Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
21.07.2009 FOTBAL

Final / CFR Cluj - AEK Atena 1-1 » Cum comentezi?

CFR Cluj întîlneşte formaţia elenă AEK Atena cu începere de la ora 19:00, într-o partidă amicală desfăşurată în cantonamentul din Austria

     Foto 1

CFR Cluj: Nuno Claro - Tony (cpt), G. Muresan, Alcantara, Panin - Dani - Mara, Culio, Peralta, Deac - Ruiz


'1 - A inceput partida
'4 - Lovitura libera pentru greci, de la 25 de metri de poarta lui Nuno Claro
'5 - Lovitura libera este batuta inalt in careu, de unde Kyrgiakos trimite putin peste poarta, din 3 metri
'8 - Tony suteaza de la 30 de metri, insa un fundas grec deviaza mingea in aut
'9 - Juanfran incearca un sut la firul ierbii, din 15 metri, putin pe langa poarta
'11 - Juanfran il depaseste pe Tony si suteaza pe langa poarta, din centrul careului
'13 - Mara obtine o lovitura libera, la 25 de metri de poarta grecilor
'14 - Culio executa lovitura libera, inalt in careu, pana la Alcantara care reia cu capul imprecis, pe langa poarta
'16 - Panin suteaza puternic, iar un fundas grec respinge in corner
'19 - Deac executa scurt o lovitura libera de pe partea dreapta, un fundas respinge in corner
'20 - Gabi Muresan suteaza din intoarcere, la 20 de metri peste poarta
'23 - Sut al lui Peralta de la 25 de metri, in bratele portarului insa
'25 - Ciprian Deac patrunde in careu si suteaza puternic, insa portarul respinge
'26 - Culio suteaza din pozitie centrala, 25 de metri, putin peste poarta
'29 - Corner de pe partea stanga, mingea ajunge la Dani, care loveste mingea prost si o trimite pe langa poarta
'32 - G. Muresan face hent in careul advers
'34 - Cursa solitara a lui Mara, care patrunde in centrul careului si suteaza de la 18 metri putin pe langa poarta grecilor
'39 - Tony intra mai dur la un adversar, si se acorda lovitura libera pentru greci, de la 25 de metri pozitie centrala
'40 - GOL AEK Atena 0-1 / Scocco executa viclean lovitura libera, pe jos, pentru Blanco care patrunde in careu pe dreapta si il invinge pe Nuno Claro din 10 metri. Clujenii protesteaza vehement deoarece grecii au batut repede, fara ca arbitrul sa fluiere
'43 - Alcantara are o interventie de karate asupra unui adversar si primeste cartonasul galben
'45 - Nuno Claro respinge in extremis o pasa imprundenta a lui Mara, care era vanata de un jucator grec
'45- PAUZA


'46 - A inceput repriza a doua
Schimbari: Stancioiu, Cadu, Trica, Dubarbier, Y. Kone au intrat in teren
'53 - Panin paseaza bine pentru Dubarbier, insa argentinianul greseste preluarea
'60 - Centrare de pe partea dreapta, Cadu rateaza interceptia pe putin, din 3 metri de poarta
'61 - Penalty pentru CFR pentru un presupus hent in careu al unui fundas grec
'62 - GOL CFR 1-1 / Cadu suteaza puternic, la vinclu
'63 - Cartonas galben pentru Dubarbier, in urma unui fault
'64 - Se pregatesc sa intre in teren Emil Dica, Traore, Vitinha si Leao in locul lui Deac, Dani, Panin si Culio
'70 - Dubarbier este faultat dur de Manolas. Grecul este avertizat
'71 - Leao il gaseste excelent pe Traore pe partea dreapta, insa africanul nu ajunge la balon
'75  - Traore faulteaza in atac
'78 - Centrare slaba in careul clujenilor, mingea este prinsa de Stancioiu
'83  - Traore suteaza in bara, dupa o faza periculoasa in careul grecilor
'86 - Stancioiu are noroc,
sutul lui Djebbour lovind bara

'90 - FINALUL PARTIDEI

 

COMENTARII (37)

1 2
De elmundo pe 23.07.2009 la 00:24
n-avem atac ! Degeaba jucam combinativ si cu eficienta zero. Am facut echipa latino cu pase si combinatii da unu nu vede poarta! In situatia asta nu stiu cum o sa avem rezultate...eventual doar negative. Sper doar ca lucrurile astea sa le vada si conducerea si sa ia masuri! Niste atacanti brazilieni ca ai Sahtiorului ne trebuie noua, stie Lucescu ce stie...de ce l-a dat pe Marica si a adus doar atacanti brazilieni? aia macar au simtzu golului in sange nu ca romanii care iau la tinta portarul sau tribunele.
CITEAZA
De Ery pe 22.07.2009 la 18:25
De tibi pe 22.07.2009 la 16:42
De florin pop pe 22.07.2009 la 11:18
De gazetasv.ro pe 22.07.2009 la 11:12
raman la parerea ca trioul stancioiu-muresan-culio ar trebui scos la pensie !
CITEAZA
De cfrcluj pe 22.07.2009 la 10:03
probeleme mari in atac, in rest numai de bine
CITEAZA
De pt. anti-impostori pe 22.07.2009 la 09:40
De ejhivu pe 22.07.2009 la 09:37
De alexpentrufotbalfan pe 22.07.2009 la 08:12

anti-impostori a spus pe 22.07.2009 02:25 mai tibi tu ori esti ungur, ori evreu, ori ambele, dupa cum scrii, nu ca ar conta numai am vrut sa-ti spun ca se vede din tot ce scrii, ciao scumpule si vise placute apropo, dintre jucatori numai stancioiu e tradator, restul sint de treaba

Tu chiar esti pro.st? Nu poti intelege un text scris? Ce a expus tibi asa de deranjant pentru tine? Ca te iei de Stancioiu complet inutil in momentul de fata e de ras, dar sa fi antisemit este de plans de'a dreptul. Si-apoi, tu vorbesti de scris? N-ai fost in stare sa scoti o idee coerenta, nici macar nu ai explicat ce reiese din textul lui. Doamne, mare e gradina ta, dar multi sar gardul!
CITEAZA
De anti-impostori pe 22.07.2009 la 02:25
De wa1907 pe 21.07.2009 la 23:49
Ai dreptate Tibi dar sa ne uitam si la partea buna .Deac si Dani. In rest avem o echipa omogena.Fii sigur ca la fiecare meci primul 11 va fi alcatuit din cei mai in forma jucatori.Slava Domnului avem de unde alege.
CITEAZA
De cobhc pe 21.07.2009 la 23:45
PS. Iarasi jucam fara atacanti. N-avem nicio sansa sa luam campionatul. Nu avem cine sa dea gol.
CITEAZA
De cobhc pe 21.07.2009 la 23:43
Dubarbier si Culio trebuiau imprumutati la Inter Curtea de Arges, nicidecum Emmanuel Kone si Viera. Pacat ca isi bat joc de fotbalisti.
CITEAZA
De AVEM ECHIPA!!! pe 21.07.2009 la 23:41
De tibi pe 21.07.2009 la 23:05
De @ecriss pe 21.07.2009 la 23:03
De wa1907 pe 21.07.2009 la 22:25
Mi-a placur meciul. Cei mai buni jucatori in acest meci dupa opinia mea au fost Dani si Deac.Echipa inca nu este la forma maxima, dar este pe drumul bun. Fortza CFR!
CITEAZA
De ecriss pe 21.07.2009 la 22:09
Hmm astia de mai jos,. aveti prea mult obtimism in voi ,. si stiti ca prea mult obtimism strica! si sa nu patim ca dinamovisti! Eu zic sa fim mai calmi si mai tacut ca si cei de la urziceni si sa muncim mai mult! Decisa incurajam CFRul la maxim si sa o iubim pana la final! Forta CFR Cluj! CFRisti pe viata!
CITEAZA
De ecriss pe 21.07.2009 la 22:06
Forta CFR Cluj! Te iubesc la infinit! I-am cam dominat pe Greci,. numa Ghinionul a facut sa nu castigam! plus au si dat un gol penibil..
CITEAZA
De E KONE pe 21.07.2009 la 21:36
De E. KONE???? pe 21.07.2009 la 21:32
De derzsif pe 21.07.2009 la 21:14
Un meci bun care putea fi castigat si nimeni nu se supara , dar e ok , sa vina supercupa!!!!!!!!!!!!!!!
CITEAZA
De Emanuel Kone pe 21.07.2009 la 21:14