Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
10.12.2008 CUPE EUROPENE

Victor Piţurcă: "Trombetta nu trebuie demis!"

Selecţionerul a analizat parcursul CFR-ului în actuala ediţie a Ligii Campionilor şi s-a declarat împotriva schimbării lui Maurizio Trombetta de la cîrma ardelenilor.

     Foto 1

"Participarea CFR-ului în Ligă este bună, au obţinut 4 puncte într-o grupă extrem de grea. Şi în această seară, chiar dacă a pierdut, campioana a jucat bine, i-a pus probleme lui Chelsea şi a reuşit să egaleze dintr-o fază foarte bine lucrată. Aşa se cîştigă în Champions League. Toţi cei care muncesc la CFR vor trage concluziile necesare şi se vor descurca mai bine dacă vor mai ajunge aici.

Andone a adus titlul la Cluj, cred că trebuia să-şi continue munca şi numai dacă rezultatele erau proaste trebuia schimbat. Nu ştim ce s-a întîmplat la echipă, am vorbit şi cu domnul Mureşan şi mi-am dat seama că, dacă nu cunosc adevărul, e mai bine să nu mă pronunţ. La fel şi cu Trombetta, care a făcut o muncă bună şi nu cred că trebuie demis acum!", a spus Piţurcă la sportro.

COMENTARII (15)

De Eugen Tg-Mures pe 10.12.2008 la 20:14
De latzi_b pe 10.12.2008 la 18:52
Taci Piti,nu acceptam declaratiile stelistilor.
CITEAZA
De Adi pe 10.12.2008 la 11:46
De Superman pe 10.12.2008 la 11:09
De Sami pe 10.12.2008 la 10:55
De andrey_dts pe 10.12.2008 la 10:23
De BRAVO BAIETI pe 10.12.2008 la 10:02
De CFR CLUJ pe 10.12.2008 la 03:10
De palikvsc pe 10.12.2008 la 01:54
Forza TROMBETTA!
CITEAZA
De ADEZIUNE pe 10.12.2008 la 01:44
De fortzza cfr pe 10.12.2008 la 01:23
De tamPiturca pe 10.12.2008 la 01:22
De Superman pe 10.12.2008 la 00:50
De andrei_popa pe 10.12.2008 la 00:50
sunt de acord cu el trombetta a facut treaba buna la cluj si nu trebuie demis!
CITEAZA
De Sami pe 10.12.2008 la 00:35