Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
03.11.2008 CUPE EUROPENE

CFR Cluj - Bordeaux » Kone: "Vom încerca să-i sufocăm, la fel cum au făcut ei"

Atacantul ivorian, Yssouf Kone, a prefaţat jocul cu Bordeaux, fiind de părere că CFR Cluj trebuie să folosească aceeaşi tactică pe care au folosit-o francezii la partida tur.

     Foto 1

"Cred că acest meci va semăna cu turul de la Bordeaux din punct de vedere al dificultaăţii. Ei au venit să joace, nu au nici un interes să se închidă şi cred că va fi un meci frumos.

Noi nu vom accepta să fim dominaţi, evoluăm în faţa propriilor suporteri şi este foarte important să ne impunem. Trebuie să atacăm încă din start şi să marcăm cît mai repede. Bordeaux ne-a sufocat în prima parte a meciului tur, iar acum vom încerca să facem şi noi la fel", a spus Kone.

COMENTARII (16)

De ovi pe 04.11.2008 la 14:00
De Adi pe 04.11.2008 la 10:06
De AndyCFR pe 04.11.2008 la 09:35
De elmundo pe 04.11.2008 la 09:32
sa le fie rusine ziarelor de sport din Romania pt stirile de rahat pe care le publica despre echipele din Bucuresti. In fiecare zi citesti 70% rahat despre Steaua, 20% rahat despre Dinamo si 10% rahat despre Rapid. Asta-i presa sportiva din Romania.
CITEAZA
De speed_4fn pe 04.11.2008 la 09:06
"ptr Daniel" Fratele meu , ai mare dreptate.Credeam ca numai eu am observat.Azi dimineata inainte saplec la birou am observat acelasi lucru la stirile sportive de la PRO TV. Au inceput cu stiri despre Steaua.Niste magari. Eu nu inteleg de ce se grabesc asa ca vor avea ce sa scrie despre Steaua cand vor lua 4-5 la Lyon.
CITEAZA
De Deci pe 04.11.2008 la 08:53
De Deci pe 04.11.2008 la 08:50
De Daniel pe 04.11.2008 la 08:43
De yoo pe 03.11.2008 la 21:43
De radu pe 03.11.2008 la 20:34
De luci ciucas pe 03.11.2008 la 20:09
De luci ciucas pe 03.11.2008 la 20:09
De luci ciucas pe 03.11.2008 la 20:09
De florin pe 03.11.2008 la 19:41
De de_marco pe 03.11.2008 la 18:50
o parere personala ...nu tratati Bordeaux ca si cand maine a-ti lua 3 puncte ffff usor ,mai bine intrati interen cu gandul ca Bordeaux conduce deja cu 1-0 din prima secunda si trebuie sa remontati jocul sa il castigati...asa ii sufocati cu adevarat,sper sa citeasca careva si sa va sugereze aceasta idee.Bafta de pe acum!!!Sunteti cei mai buni din Romania!!!
CITEAZA
De shaolin stelist pe 03.11.2008 la 18:10