Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
27.09.2008 LIGA 1

Semedo, aplaudat şi hulit

Ceferiştii au fost generoşi cu Semedo la încălzire şi aprigi în timpul meciului

     Foto 1

Revenit în Gruia, pentru prima dată ca adversar, Antonio Semedo s-a bucurat de o primire călduroasă cînd a ieşit pe gazon. A zîmbit. Colegii săi erau huiduiţi, pe el publicul nu-l uitase. Foştii coechipieri l-au îmbrăţişat, s-a salutat cu Trombetta.

Trică avertizase: "Îl vor huidui. Aşa am păţit eu în Ghencea". Simţul fotbalistului nu l-a înşelat. Ca la un semnal, după începerea partidei, suporterii şi-au schimbat atitudinea faţă de portughez. La aproape fiecare atingere de balon, Semedo a fost fluierat de o bună parte a publicului.


Cadu trebuia eliminat
În minutul 32, CFR trebuia să ră­mî­nă în inferioritate, după ce Cadu l-a călcat intenţionat pe spate pe Arthuro. Ata­can­tul stelist era prăbuşit la pămînt după un duel cu căpitanul gaz­de­lor, iar fundaşul portughez l-a călcat cu intenţie, deşi ar fi putut evita acest lucru. “Cen­tra­lul” Augustus Constantin nu a sesizat incidentul şi, astfel, lusi­ta­nul nu a primit nici măcar cartonaş galben. La golul lui Dayro, Arthuro fusese lovit în cap de o monedă aruncată din tribuna ocupată de galeria clujeană. (Răzvan Rotaru)


"Ştiam că CFR e o echipă puternică şi a demonstrat-o şi cu noi. E un rezultat echitabil şi acum ne gîndim la Fiorentina. Putem face o figură frumoasă acolo"
Robinson Zapata, portar Steaua

"E pentru prima oară în cariera mea cînd mi se întîmplă să joc împotriva fostei mele echipe. M-am simţit ciudat pe teren, însă regret că nu am plecat victorios"
Antonio Semedo, mijlocaş Steaua

"Mi-am dorit mult să le dau gol foştilor mei colegi, dar nu am reuşit. Rezultatul este corect şi acum mergem la Firenze să cîştigăm"
Antonio Semedo, mijlocaş Steaua

"A fost un meci frumos, cu multe ocazii de gol. Am reuşit să păstrăm avansul de cinci puncte în faţa CFR-ului şi asta e cel mai important"

Sorin Ghionea, fundaş Steaua

"Cred că meritam să cîştigăm după numărul mare de ocazii avute. Dar şi CFR a demonstrat că e o formaţie puternică"

Janos Szekely, mijlocaş Steaua

"Îi respect pe cei de la Steaua, au o echipă puternică, însă cred că au venit să scoată un rezultat de egalitate. Am fi putut cîştiga. Din păcate mingea nu a mai vrut să intre în poartă"

Tony da Silva, fundaş CFR


Fault, dar în afara careului
Clujenii au cerut penalty la o fază petrecută în minutul 22, cînd Culio s-a prăbuşit în suprafaţa de pe­deap­­să adversă după un duel cu Ogă­­raru. Augustus Constantin nu a fluierat, lăsînd jocul să continue. Re­luările A1 au demonstrat că fun­da­şul dreapta al Stelei l-a împins pe argentinianul lui CFR, însă faultul s-a petrecut în afara careului.


Ogăraru şi Pereira, la un pas de bătaie
În minutul 22 al meciului a avut loc un moment încins între Ogăraru şi Pereira, după o intrare mai dură a stelistului. “Ceferistul” a ripostat, încercînd să-şi facă singur dreptate, moment în care Ogăraru a sărit la bătaie. Spiritele s-au liniştit însă destul de repede, fundaşul Stelei alegîndu-se cu un cartonaş galben.

COMENTARII (21)

De Superman pe 28.09.2008 la 03:02
De fortza CFR pe 27.09.2008 la 22:53
De ELA pe 27.09.2008 la 22:34
De Kypyk+cfr pe 27.09.2008 la 21:36
De kOkO pt fotbalfan pe 27.09.2008 la 20:57
De m8k pe 27.09.2008 la 20:38
Pt. fotbalfan Eu cred ca am avea nevoie mare de un fundas central alaturi de cadu, dar nu alcantara!:) Trombeta nu a fost depasit, puteam castiga lejer, si totusi sa nu uitam ca trebuia sa avem grija si in aparare! Au stelistii jucatori ca ne puteau da gol pe contraatac!Nu inteleg de ce a facut doar o schimbare Trombetta! Putea improspata atacul cu inca 2 schimbari, dar intrebarea aici mai e cu cine!:)
CITEAZA
De vladut pe 27.09.2008 la 20:10
De m1a2r3i4a5n6 pe 27.09.2008 la 20:01
De m1a2r3i4a5n6 pe 27.09.2008 la 19:56
De fotbalfan pe 27.09.2008 la 19:53
intrebare pt fanii ceferisti(si nu numai)-in special albu-sibiu,elmundo,koko,superm an etc) : e clar ca avem nevoie de portar ! + 1 sau 2 mijlocasi centrali. eu as zice si un aparator central. poate si un atacant. :) prea multi deja . voi ce ziceti? sincer, m-am asteptat sa batem steaua(se pare ca sunt si ei buni).mie mi s-a parut ca de prin min 75 minim se cereau niste schimbari pt atac.baietii mi s-au parut obositi.mi s-a parut ca nu era cine sa-i paseze varfului.a fost usor depasit trombetta? el a pregatit partida pt contraatac.dupa ce a luat gol si steaua statea in aparare trebuia miscat ceva. imi dau si eu cu parerea. voi ce ziceti ?
CITEAZA
De m1a2r3i4a5n6 pe 27.09.2008 la 19:51
De bilet pe 27.09.2008 la 18:52
De cobhc pe 27.09.2008 la 18:26
Cand a fost schimbat Semedo, a fost aplaudat aproape de tot stadionul.
CITEAZA
De mihai pe 27.09.2008 la 17:31