu se rupa balamalele ruginite si ma uit inauntru. ce credeti ca era? spiritul lui U. mucegait, plin de igrasie, cu putin ca*cat pe el, vai mama lui, dar parea reconditionabil. bucuros de descoperire, merg la firma si le zic "sa traitzi, uitati ce am descoperit. daca mai intarziam juma' de an se ducea naibii totul si intra rahatul de tot". in loc de pupaturi si imbratisari ce credeti ca primesc? o caramida in cap! "bai m*uistule - ma interpeleaza aia - ce te bagi tu bai in seama? cufarul ala noi l-am pus acolo si acolo sa-l lasi". ametit (era o caramida din aia de pavaj), ma duc si pun cufarul la loc. oameni nedrepti, eu le vreau binele si ei imi dau in cap. de suparare m-am trezit. :(

Tu nu esti sanatos! :)))) Prea multa boierie in Fortress of solitude iti ia mintile. :)))) Probabil ai vrut tu sa zici ceva de masochismul la U-isti :))))
CITEAZA
De superman1 pe 18.11.2011 la 00:00
hop si eu (il stiti pe ursuletul barni?). am avut un alt vis (dorm cam mult). inainte sa vi-l spun trebuie sa va zic cu ce ma ocup: sunt vidanjor. adica scot ca*catul din fosele oamenilor. ok. deci visam ca eram la scos ca*catul din fosa unei firme de pe strada buna ziua. nu-mi amintesc numele. no, si sar eu in fosa pe jumatate plina (asa e modelul la noi la firma, nu ne ferim de munca), baietii imi arunca furtunul si dai si scoate ca*cat. aproape de final, sub un ultim strat de rahat, ce credeti ca vad? un cufar. dragutel asa, dar abia se mai tinea in balamale. imi arunca baietii de sus o sticla de apa, curat cufarul... ce credeti ca scria pe el? "vecchia guardia". mai sa fie, zic eu in vis, asta e ceva deosebit. deschid cu grija sa nu se rupa balamalele ruginite si ma uit inauntru. ce credeti ca era? spiritul lui U. mucegait, plin de igrasie, cu putin ca*cat pe el, vai mama lui, dar parea reconditionabil. bucuros de descoperire, merg la firma si le zic "sa traitzi, uitati ce am descoperit. daca mai intarziam juma' de an se ducea naibii totul si intra rahatul de tot". in loc de pupaturi si imbratisari ce credeti ca primesc? o caramida in cap! "bai m*uistule - ma interpeleaza aia - ce te bagi tu bai in seama? cufarul ala noi l-am pus acolo si acolo sa-l lasi". ametit (era o caramida din aia de pavaj), ma duc si pun cufarul la loc. oameni nedrepti, eu le vreau binele si ei imi dau in cap. de suparare m-am trezit. :(
CITEAZA
De alexfmm pe 17.11.2011 la 23:15
eu ma duc la concert .. eu tin cu cfr ... eu nu inteleg la multi care nu inteleg decizia ... eu trezesc singur cfrist poate ... vad ca multi paraseste barca .... sfarsit mesaj
CITEAZA
De gyuszika pe 17.11.2011 la 21:10

caneto a spus pe 17.11.2011 20:41 Prost a picat pauza asta lunga dintre etape,chiar inaintea unui astfel de meci,in loc sa punem presiune pe arbitru :) (oare cine va fi ?) ne presam aici intre noi.N-au mai fost atatea comentarii din primavara de la chestia cu RMGC,chiar nu are sens sa ajungem la scanteile de-atunci(de la meciurile alea interceferiste se trag si retragerile lui amne,neasilica),tre’ sa mai rezistam doua zile,sambata vom bate,apoi va fi cumva,ca niciodata nu s-a intamplat pana acum,sa nu fie cumva. @gyuszika-zau,nu are sens sa ne infierbantam in halul asta,iti recomand un articol de pe ziuadecj,interviu cu soferul de bus Attila(cel mai harnic de la RATUC dupa propria-i parere,cel mai puturos in opinia unui fin cunoscator de la comentarii),mare uist,care recunoaste cu nonsalanta ca urla si el ca dracu’- afara cu ungurii din tara-cand vine vorba de CFR.Iti dai seama cata legatura are treaba asta cu etnia cuiva,pentru ei ii bozgor si Paszkany si albusibiu si tu si eu si cj07cfr si superman si Bastos si Beto si toti restul.Nu-i musai sa punem totul la inima ca vom ajunge la vorba ceea:” azzal kezdődött balhé,hogy a másik visszaütött “

Eu nu discut cu retarzi mintali.....m-a enervez la comenturile unor oameni pe care le stimez, ii citesc si le ascult zi de zi, si acum vorbesc numai prostii!!!!!!! Nu mai intru in detalii ca m-am enervat destul!!!! Simtul de voma ramine!!!!!!!!!!!!!!!!!!
CITEAZA
De gyuszika pe 17.11.2011 la 21:03

saliceanu a spus pe 17.11.2011 20:39 Ce'i gyuszika, ti'o trecut senzatia de voma si vrei sa faci glume ? Vrei sa vomez la ele ? No halgas ide, traje la tine harom gura de aer in plemani si uj le a jukadra.

Alo dl Pruteanu.....vedeti cum unii ...bat joc de limba Rom........saracu se invirte in mormint
CITEAZA
De caneto pe 17.11.2011 la 20:41
Prost a picat pauza asta lunga dintre etape,chiar inaintea unui astfel de meci,in loc sa punem presiune pe arbitru :) (oare cine va fi ?) ne presam aici intre noi.N-au mai fost atatea comentarii din primavara de la chestia cu RMGC,chiar nu are sens sa ajungem la scanteile de-atunci(de la meciurile alea interceferiste se trag si retragerile lui amne,neasilica),tre’ sa mai rezistam doua zile,sambata vom bate,apoi va fi cumva,ca niciodata nu s-a intamplat pana acum,sa nu fie cumva. @gyuszika-zau,nu are sens sa ne infierbantam in halul asta,iti recomand un articol de pe ziuadecj,interviu cu soferul de bus Attila(cel mai harnic de la RATUC dupa propria-i parere,cel mai puturos in opinia unui fin cunoscator de la comentarii),mare uist,care recunoaste cu nonsalanta ca urla si el ca dracu’- afara cu ungurii din tara-cand vine vorba de CFR.Iti dai seama cata legatura are treaba asta cu etnia cuiva,pentru ei ii bozgor si Paszkany si albusibiu si tu si eu si cj07cfr si superman si Bastos si Beto si toti restul.Nu-i musai sa punem totul la inima ca vom ajunge la vorba ceea:” azzal kezdődött balhé,hogy a másik visszaütött “
CITEAZA
1 2 3 4