Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
30.10.2009 FOTBAL

Marian Iancu: "Iuliu Mureşan să îşi ceară scuze, iar clubul organizator să fie sancţionat dur!"

Patronul Politehnicii Timişoara, Marian Iancu, îi cere oficial preşedintelui CFR-ului, Iuliu Mureşan, să-şi ceară scuze pentru că a declarat că în cazul "petarda" vinovaţi sînt fanii bănăţeni, şi cere totodată pedepsirea aspră a CFR-ului pentru acea petardă aruncată în teren, care l-ar fi putut costa pe Eder Bonfim viaţa

     Foto 1

"Am luat act de declaraţia domnului Ilie Milici, purtătorul de cuvânt al Jandarmeriei Cluj, afirmaţie apărută pe site-ul citynews.ro, în care se spunea (referitor la incidentul din timpul partidei CFR Cluj-FC Timişoara, când jucătorul Eder Bonfim a fost aproape de a fi lovit în urma unei rachete lansate din tribune): "Am văzut mai multe filmuleţe, se vede zona din care s-a tras. Concluzia e că nu s-a tras din galeria Timişoarei". De asemenea, am urmărit toate clipurile video cu incidentul în cauză, postate pe internet şi preluate de site-urile de specialitate. Solicităm, în acest sens, ca dl. Iuliu Mureşan, preşedinte al FC CFR 1907 Cluj, să îşi ceară scuze public pentru afirmaţiile iresponsabile făcute imediat după finalul jocului din 25 octombrie si continuate ulterior când a acuzat galeria noastră că este vinovată pentru lansarea respectivei rachete. În caz contrar, îl vom acţiona în judecată pe oficialul echipei din Cluj, pentru declaraţii mincinoase, defăimătoare si calomnioase, cu scopul de a ascunde adevăul şi pe cel care se face vinovat pentru tentativă de omor. Cerem continuarea anchetei pentru a fi descoperit criminalul din tribunele stadionului unde joacă CFR Cluj. Cerem fermitate şi intransigenţă în sancţonarea dură şi fără nicio umbră de înţelegere a organizatorilor jocului amintit mai sus. Atragem atenţia organelor abilitate şi comisiilor LPF că răspunderea le aparţine pentru toate ce vor urma să se întâmple pe stadionul din Cluj în cazul în care nu se vor lua măsurile necesare ce se impun."

Marian Iancu, preşedinte Consiliu de Administraţie FC Timişoara

SURSA: www.politimisoara.com

 

COMENTARII (47)

1 2
De daniaania pe 01.11.2009 la 16:58
a vazut un vecin ca de la suporterii Timis..sau aruncat toate petardele..a stat aproape de ei...asa ca..ciocu mic..!
CITEAZA
De tam11 pe 01.11.2009 la 15:12
Au fost infiltrati timisoreni la mama ce v-a facut,idiotilor,HAI.U.Cluj
CITEAZA
De Jabba Iancu pe 31.10.2009 la 14:03
De filipthedevil pe 31.10.2009 la 13:42
lockerz este un site in care aduni puncte si comanzi orice vrei.. console, iphone,jocuri, adidasi. Doar 3 minute pe zi pentru a aduna puncte! Pentru invitatii add pe messenger com.lockerz (este verificat, merge, nici mie nu mi'o venit sa cred)
CITEAZA
De dati-i lecitina ! pe 31.10.2009 la 13:07
De horiapoli pe 31.10.2009 la 12:17
De RUSINE, BRAGADIRU! pe 31.10.2009 la 11:41
De noway pe 31.10.2009 la 10:43
De Emilut Boc pe 31.10.2009 la 10:31
De alifantul Mueresan pe 31.10.2009 la 00:12
De Jabba Iancu pe 30.10.2009 la 23:04
De afc13 pe 30.10.2009 la 22:35

ko-ko a spus pe 30.10.2009 22:03 Uitati si voi ce fel de patroni exista la noi in fotbal...M.Iancu(mecanic auto), V.Turcu(muncitor zilier, apoi ing.constructor cu fac. la ff, dupa ce a devenit securist, nu a practicat niciodata meseria de ing.constructor), G.Becali(no comment), C.Borcea(necalificat, cara butelii pe bicicleta cu intetii de specula,astazi detine afaceri cu GPL-gaz petrol lichefiat, speculant imobiliar), A.Mititelu(cara navete de bauturi la restaurante, vanzari prune, brutarie), D.Bucsaru(se presupune ca are 12 clase, puscarias in doua randuri, sobar, ridica garduri in comuna natala Cosereni, speculant imobiliar in ultimii ani).Lista poate continua...informatiile de mai sus sunt reale, si pot fi gasite prin presa scrisa.

Asta da lista!!! Atunci nu mai e nevoie sa ne miram... Pestele pute de la cap...
CITEAZA
De Ultimul Napocan pe 30.10.2009 la 22:12
De ko-ko pe 30.10.2009 la 22:03
Uitati si voi ce fel de patroni exista la noi in fotbal...M.Iancu(mecanic auto), V.Turcu(muncitor zilier, apoi ing.constructor cu fac. la ff, dupa ce a devenit securist, nu a practicat niciodata meseria de ing.constructor), G.Becali(no comment), C.Borcea(necalificat, cara butelii pe bicicleta cu intetii de specula,astazi detine afaceri cu GPL-gaz petrol lichefiat, speculant imobiliar), A.Mititelu(cara navete de bauturi la restaurante, vanzari prune, brutarie), D.Bucsaru(se presupune ca are 12 clase, puscarias in doua randuri, sobar, ridica garduri in comuna natala Cosereni, speculant imobiliar in ultimii ani).Lista poate continua...informatiile de mai sus sunt reale, si pot fi gasite prin presa scrisa.
CITEAZA
De cfr69 pe 30.10.2009 la 21:54
Da' alea 5-6 petarde cazute in preajma portarului N.Claro, cine le-a aruncat mai nerusinatilor? Ei provoaca scandal, si tot ei striga!! Surogatul asta de echipa e rusinea Romaniei. Ar trebui declarata Campioana tarii la ANTIFOTBAL si la scandaluri!
CITEAZA
De kalmkhoor pe 30.10.2009 la 21:43
dupa aceste declaratii tind sa cred si mai mult ca treaba cu racheta a fost regizata. oricum, as dori sa fie gasit omul, sau gasca care a comis fapta, fie el ceferist sau din galeria timisoarei.
CITEAZA
De afc13 pe 30.10.2009 la 21:39

ko-ko a spus pe 30.10.2009 21:33 Completare :" La 19 ani am abandonat brusc fotbalul. Trebuia să ajung la Steaua şi să joc acolo. Mă luau în armată şi eram obligat să evoluez pentru echipe ale armatei, gen Steaua, ASA Târgu-Mureş, Gloria Buzău... Am refuzat Steaua. Am preferat să fac şcoala de şoferi şi să ajung apoi mecanic auto. Eram specializat în mecanică, motoare şi cutii de viteză.Reparam maşini Dacia 1300."Sursa:http://w w w.tion.ro/stiri/IM:tion:sport- poli/articol/iancu:-la-19-ani, -am-refuzat-steaua,-ca-sa-ajun g-mecanic-auto!/cn/news-200804 15-07160308

Daca stiam ca din reparatii de Dacii te faci milionar in euro, atunci nu faceam fac si ma apucam si eu ''mestereli'' Sau nu din asta s-a imbogatit M.I.?
CITEAZA
De ko-ko pe 30.10.2009 la 21:33
Completare :" La 19 ani am abandonat brusc fotbalul. Trebuia să ajung la Steaua şi să joc acolo. Mă luau în armată şi eram obligat să evoluez pentru echipe ale armatei, gen Steaua, ASA Târgu-Mureş, Gloria Buzău... Am refuzat Steaua. Am preferat să fac şcoala de şoferi şi să ajung apoi mecanic auto. Eram specializat în mecanică, motoare şi cutii de viteză.Reparam maşini Dacia 1300."Sursa:http://w w w.tion.ro/stiri/IM:tion:sport- poli/articol/iancu:-la-19-ani, -am-refuzat-steaua,-ca-sa-ajun g-mecanic-auto!/cn/news-200804 15-07160308
CITEAZA
De ko-ko pe 30.10.2009 la 21:25
Ia uitati cine a fost raiosul: "Armeanul era seful unui atelier auto din Capitala. Printre angajati era si Marian Iancu, despre care Halagian povesteste apropiatilor ca facea tot felul de smecherii si combinatii ca sa-i iasa ceva in plus. Intre timp, Iancu a ajuns multimilionar in euro. Cunoscandu-l inca din acea perioada, Florin Halagian il evita pe cat posibil pe fostul sau subaltern si face alergie de fiecare data cand se afla in preajma acestuia, nevenindu-i sa creada cum de fostul mecanic auto a facut o avere insemnata. Contactat de CANCAN, Florin Halagian a confirmat povestea: Nu a fost angajatul meu, pentru ca in acea vreme nimeni nu putea fi patron. Dar e adevarat ca am fost seful lui Marian Iancu, la acea vreme el fiind mecanic auto la atelierul pe care eu il gestionam. "
CITEAZA
De CRIS pe 30.10.2009 la 21:22
De dr33a1 pe 30.10.2009 la 21:15
Din moment ce nu sunteti in stare sa castigati un meci in teren faceti tot ce puteti in afara lui.Petarda aia a fost trimisa cu un anumit scop.Probabil ca deja il stiti cu totii.
CITEAZA
De gelutu de Tg-Mures pe 30.10.2009 la 21:15
De Timisoreanu pe 30.10.2009 la 20:52
De gobbytzu pe 30.10.2009 la 20:42
sa va crape oasele in voi jigodii infecte ce suntetzi!!! ati scapat voi dar nu va iarta Dumnezeu,prima dovada: Cupa!!
CITEAZA
De deaduralex pe 30.10.2009 la 20:36

IVANHOE a spus pe 30.10.2009 18:42 Uite ce poate emana mintea luminata a groh-groh-ului :,,.............pt . a fi descoperit CRIMINALUL din tribunele......,, ! Pai eu stiam ca , este criminal , acea persoana care savarseste o ...crima si nu acea persoana care foloseste o simpla racheta , la fel ca alea care le folosim de Revelion ! Toti stim ca , odata lansata , racheta n-o mai poti controla , aterizeaza unde se nimereste , in cazul acesta in apropierea lui Bonfim ! Dar de aici , pana la tentativa de crima , e cale lunga ! Atunci , in acceptiunea ,,inteleptului si neprihanitului ,, marean iancu , la tonajul lui , faptul ca se urca pe biata lui nevasta , poate fi considerata tot o tentativa de crima impotriva bietei muieri !

Ştiai greşit, crimă = infracţiune cu grad ridicat de pericol, nu neapărat omor :)
CITEAZA
1 2

Comenteaza


Trebuie sa fii logat pentru a adauga un comentariu

ALTE STIRI DIN FOTBAL

Băieţi de milioane...

Clujenii şi-au surclasat adversarii în retur. Kapetanos a deschis scorul. Elveţienii puteau reveni în joc, dar...

Supermutare! » CFR...

Jucătorul care a evoluat în sezonul trecut în Primera Division, la Gijon, va fi cedat în Liga 1 pînă în vara...

FC Basel - CFR Cluj...

După un început timid, în care FC Basel a făcut tot ce a vrut cu apărarea CFR-ului, clujenii au reuşit să...

Basel e în formă »...

Alexander Frei a fost menajat la ultimele partide pentru a fi pe teren la confruntarea cu CFR

MECIURI

  • Rapid
    Rapid
  • -
  • CFR Cluj
    CFR Cluj

25.08.2016 21:30