Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
12.09.2009 FOTBAL

Bau-bau! » Pandurii Tg. Jiu - CFR Cluj 1-0

Deşi a dominat 60 de minute, CFR-ul a clacat din nou în faţa "sperietoarei" Pandurii. Gorjenii le-au luat 10 puncte în ultimele patru întîlniri clujenilor

     Foto 1

Cîrţu răguşise după un sfert de oră. Ai lui nu vroiau în ruptul capului să depăşească mijlocul terenului, dar el nu părea să-şi fi dat acceptul. CFR-ul a atacat de zor. Ce-i drept, cam fără succes. Mingote a respins cu piciorul şutul lui Dubarbier din interiorul careului (28), iar Cadu a dat cu capul peste (29). Gazdele s-au mîndrit în primele 45 de minute cu o singură ocazie. Şi ce ocazie! S-a simţit că Stromajer a atins în premieră mingea la faza din minutul 44, cînd singur în 5 metri cu Stăncioiu a tras cu stîngul. Penibil!

Vîrful sloven a mai apărut o dată în careu, dar de data a făcut ravagii. L-a obligat pe Tony să-l ţină în careu, iar Păcurar a mişcat tabela din penalty-ul acordat de Colţescu (62). Lovită fără avertisment, trupa lui Conceicao s-a "spart". Martinovici (69) a ratat "decisiva", trimiţînd cu capul puţin pe lîngă. Culio a încercat să lipească "cioburile", dar nici el n-a avut lipici la gol.

"I-am ars pe unde i-am prins pe clujeni, deşi după mine ei joacă cel mai bun fotbal din campionat"
ALEXANDRU PĂCURAR, mijlocaş Pandurii

"Pandurii a jucat în stilul caracteristic, iar noi nu reuşim să îl «citim» chiar dacă am atacat tot meciul"

IULIU MUREŞAN, preşedinte CFR Cluj

 

COMENTARII (56)

1 2 3
De suporter cfr pe 15.09.2009 la 04:04
De catalina7676 pe 14.09.2009 la 13:06
nu jucăm rău, dar nu înţeleg ce lipseşte la echipa asta ...îl avem pe Kone şi Dubarbier pe teren şi ne înving Pandurii ... de necrezut. Să sperăm că spulberăm Braşovul în Gruia, că altfel, nu îl văd bine pe Conceicao ...de Copenhaga vom trece fără probleme ...
CITEAZA
De alexfmm pe 13.09.2009 la 13:42
va rog nu mai fiti asa prapastiosi...exceptand faptul ca toni conceicao nu a fost deloc inspirat mie mi-a placut jocul cfrului.....reveniti-va si veti fii incantati pe viitor....ramanem cei mai frumosi.....iar comentariul lui ko-ko de la 12 45 e perfect corect.....jucatorii nostri sunt loviti din toate partile in meciurile din romania....nici ei nu mai rezista psihic la murdarie....acesta e si motivul pt care cativa jucatori printre care si febletea mea cadu au inceput sa joace dur.......forzza cfr....superiori tuturor.....
CITEAZA
De superman1 pe 13.09.2009 la 13:01

bibicul a spus pe 13.09.2009 11:59 RUSINE..RUSINE..RUSINE . sa vina Trombetta..ce mai asteptati..? DEZASTRUL!!!!

de ce bibicule? si Trombetta a pierdut puncte cu pandurii.
CITEAZA
De claudiu-daniel pe 13.09.2009 la 12:55
De Class pe 13.09.2009 la 12:08
De bibicul pe 13.09.2009 la 11:59
De rolf pe 13.09.2009 la 11:37
alaturi de CFR si la bine si la rau FORTA CFR
CITEAZA
De lengyel_attila pe 13.09.2009 la 11:14
trebuie sa fim realisti,cu actualul lot si cu actuala conducere si cel mai grav cu aceasta atitudine a jucatorilor nu putem spera la un loc in primele sase.Dupa parerea mea echipa va claca dupa citeva jocuri fiindca nu este pregatita fizic la solicitarile din trei in trei zile .
CITEAZA
De goleador pe 13.09.2009 la 10:37
De goleador pe 13.09.2009 la 10:37
De radu pe 13.09.2009 la 10:06
De sister 77 pe 13.09.2009 la 09:29
De popsanyi pe 13.09.2009 la 09:23
antrenorul schibat
CITEAZA
De tony pe 13.09.2009 la 08:46
De putina atentie pe 13.09.2009 la 08:13
De ionel pe 13.09.2009 la 03:13
De fotbalfan pe 13.09.2009 la 02:22
ce a zis dan petrescu dupa meciul chinuit castigat cu alba-iulia: campionatul asa se castiga. corect, nu ?
CITEAZA
De djcristi85 pe 13.09.2009 la 00:44
Dezamagitor :(avem pretentii sa luam titlul si ne bate pandurii tg Jiu..n-am ce sa mai spun decat ca mie frica atunci cand Cfr joaca in deplasare sunt de nerecunoscut incredibil iar pierdem puncte cu echipe slabe...parca le este frica sa joace iar Conceicao a facut niste schimbari neinspirate Nei=0 nimic nu face cand intrape teren mai bine intra traore.....mi-e si frica de meciul cu Copenhaga...sunt foarte dezamagit..Forzza CFR!!!
CITEAZA
De chefere pe 12.09.2009 la 22:40

americanul65 a spus pe 12.09.2009 21:11 Am incercat de mai multe ori sa pun adresa de email pt poze din meciul CFR Pandurii dar GSP nu ma lasa. h t t p : / / w w w . f l i c k r . c o m / p h o t o s / 2 7 3 1 7 4 1 3 @ N 0 8 / ? s a v e d = 1

Frumoase poze, felicitari! Cand mai mergi si mai faci le putem pune pe kvsc1907(dot)ro eventual in galeria de imagini.
CITEAZA
De eu pe 12.09.2009 la 22:04
De anderson pe 12.09.2009 la 21:49
De kalmkhoor pe 12.09.2009 la 21:35
americanule65, pozele tale de la meciul cu Pandurii is chiar faine. mersi! pacat ca nu e niciuna cu un gol CFR... :(
CITEAZA
De albusibiu pe 12.09.2009 la 21:32

chefere a spus pe 12.09.2009 21:01 Mai...vedeti voi de ce nu e bine sa radeti de necazul altuia? Sa va aud acum goarna, azi, dupa meciul cu Otelul. Nasol, nu? Intelepciunea romanului de pe urma...

Mi-ai luat-o inainte Chefere, tocmai de asta intrasem si eu acum pe site sa-mi rad si eu de necazul dinamovistilor atat de fericiti de infrangerea CFR-ului. As spune si eu ca "exista un Dumnezeu" care face dreptate insa mi-e teama de urmatorul meci al nostru. Am sa spun totusi ca exista un Dumnezeu care are grija de cei cu gura prea mare. :)
CITEAZA
De americanul65 pe 12.09.2009 la 21:11
Am incercat de mai multe ori sa pun adresa de email pt poze din meciul CFR Pandurii dar GSP nu ma lasa. h t t p : / / w w w . f l i c k r . c o m / p h o t o s / 2 7 3 1 7 4 1 3 @ N 0 8 / ? s a v e d = 1
CITEAZA
1 2 3