Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
05.10.2008 FOTBAL

FINAL / Oţelul Galaţi - CFR Cluj 1-1 / CUM COMENTEZI?

Începînd cu ora 15:00, aici veţi putea urmări, în timp real, cele mai importante faze ale partidei pe care CFR Cluj o dispută în deplasare, cu Oţelul Galaţi, în etapa a X-a a Ligii 1

     Foto 1


Oţelul Galaţi: Kolev - Cîrjă, Sg. Costin, Jelev, Sălăgean - Sîrghi, Viglianti, Iorga, Vitaici - Pena, M. Tănasă
Antrenor: Petre Grigoraş
Rezerve: Gribauskas, Tismănaru
, Nogo, Ioviţă, R. Stancu, Nikolici, Schwartz

CFR Cluj: Stăncioiu - Tony, Cadu, Sousa, Panin - Peralta, G. Mureşan, Dani - Culio, Didy, Dubarbier
Antrenor: Maurizio Trombetta
Rezerve: Nuno Claro, Trică, Y. Kone, E. Kone, D. Toma, Pereira, D. Ruiz


 '1 - A inceput partida
'5 - Tony se lupta la mijlocul terenului pentru un balon, dar faulteaza
'7 - Salagean suteaza puternic de la 30 de metri, in blocajul lui Sousa si se acorda corner
'10 - Culio patrunde foarte bine pe partea stanga, centreaza in careul mic, dar Dubarbier nu mai ajunge la balon
'13 - Ocazie foarte mare a lui Dubarbier, care suteaza pe langa poarta din 10 metri, desi era singur cu Kolev
'15 - Viglianti executa o lovitura libera din apropierea liniei de fund, in forta, iar Stancioiu este nevoit sa boxeze in fata. Iorga recupereaza balonul si suteaza, slab insa, pe langa poarta
'17 - Panin suteaza de la 30 de metri, mult peste poarta insa
'17 - Vitaici incearca un sut, de langa tusa din stanga, dorind sa-l surprinda pe Stancioiu, care era pozitionat pe o centrare
GOOOOLLLL!!!! 0-1 / '19 - Gabi Muresan deschide scorul cu o lovitura de cap, plasata, din 8 metri, dupa o lovitura libera executata excelent de Culio
AUTOGOL! / 1-1 / '21 - Panin respinge in proprie poarta o centrare venita din partea stanga, de la Salagean
'30 - Culio suteaza puternic de la 16 metri, dar balonul este respins, de la 5 metri de poarta, de catre Peralta!
'33 - Dubarbier suteaza de la marginea careului mare, prea slab insa pentru a-l invinge pe Kolev
'34 - Tony intra tare la Vitaici, la centrul terenului, si centralul Tiberiu Lajos ii acorda cartonasul galben
'36 - Dubarbier suteaza din nou din apropierea careului galatean, insa nici de aceasta data nu nimereste spatiul portii
'38 - Panin cade usor la 20 de metri, iar Tiberiu Lajos acorda in mod eronat lovitura libera
'39 - Gabi Muresan executa lovitura libera, direct in zid
'40 - Cadu il opreste pe Vitaici prin fault si vede cartonasul galben
'45 - Stancioiu degajeaza un balon foarte lung, Didy deviaza cu capul pentru Dubarbier, dar recentrarea acestuia este blocata
'45+1 - Pauza


'46 - A inceput repriza a doua
'49 - Stancioiu este aproape sa comita o gafa enorma, dupa ce a scapat un balon centrat de Vitaici, dar tot el a revenit si a retinut
'51 - Tony arunca de la margine, in careu, pana la Didy, care intoarce cu capul pentru Dubarbier, dar sutul acestuia din drop, din 8 metri, trece mult peste poarta
'55 - Tismanaru intra in locul lui Sarghi
'56 - Contraatac al galatenilor, incheiat cu sutul lui Pena, de la 20 de metri, cu pamantul, dar Stancioiu retine
'60 - Yssouf Kone intra in locul lui Sebastian Dubarbier
'62 - Viglianti executa o lovitura libera, de la mare distanta, peste poarta insa
'67 - Peralta cade in careu, in urma unui duel cu Iorga, si solicita penalty. Lajos nu acorda decat repunere din 6 metri, desi reluarile TV arata ca se putea acorda si lovitura de pedeapsa
'73 - Didy suteaza puternic de la 30 de metri, putin pe langa poarta insa
'74 - Viglianti executa o lovitura libera, care creeaza panica in careul clujenilor
'75 - Emmanule Kone intra in locul lui Sixto Peralta
'77 - Didy preia elegant la marginea careului de 16 metri si suteaza din intoarcere, putin pe langa poarta
'79 - Faza de atac a clujenilor construita foarte bine, inchieata cu o centrare gresita a lui Culio, in bratele lui Kolev. Faza nu se incheie fara emotii pentru galateni, deoarece Kolev scapa balonul, insa tot el revine si degajeaza
'84 - Eugen Trica intra in locul lui Culio
'87 - Iorga este inlocuit cu Romeo Stancu

'88 - Emmanuel Kone suteaza puternic de la 20 de metri, exact pe directia lui Kolev, care boxeaza

'90+1 - Nikolici intra in locul lui Marius Pena
'90+4 - Final

COMENTARII (59)

1 2 3
De calin dambar pe 06.10.2008 la 21:19
De ap pe 06.10.2008 la 12:22
De gyoory55 pe 06.10.2008 la 11:26
Per ansamblu C F R-ul a jucat bine.Problema eterna e finalizarea.Degeaba zapacesti adversarul,daca nu marchezi.Bine,in meciul asta am fost clar furati de dobitocul de Lajos,totusi cred ca echipa merge spre bine.Experimentele prea dese cu jucatorii,adica schimbarile nu fac bine,aici a gresit si Andone,a rulat doua echipe pana nu i-a ramas nici una.CU TRUP SI SUFLET ALATURI DE C F R !!!
CITEAZA
De Superman pe 05.10.2008 la 23:29
De cheeseman pe 05.10.2008 la 22:35
pur si simplu nam avut noroc. a plouat torrential, am avut penalty ne acordat, juctori importanti erau odihniti...
CITEAZA
De marian pe 05.10.2008 la 22:26
De Robert pe 05.10.2008 la 22:17
De mumu pe 05.10.2008 la 22:12
De U CLUJ-NAPOCA FAN pe 05.10.2008 la 22:07
De fotbalfan pe 05.10.2008 la 21:39
nu avem jucatori buni/antrenor bun ? asta e, macar sa batem dinamo si sa speram daca nu la locul 1 macar la locul 2. vom vedea. oricum, sunt curios ce jcuatori pleaca/vin la iarna . hai CFR !
CITEAZA
De fdgbvg pe 05.10.2008 la 21:19
De tutmhos pe 05.10.2008 la 21:13
" Berbekh Ahli" : Noi manjiram autobusu , era prea curat , prea nou , la noi in Faurei , Braila , Galati , nu exista asa autobus , nu putem suporta curatenie si civilizatie , noi suntem rhomales , bahto delo delo ! Jakardea kar Steaua !
CITEAZA
De elmundo pe 05.10.2008 la 21:03
poate era o idee mai buna sa inceapa cu Ruiz in locu lui Didy si E Kone in locu lui Dani. Putea sa-l bage si pe Prette in locu lui G Muresan in a 2-a repriza...Lui Trombetta ii este prea frica sa faca schimbari...si asta costa...sa n-ajungem numa ca titularii cu care joaca meci de meci sa oboseasca si sa dea in colaps...daca CFR are lot tare cum ne tot laudam ar trebui sa faca mai multe schimbari...daca nu face inseamna ca ori rezervele is prea slabe ori antrenorul e prea fricos sau nu-l duce capul. Oricum nu-i f rau nici asa. Macar am avut ocazii. In ultimele meciuri cu Andone nici ocazii nu mai aveam.
CITEAZA
De m1a2r3i4a5n6 pe 05.10.2008 la 20:50
De Paul Kuppan pe 05.10.2008 la 20:19
De otto wagner pe 05.10.2008 la 20:00
De Roby pe 05.10.2008 la 18:59
De DRAGOS pe 05.10.2008 la 18:57
De dinspre Cluj pe 05.10.2008 la 18:33
De ion pe 05.10.2008 la 18:22
De Adi pe 05.10.2008 la 18:20
De gyoory55 pe 05.10.2008 la 18:13
Am auzit ca jigodiile au vandalizat autocarul CFR-ului.Ce aveti cu ungurii,javrelor,corciturilor jegosi?.Mi-e scarba de voi,violatori de mame,bunici si copii.Sa nu va vad in Ardeal ca infectati aerul.
CITEAZA
De kOkO pe 05.10.2008 la 18:09