Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
10.12.2008 CUPE EUROPENE

Stăncioiu: "Am fi meritat să mergem în UEFA"

Portarul CFR-ului, Eduard Stăncioiu, a vorbit despre evoluţia echipei sale în Liga Campionilor şi a spus că Liga Campionilor este o competiţie grea dar nu inaccesibilă echipelor româneşti.

     Foto 1

"Putem ieşi cu capul sus, am făcut meciuri bune. Îmi pare rău că nu am făcut destule puncte. A fost un sezon totuşi destul de bun, am fi meritat să mergem în UEFA. Am fi avut nevoie de mai mult noroc. Am luptat de la egal la egal cu celelalte echipe din grupe.

Nu cred că Liga Campionilor este mult prea puternică pentru noi, dar avem de-a face cu echipe mult mai puternice decît noi, dar nu avem de ce să ne ascundem. Campionatul nostru va mai creşte.

Vom avea un retur mai liniştit şi sunt sigur că ne vom lupta la titlu. Nu este o distanţă enormă între noi şi primul loc şi cu puţin noroc vom ajunge în frunte"
, a spus Stăncioiu la GSPTV.

COMENTARII (14)

De staruluvgigg pe 12.12.2008 la 01:25
da...cel care te ucide spune apoi ca e pacat:)) acum greselile raman.oricum.eu sunt mandru de evolutia jucatorilor +a portarului Nuno Claro la Londra.
CITEAZA
De mANASTUREAN pe 11.12.2008 la 10:48
De djcristi85 pe 10.12.2008 la 21:17
Poi da....datorita tie NU mai mergem mai departe..sa ti fie rusine!!!!!
CITEAZA
De Eugen din Tg-Mures pe 10.12.2008 la 20:39
De latzi_b pe 10.12.2008 la 18:50
Tu vorbesti,ai stricat meciul cu Roma,Bordeaux tur retur mai ai curajul sa dai declaratii.Ascunde-te si taci.
CITEAZA
De CFR-ISTUL pe 10.12.2008 la 13:45
De fortzza cfr pe 10.12.2008 la 11:21
De tibi pe 10.12.2008 la 11:15
De Superman pe 10.12.2008 la 11:12
De snm pe 10.12.2008 la 09:41
De eugen pe 10.12.2008 la 01:41
De Nuno Claro pe 10.12.2008 la 01:23
De fortzza cfr pe 10.12.2008 la 01:05
De krucifix pe 10.12.2008 la 00:13
Stancioiule chiar tu dai asemenea declaratii , cel care ne-ai ingropat ????????????????
CITEAZA

Comenteaza


Trebuie sa fii logat pentru a adauga un comentariu

ALTE STIRI DIN CUPE EUROPENE

FINAL » CFR Cluj - FK...

CFR Cluj înfruntă astăzi FK Sarajevo în meciul retur al play-off-ului Europa League. După 1-1 în Bosnia,...

Culio, în Top 10 cele...

Golurle marcate de Emmanuel Culio împotriva Romei, în prima etapă a Grupei A a Ligii Campionilor l-au plasat pe...

Victor Piţurcă:...

Selecţionerul a analizat parcursul CFR-ului în actuala ediţie a Ligii Campionilor şi s-a declarat împotriva...

Panin: "Dacă egalam...

Fundaşul CFR-ului a vorbit despre parcursul campioanei în actuala ediţie a Ligii Campionilor, fiind de părere că...

MECIURI

  • Rapid
    Rapid
  • -
  • CFR Cluj
    CFR Cluj

25.08.2016 21:30