Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
04.12.2008 FOTBAL

Cadu: "Mă consider un tip sexy. Nu vedeţi ce frumos sînt? Roiesc fetele în jurul meu"

Căpitanul lui CFR Cluj, Ricardo Cadu, a dezvăluit într-un interviu acordat ""Libertatea" că se consideră un tip sexy, că îi place mai mult Clujul decît Porto sau că la anul se va căsători

     Foto 1

Ricardo, te consideri un tip sexy?
Normal, mi-am pus cercei de trei ani. Nu vedeţi ce frumos sunt? Roiesc fetele în jurul meu!

Tatuaje?
Nu se putea fără. Mie îmi place David Beckham, aşa că mi-am desenat pielea. Am trei tatuaje şi îmi voi mai face altele când voi avea copii. Pentru fiecare “bebe” câte unul!

Păi ce copii, nu ziceai că roiesc fetele...
E, am eu o portugheză a mea. Ne vom căsători anul viitor! Dar mai e până atunci, nu?!

Ce preferi, Clujul sau Porto?
Îmi place mai mult la Cluj decât acasă. Sincer! Dar nu aş da pe nimic în lume plaja de la Cascais!

Vin de Porto sau vin românesc?
De-al meu! Ori de câte ori mă întorc de acasă în România, aduc vin de Porto, măcar câte 5-6 sticle. E cea mai bună licoare din lume! Lui Trică îi aduceam de fiecare dată vin de Porto. E mort după el.

Cea mai scumpă băutură cumpărată?
O sticlă de şampanie de 500 de euro!

Fatima sau biserici din România?
Fatima e locul unde vin oameni de pe toată planeta să se roage. Nu sunt un practicant al catolicismului, intru în biserică doar atunci când simt nevoia.

De unde îţi cumperi haine?
Din Portugalia, în România sunt mult mai scumpe.

Ai învăţat limba română?
Da. Îmi plăcea profesoara! Glumesc! A fost greu la început, câte o oră pe zi... Acum mă descurc cât de cât.

Meciul cu Chelsea?
Nu mai e nici o şansă la primăvara europeană, dar vreau un rezultat bun. Echipa va juca bine, pentru că nu va mai fi nici o presiune. Sper într-o remiză!

COMENTARII (25)

De ideicolorate pe 07.12.2008 la 14:15
omg :)) voi credetzi tot ce zice? el zice asa din glumea:-J.. si ma astialalti..vi ciuda sau ce?:)):> putetzi s stiti k e cel mai cel dintre toti jucatorii:X.. p.s: eu totushi kred k a glumit:D frz CFR!!!\:D/
CITEAZA
De d_radulesk pe 05.12.2008 la 18:36
De mda, sunt cfrista!! pe 05.12.2008 la 08:45
De cade' pe 04.12.2008 la 22:00
De k pe 04.12.2008 la 21:22
De alex pe 04.12.2008 la 19:54
De kOkO pe 04.12.2008 la 18:24
De ciuci pe 04.12.2008 la 18:21
ce redusi sunt unii ... a dat si el un interviu la "bashcau" , in gluma . multi fotbalisti romani nu stiu sa faca asta . ce naiba nu va prindeti ? mvai ... sa´mi f o palma , morrrrrrrrrr
CITEAZA
De staruluvgigg pe 04.12.2008 la 18:01
modest baiatu:)) oricum e un stalp de baza in echipa cfr=ului si sa ne aducem aminte ca al a inscris golul care ne=a trimis in Paradis asa ca terminati voi cu criticile:)
CITEAZA
De cfrujeanul pe 04.12.2008 la 16:56
De alex pe 04.12.2008 la 16:28
De nh pe 04.12.2008 la 16:23
De anm pe 04.12.2008 la 16:16
De fortza cfr pe 04.12.2008 la 14:43
De anonim pe 04.12.2008 la 14:40
De clujeanu pe 04.12.2008 la 14:40
De Superman pe 04.12.2008 la 14:31
De karamela pe 04.12.2008 la 13:33
modest mai eşti doamne:)) îmi place ca ai simţul umorului:) şi lexxus,gusturile nu se discută,deşi se comentează:P
CITEAZA
De lexxus pe 04.12.2008 la 13:20
De titus gaius pe 04.12.2008 la 12:48
De clujanca pe 04.12.2008 la 12:08
De cheeseman pe 04.12.2008 la 12:07
pt CFR: nu se poate distinge asa usor din text, asa ca raman neutru deocamdata :D daca glumeste, fain, daca nu, loser.
CITEAZA
De Gigi pe 04.12.2008 la 11:56
De CFR pe 04.12.2008 la 11:52
De cheeseman pe 04.12.2008 la 11:38
asta ma facut sa cred ca e loser.
CITEAZA

Comenteaza


Trebuie sa fii logat pentru a adauga un comentariu

ALTE STIRI DIN FOTBAL

Băieţi de milioane...

Clujenii şi-au surclasat adversarii în retur. Kapetanos a deschis scorul. Elveţienii puteau reveni în joc, dar...

Supermutare! » CFR...

Jucătorul care a evoluat în sezonul trecut în Primera Division, la Gijon, va fi cedat în Liga 1 pînă în vara...

FC Basel - CFR Cluj...

După un început timid, în care FC Basel a făcut tot ce a vrut cu apărarea CFR-ului, clujenii au reuşit să...

Basel e în formă »...

Alexander Frei a fost menajat la ultimele partide pentru a fi pe teren la confruntarea cu CFR

MECIURI

  • Rapid
    Rapid
  • -
  • CFR Cluj
    CFR Cluj

25.08.2016 21:30