Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
06.05.2009 FOTBAL

FINAL / CFR Cluj - Poli Timişoara 2-0 » Cum comentezi?

CFR Cluj întîlneşte Poli Timişoara în derby-ul etapei XXIX şi are nevoie de victorie pentru a mai putea spera la un loc de Liga Campionilor

     Foto 1

Click AICI pentru a urmări transmisia LIVE-text a partidei. Meciul este transmis de Antena 1

 

COMENTARII (200)

1 2 3 4 5 6 7 8
De Timisoreanu pe 08.05.2009 la 11:12
De albusibiu pe 08.05.2009 la 01:21
@huck, Fii binevenit! Exact tu lipseai!
CITEAZA
De huck pe 08.05.2009 la 00:36
De alexfmm pe 07.05.2009 la 20:55
ralistu asa sunt eu.....nu suport uneori nedreptatea si sunt gata sa dau totul ca sa repar lucrurile....Tmisoreanu stiu si eu ca e ok......tot respectu.....eu raman la parerea ca fiecare tre sa isi vada de site-ul echipei sale.....decat uneori felicitari pt cei care merita.....ma rog.....faceti cum vreti....mi-o trecut nervii....a ramas numai gustul dulce al victoriei....vorbim dupa meciul cu urziceni......forzza cfr.....
CITEAZA
De realistu pe 07.05.2009 la 19:03
@alexfmm: Cel care semneaza cu numele de "Timisoreanu" este un tip OK. A scris de mai multe ori comentarii la articolele de pe cfrmania si intotdeauna a fost echilibrat si corect. Nu il confunda cu cei care se cred ultrasi in Timisoara si care sunt minoritari, in cel mai bun caz. Iti inteleg supararea generata de conflictul de aseara si din cate am inteles din comentarii o parte din galeria Timisoarei a fost sursa scandalului. Chiar daca nu ai cerut, iti dau sfat prietenesc. Lasa de la tine si nu mai intretine acest conflict indiferent ce ar zice partea "adversa". Nimeni nu are nimic de castigat din el si orienteaza-ti energia spre ceva mai util tie sau celor din jurul tau. Numai bine.
CITEAZA
De alexfmm pe 07.05.2009 la 17:56
Timisoreanu si io vreau ca voi toti sa intelegeti ca noi nu am aranjat nici un meci ca sa nu castigam....asta va explic....nu ma intereseaza care cum ati jucat si cu cine.....intelegi?....noi suntem o echipa care joaca....cand nu joaca nu joaca din cauza tensiunilor datorate valorii destul de mari acelor mai multi dintre jucatori......si crede-ma m-am saturat sa ne amenintati pe toate site-urile ca ne bateti......aici ati calcat pe bec rau de tot.......n-aveti decat sa ne injurati....sa creati rivalitati.....dar nu gata va rupoem capul....pai atunci cum am mai zis pana trec vreo 20 de ani si va faceti si voi stadion....nu o sa mai aveti ce calca in cluj pe cele 2 stadioane senzationale ale tarii (5 ani maxm0....ce-ar fii sa va vanam si noi nu?.....forzza cfr.......
CITEAZA
De Timisoreanu pe 07.05.2009 la 17:26
De alexfmm pe 07.05.2009 la 16:32
albusibiu...recunosc ca gresesc si sunt cuprins de febra meciului de aseara....am stiut ca asa va fii.....de aceea cateva mesaje de ale mele indemnau sa mergem la meci....oricum am fost destul de putini....ca na clujul in general e un oras unde fotbalul nu este o asa mare prioritate....putem face comaparatia cu germania fata de spania....in germania fotbalul nu e chiar asa iubit ca in spania....zi de miercuri totusi....ma rog....am stiut ca o sa fie un meci tensionat si am fost aproape sigur ca vom castiga.....si pe dealta parte nu credeam in asa zisa simpatie a timisorenilor pt noi....care desi ne-au batut cu mare noroc in meciurile trecute se laudau ca 'ne-au batut pe unde ne-au prins'.....si am spus am incercat sa fiu fair play cu suporteri ai timisorenilor si sincer nu prea am reusit....aseara totul era frumos simteam ca o sa ii facem ko la fotbal....si la un moment dat(eu stau la tribuna II exact langa culoarul de intrare al jucatorilor).....in timpul meciului cand noi nu afisasem nimic ei au inceput cu mu*e cfr.....ce mai vreti?....iar acum ei ne ameninta cu bataia pe toate site-urile de sport.....dar unu la o mie din comentariile lor is fsair-play.....albusibiu nu iti dai seama ca e o impresie generala in randul tuturor timisorenilor carora le pasa de fotbal?....ei is saracii siguri ca noi avem treaba cu dinamo....ei nu stiu cat ne-am chinuit sa nu pierdem la dinamo etapa trecuta?....chiar toata lumea e chioara ?...si nu vede ca noi chiar am incercat sa castigam in toate meciurile?......ma rog....clubul cfr si nu indivizii in parte care ne-au dezamagit de atat de multe ori......deci toata lumea ii orbita in acest moment de faptul ca noi jucam pt dinamo.....pai fratilor cei mai datori le suntem noua ca am luat titlul apoi lui dinamo...da dinamo....apoi restu(timisoara buzaul etc:)))))).....noi aseara nu am facut decat sa aratam ca suntem cea mai frumoasa si mai puternica echipa din tara asta(evident cand punem osul)......atat.....timisoara as fii vrut sa ia titlul pana aseara....acum datorita comportamentului suporterilor zic doar atat :sper sa nu.....e adevarat ca am injurat timisoara in fel si chip si pe toti timisorenii....normal ca e gresit sa faci asa ceva....dar din moment ce faci asa ceva cand incepi sa ne injuri......e grav....si tot tu sa faci pe sfantu e si mai grav.....albusibiu...eu nu am nevoie de timisoara sau de parerile suporterilor ei....vreau sa vorbim doar noi intre noi....pe acest site......sa ne expunem noi (sper mai descuiati si obiectivi) parerile noastre.....cu tot respectul pt unii timisoreni care au scris aici de-a lungul timpului.....cred ca fiecare trebe sa comenteze pe site-ul lui.....eu nu cred in vrajeli gen fratie si simpatie si ajutor fals....astai specific sudistilor.....eu vreau sa pun putin suflet la acest club profesionist pe care arpi la infiintat....sunt un suporter nou dar sunt suporter........nu zic pt totdeauna pt ca daca la un moment dat o sa imi fie jena de el......nu imi va mai pasa....dar in acest moment e CEL MAI din tara asta amarata........si asta e important.....forzza CFR....WE NEVER FALL;)
CITEAZA
De NELUV pe 07.05.2009 la 15:38
De Timisoreanu pe 07.05.2009 la 13:12
De albusibiu pe 07.05.2009 la 12:53
Alexfmm, merita pentru o mana de oameni sa ponegresti un oras intreg? Atunci probabil ca si tu esti bagat pe merit in aceiasi oala de catre altii. Chiar credeam ca avem mai multa minte decat sa ne raportam la niste galerii. Cat despre ideea de aservire catre Dinamo, cei care spun asta dovedesc doar frustrare. Daca echipele lor erau atat de bune, bateau ele pe Dinamo. Ma indoiesc ca cei care scriu aici sunt fanii lui Poli Iasi, ai lui Otopeni sau ai lui Gaz Metan echipele ce au scos rezultate bune cu Dinamo.
CITEAZA
De SCLAVII LUI DINAMO pe 07.05.2009 la 12:46
De alexfmm pe 07.05.2009 la 12:40
REPET NU MAI FACETI PE PRIETENII CU TIMISORENII PE SITE-UL ASTA....CA ASA AM FACUT SI EU CU UNII SUPORTERI AI PULISOAREI CAND UMBLAM PRIN TIMISOARA SI SI-AU DAT ARAMA PE FATA.....BESHINI.....UN FEL DE AMESTEC SUDISTO-MAISTIUEUCE.....HABAR NU AU SA FIE OBIECTIVI......NISTE RAHATI.....RAHATII TARII....EI CE CREDEAU CA NOI IERI O SA LE DAM MECIUL.....INCA CEVA .....DINAMO NEDINAMO EI NE-AU AJUTAT CEL MAI MULT ANU TRECUT....GATA
CITEAZA
De alexfmm pe 07.05.2009 la 12:37
TREBUIE SA INTELGEM CA SUNTEM MNAI TARI CA VOI LA TOATE CAPITOLELE MAI PUTIN LA NUMARUL DE SUPORTERI DAR ASTA NU ARE IMPORTANTA........NOI SUNTEM CEA MAI FRUMOASA ECHIPA A PROVINCIEI SI TOT TIMPUL AM FOST MAI PUTERNICI CA VOI....ATAT CA ATI AVUT NOROC TOT TIMPUL....SI V-ATI LAUDAT CA NE-ATI BATUT IN FEL SI CHIP;)))))......VA ROG NU INCERCATI SA VA DEPASITI CONDITIA
CITEAZA
De alexfmm pe 07.05.2009 la 12:35
MA CEFERISTILOR....EU NU INTELEG CUM VORBITI PE SITE-UL ASTA CU TIMISORENII...N-AM ZIS CA TOTI TIMISORENII IS RETARZI CI MAREA MAJORITATE....ADICA EI NE -O INJURAT PRIMII SI NE-O INJURAT DE MULTE ORI SI TOT EI NE BLAMEAZA....SE VEDE CA IS NISTE BESHINI DE SUDISTI....EI CREDEAU CA NE INJURA SI NOI NU ZICEM NIMIC CA DOAR SUNTEM CIVILIZATI.....IAR TIMISOREANU NU CRED CA ESTI UN DOBITOC DAR DACA RESTUL COLEGILOR TAI SE POARTA IN HALU ASTA CE SA FACEM....EU ZIC CA TIMISORENII SI CLUJENII SA NU AIBA NICI O TREABA.....
CITEAZA
De radu pe 07.05.2009 la 12:02
De albusibiu pe 07.05.2009 la 11:47
@RaPp3Ru' , inapoi in vizuina, te rog!
CITEAZA
De RaPp3Ru' pe 07.05.2009 la 11:34
De RaPp3Ru' pe 07.05.2009 la 11:32
De RaPp3Ru' pe 07.05.2009 la 11:32
De albusibiu pe 07.05.2009 la 11:28
Eu zic ca ieri am avut noroc. Am tratat superficial primele faze pe aparare si cu un pic de atentie meciul putea incepe de la 0-1. Apoi ca am echilibrat si ca a inceput sa macine mijlocul, multumita in primul rand lui Mara si Culio a fost o urmare fireasca fiindca probabil timisorenilor li s-a parut mai usor jocul, l-au tratat mai lejer. Chiar daca pare ca un joc de fotbal nu e ceva cu mare continuitate, de multe ori poate fi ca un dans, in al carui ritm intri. N-am sa ma refer prea mult la meci, fiindca mi-e tare teama ca gura asta de oxigen ne va tine doar pana la Urziceni (asa a fost si cu Vasluiul). Nu mi-a placut bucuria exagerata a lui Conceicao, fiindca mai e mult pana sa ne apropiem de locul 2 (in titlu ma scuzati dar nu pot fi atat de naiv sa cred in el). Nu mi-a placut bajbaiala din aparare (unde melcul Galiassi a fost campion!) si nici prestatia lui Nuno Claro. Mijlocul a mers parca mai bine (cel putin cand joci cu 5 mijlocasi defensivi si ofensivi ar trebui sa se cunoasca) insa Ruiz, cu toata stima pentru golul si pasa lui de gol mai are mult pana sa fie la nivelul cerut. N-are viteza si, ce e mai grav pentru un atacant, n-are deloc simtul anticipatiei. In rest numai de bine si sa dea Domnu sa nu fie doar un foc de paie cum au fost multe sezonul asta. Cat despre cearta cu timisorenii, nu va pierdeti cumpatul. E generata doar de galerii si de stilul lor inconfundabil. Se pare ca nu se mai poate face galerie in Romania fara a nu se spune ceva de "..UE", ceea ce este dezolant. Spune multe despre incapacitatea acelor oameni, despre frustrarile lor zilnice si mi se pare cea mai mare greseala a te raporta la scandarile lor. Sincer, de ce ar trebui sa se strige in loc de "CFR - VICTORIE!", un "UE Steaua", cu atat mai grav atunci cand de fapt nu joci cu Steaua. Ar fi bine sa ne potolim cu totii, nu are rost sa ne raportam la cativa babuini de galerie. Credeti ca situatia asta e de cand lumea si ca nu exista o alta cale?! Drumul asta nu duce nicaieri, poate doar la ceva din ceea ce inseamna "U", partea lor cu cazier.
CITEAZA
De Budean Sergiu pe 07.05.2009 la 10:55
De superman1 pe 07.05.2009 la 10:20
la cum va comportati timisorenilor, e putin ce ati primit. pai cum p*la mea sa injurati CFR-ul acasa, in Gruia, cand voi aveti meci de cupa cu bistrita, gazduit de stadionul nostru? nu va e rusine? numai niste retarzi sudisti pot sa faca asa ceva. doar craiova si dinamo s-au mai pretat la asa ceva. sunteti voi din vestul tarii dar tot in sud sunteti. niste nesimtiti. ieri la fel "mu*e CFR" strigat in Gruia de voi, tampitilor, inaintea meciului cand CFR-istii nu afisasera nici un banner. la asa comportament sudist si retardat nu pot decat sa-mi doresc sa nu luati titlul, pentru ca n-are rost sa inlocuim niste mit*ci de bucuresti cu atii de pe bega.
CITEAZA
De krucifix pe 07.05.2009 la 10:13
@tmpoli : 1- In meciul de cupa cu CFR2 , nici n-ati intrat bine pe poarta si ati inceput cu mure CFR si afara, afara cu....2 - Tot in cupa la meciul cu bistrita mure CFR ......3 - Aseara in meciul direct totusi ati fost respectati pana-n momentul cand ati inceput iarasi cu mure CFR !!! Totusi ce trebuia sa facem sa va aplaudam ?
CITEAZA
De tmpoli pe 07.05.2009 la 10:04
felicitari pt victorie, ai mei au jucat doar 20' , DAR !!!!!!!! nu pot sa cred si sa mi aduc aminte cum voi CFR istii ati inceput sa strigati M...e Timisoara !!!! chiar nu am crezut asa ceva, mai ales din partea voastra, INTOTDEAUNA BANATUL SI TRANSILVANIA au vost 'surori' . Pacat si MARE rusine pt. CFR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
CITEAZA
1 2 3 4 5 6 7 8

Comenteaza


Trebuie sa fii logat pentru a adauga un comentariu

ALTE STIRI DIN FOTBAL

Băieţi de milioane...

Clujenii şi-au surclasat adversarii în retur. Kapetanos a deschis scorul. Elveţienii puteau reveni în joc, dar...

Supermutare! » CFR...

Jucătorul care a evoluat în sezonul trecut în Primera Division, la Gijon, va fi cedat în Liga 1 pînă în vara...

FC Basel - CFR Cluj...

După un început timid, în care FC Basel a făcut tot ce a vrut cu apărarea CFR-ului, clujenii au reuşit să...

Basel e în formă »...

Alexander Frei a fost menajat la ultimele partide pentru a fi pe teren la confruntarea cu CFR

MECIURI

  • Rapid
    Rapid
  • -
  • CFR Cluj
    CFR Cluj

25.08.2016 21:30