Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
14.01.2012 FOTBAL

CFR a transferat un mijlocaş francez care n-a mai jucat de 6 luni, Nicolas Godemeche

Nicolas Godemeche (27 de ani) şi-a reziliat contractul cu Naval în vară, iar de atunci s-a pregătit la echipa de rezerve a lui Montpellier

     Foto 1

Nicolas Godemeche (27 de ani) a semnat un contract pe 4 ani cu CFR Cluj. Mijlocaşul central şi-a reziliat contractul cu Naval, în vară, iar de atunci se antrenează cu echipa de rezerve a lui Montpellier. Jucătorul a ales să-şi continue cariera în România. Preşedintele Iuliu Mureşan a declarat pentru Citynews.ro că jucătorul a fost propus de Jorge Costa. "El l-a dorit în mod expres la echipă, el l-a descoperit şi ni l-a recomandat, aşa cum s-a întîmplat şi în cazul lui Camora. Şi noi îl aveam în vizor de mai multă vreme, dar de abia acum am reuşit să-l aducem", a spus Mureşan.
Godemeche s-a născut la Marseille şi a evoluat pînă la 15 ani la juniorii lui Olympique. Nicolas şi-a început cariera de profesionist în 2003, la Montpellier, echipă pentru care a evoluat patru sezoane. A urmat un împrumut de 6 luni la Stade de Reims şi apoi transferul în Portugalia, la Naval. Godemeche a jucat 3 sezoane în Portugalia fiind şi căpitan de echipă la formaţia de la care a venit şi Camora.

CIFRE
74 de meciuri şi 3 goluri a adunat Godemeche în prima ligă portugheză
13 prezenţe în Ligue 1 a strîns francezul în tricoul lui Montpellier

COMENTARII (21)

De mih9 pe 22.01.2012 la 06:48
RAMINE PINA LA URMA GodemecheLA CFR CLUJ ?ADUCETI UN FUNDAS DREPTA CA E CAM S LABA ZONA ACEEA .SI UN MISLOCAS CU PROFIL OFENSIV ...... ?????/DE CE NU II FACETI CONTRACT ANUNTATI DACA RAMINE
CITEAZA
De mih9 pe 19.01.2012 la 21:02
SA JOCI BINE GOUDEMECHE CA SA SEMNEZI CU CFRUL ASTEPT SA VAD BAIETI SIMBATA CUM JOACA
CITEAZA
De retardila pe 19.01.2012 la 15:30

dorelsimon a spus pe 18.01.2012 20:15 Salut, mon vieux, j'espere que tu feras du bon travail chez nous. Sper sa fie o alegere buna, echipa sa se omogenizeze, ca , valori individuale, avem. Vrem titlul!!!

halleluia!!!
CITEAZA
De dorelsimon pe 18.01.2012 la 20:15
Salut, mon vieux, j'espere que tu feras du bon travail chez nous. Sper sa fie o alegere buna, echipa sa se omogenizeze, ca , valori individuale, avem. Vrem titlul!!!
CITEAZA
De jorgecosta pe 16.01.2012 la 22:45

cfr..victorie a spus pe 15.01.2012 23:00 Eu unul ma mir cum de nu se lucreaza la fundasi? Un fundas mai slab ca N.Diogo nu stiu sa mai fi avut in ultimii ani.. Sper ca Jorge Costa sa fie acel antrenor cautat de mult si sa ramana la CFR ani de zile,astfel sa formam cu adevarat o echipa redutabila. HAI CFR!

Nu stiu de ce mai exista inca naivi care sa viseze la stabilitate si prosperitate?Hai ma, ce dracu, parca sunteti femei.Cine vrea stabilitate si siguranta isi ia un caine(si chiar nu glumesc).Pentru restul exista Mastercard. :))
CITEAZA
De halley99 pe 16.01.2012 la 17:55
Interesant. Raman la parerea ca avem nevoie de o extrema pe partea stanga, acolo suferim cel mai mult, jocul lui Bastos ma dispera pe partea stanga. Oricum acest transfer probabil e bun, cu siguranta e cel putin la nivelul lui Renan. Desi Sare poate fi peste toti acolo la mijloc, tot nu joaca...
CITEAZA
De cartgrigorescu pe 16.01.2012 la 13:28
Pt. since 1907. Doua lucruri din care stiu ca transferul nu e bun. 1. Nu a jucat 6 luni. 2. Nu vine de la o echipa buna. Un jucator de duzina. Avem destui. Ne trebuie un De Zerbi, dar care joaca meci de meci, fara accidentari.
CITEAZA
De cfr..victorie pe 15.01.2012 la 23:00
Eu unul ma mir cum de nu se lucreaza la fundasi? Un fundas mai slab ca N.Diogo nu stiu sa mai fi avut in ultimii ani.. Sper ca Jorge Costa sa fie acel antrenor cautat de mult si sa ramana la CFR ani de zile,astfel sa formam cu adevarat o echipa redutabila. HAI CFR!
CITEAZA
De since1907 pe 15.01.2012 la 22:46
Doua lucruri ma fac sa cred ca e un transfer reusit. 1.J.Costa il stie si Camorra care a fost coleg cu el iar amandoi sunt oameni de calitate,fiecare din cei doi daca nu vedeau ceva bun si de calitate in Nicholas,cu siguranta mentionau cnducerii. 2.A stat catva ani la Naval,a ajuns si capitan iar apoi probabil nu a mai avut motivatie.Obiectivele fiind zero la o asa echipa mica in Portugalia s-a gandit sa schimbe,iar la CFR e obiectiv,e perspectiva pt Europa,e alceva si asta ma face sa cred ca gasindu si motivatia va straluci.
CITEAZA
De cfrrrrr pe 15.01.2012 la 16:49
De acord cu retardila.Si da, au mai fost ceva francezi cum ar fi Tony, Thereau Mendy, Pele, Zubar si inca vreo cativa...
CITEAZA
De retardila pe 15.01.2012 la 16:13

jorgecosta a spus pe 15.01.2012 10:39 Le premiere joueur français en Roumanie?Je pense que oui.Oh-la-la!

Parca a mai fost unu' pe la Staivan acu' cativa ani, dar cu primul train grand vitesse s-a dus la a la mezon....Sa ma corecteze cineva!!!
CITEAZA
De retardila pe 15.01.2012 la 16:08

rori a spus pe 15.01.2012 15:52 Iar au inceput declaratiile umflate : il urmarim de cativa ani, nu l-am putut lua pana acum, antrenorul si l-a dorit in mod expres, etc. Este intr-adevar un mijlocas defensiv, post pe care avem o gramada. Nu-mi exprim parerea despre jucator « a priori » pentru ca m-am inselat cu Weldon. Va dau totusi cateva spicuiri de pe un forum : « il est sympa mais il sert a rien je lui predis le chomage » ; « oui, t’as raison cette année il joue mal (comme d'habitude lol) » ; « qu'il se reconvertisse...lol » ; « C'est un joueur que je n'aime pas du tout ... mais on ne vas pas être méchant non plus, bonne chance ! » Subscriu: “la cfr trebuie adusi jucatori care pot face diferenta” (mir2010)

Ma, astia care scriu cu "lol"-uri is pustani care ar vrea ca toti jucatorii sa fie "Mesi", "Ronalzi", "Ronaldinhi" (LOOL). Nu mai cita forumuri avec les teenagers francais parce-qu' asta n'a pas nicio importance
CITEAZA
De rori pe 15.01.2012 la 15:52
Iar au inceput declaratiile umflate : il urmarim de cativa ani, nu l-am putut lua pana acum, antrenorul si l-a dorit in mod expres, etc. Este intr-adevar un mijlocas defensiv, post pe care avem o gramada. Nu-mi exprim parerea despre jucator « a priori » pentru ca m-am inselat cu Weldon. Va dau totusi cateva spicuiri de pe un forum : « il est sympa mais il sert a rien je lui predis le chomage » ; « oui, t’as raison cette année il joue mal (comme d'habitude lol) » ; « qu'il se reconvertisse...lol » ; « C'est un joueur que je n'aime pas du tout ... mais on ne vas pas être méchant non plus, bonne chance ! » Subscriu: “la cfr trebuie adusi jucatori care pot face diferenta” (mir2010)
CITEAZA
De cfrrrrr pe 15.01.2012 la 13:50
E un jucator foarte bun si sper ca se va adapta rapid la noi.Cat despre profilul sau e discutabil pentra ca e mai apropiat de Renan decat de Muresan.E cam de dubla faza :).Si Miguel Lopes a stat 4 luni pe bara dintr-un motiv asemanator cu al lui Godemeche si totusi iarna asta a fost dorit de multe echipe si pana la urma a ajuns la Braga :).
CITEAZA
De caneto pe 15.01.2012 la 11:32
Abia acum m-am uitat si am vazut ca-i un jucator cu profil defensiv. Macar stim ca avem un post bine acoperit si e concurenta, G.Muresan, Kivuvu, Sare, Celestino,Godemeche :D
CITEAZA
De caneto pe 15.01.2012 la 11:19
mir2010, contractul sa fie cea mai mare problema, daca jucatorul a stat juma’ de an pe bara, conducerea sigur si-a luat o masura de prevedere printr-o clauza de reziliere. Pe mine ma doare ca nu prea are lipici la gol, dar sa fim optimisti, niciodata nu se stie de unde sare iepurele, la o adica poate fi un loz castigator :D
CITEAZA
De jorgecosta pe 15.01.2012 la 10:39
Le premiere joueur français en Roumanie?Je pense que oui.Oh-la-la!
CITEAZA
De mir2010 pe 15.01.2012 la 09:29
nu ma deranjeaza ca aduc "amatori" ma ingrijoreaza amatorismul conducerii ,a semnat pe 4 ani,parca vad ca prin vara nu vor sti cum sa-i rezilieze contractul si frantzuzu nu vrea mai bine sta prin tribuna,daca a jucat in portugalia nu inseamna ca este bun ,la echipele din jumatatea inferioara a clasamentului jucatorii sunt modesti ca pe la noi si nu vad rostul aducerii unui astfel de jucator ,mai bine dai sansa unui copil din gradina ta,la cfr trebuie adusi jucatori care pot face diferenta gen sanmartean,zicu,nu jucatori care n-a mai jucat de nustiu cand ,pai asta pana la vara -i trebuie sa se acomodeze ,cu ce poate ajuta cfr-ul?Oricum parerea mea ramane aceasi si anume ca avem un lot slab ,cu un joc colectiv de toata jena ,iar cu un astfel de joc n-ai ce cauta in europa pt ca te faci de ras .
CITEAZA
De zeidas pe 15.01.2012 la 07:12
Sa-l vedem, deocamdata nu-mi spune mare lucru desi am fazut si un filmulet de prezentare.
CITEAZA
De danicheferistu pe 15.01.2012 la 00:02
bai ulise....asta e jucator ma:) daca asta e depasit...mai vedem ..a fost capitan la naval ma omule...a jucat in portugalia 4 ani...
CITEAZA
De ulise3223 pe 14.01.2012 la 23:39
Ma asteptam sa fie ceva mai de calitate. Pare un jucator depasit. Nu a mai jucat de 6 luni. Sper sa urmeze transferuri mai bune decat asta.
CITEAZA

Comenteaza


Trebuie sa fii logat pentru a adauga un comentariu

ALTE STIRI DIN FOTBAL

Băieţi de milioane...

Clujenii şi-au surclasat adversarii în retur. Kapetanos a deschis scorul. Elveţienii puteau reveni în joc, dar...

Supermutare! » CFR...

Jucătorul care a evoluat în sezonul trecut în Primera Division, la Gijon, va fi cedat în Liga 1 pînă în vara...

FC Basel - CFR Cluj...

După un început timid, în care FC Basel a făcut tot ce a vrut cu apărarea CFR-ului, clujenii au reuşit să...

Basel e în formă »...

Alexander Frei a fost menajat la ultimele partide pentru a fi pe teren la confruntarea cu CFR

MECIURI

  • Rapid
    Rapid
  • -
  • CFR Cluj
    CFR Cluj

25.08.2016 21:30