Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
04.11.2009 FOTBAL

Mureşan: "Nu e corect să plătească clubul pentru ceea ce fac suporterii"

Preşedintele lui CFR, Iuliu Mureşan a comentat faptul că feroviarii au fost amendaţi cu 30.000 de lei după ce Comisia de Disciplină a judecat Cazul Petarda

     Foto 1

"Am încercat să aflăm cine a aruncat acea petardă, dar din păcate nu am reuşit. Toate cluburile au mijloace limitate de control şi nici legea nu permite percheziţiile corporale la sînge. Dacă l-aş depista pe cel care a aruncat acea petardă l-aş duce de mînă la poliţie. Poate că ar scăpa deoarece legile sînt foart blînde. Cînd ştiu că cineva de la noi din galerie face prostii, eu singur iau măsuri şi îi retrag abonamentul sau nu-i mai permit să intre în stadion. Amenda e mare, dar e prevăzută în regulament, în asemenea cazuri, o amendă între 30.000 de lei şi 80.000 de lei. Nu e corect să plătească clubul pentru ceea ce a făcut un spectator. Mă bucur că nu jucăm fără spectatori. Oricum, la noi se ia prea repede o decizie de genul acesta. Fotbalul se joacă cu spectatori şi pentru spectatori. Trebuie să-i respectăm. Pe cei care fac probleme trebuie să-i excludem", a spus Mureşan.

COMENTARII (22)

De bilet &program pe 05.11.2009 la 19:38
De Pityu pe 05.11.2009 la 15:38
De impartzial pe 05.11.2009 la 15:30
I cititi aici un citat din Prosport " "Cu ocazia unei intalniri pe care a avut-o cu liderii suporterilor, Marian Iancu a sprijinit intentiile acestora pentru a introduce si folosi materiale pirotehnice la meci", se arata in comunicatul Jandarmeriei, conform ziarului ProSport. Conform hartiilor oficiale, Marian Iancu este cel care creeaza cadrul producerii de violente pe stadionul din Timisoara. Scopul ar fi unul dublu: generarea unui nou conflict cu FRF si evidentierea nemultumirilor legate de impasul tratativelor avute cu Consiliul Local pentru a obtine sprijin financiar. Ei sa mai aud vreun Timisorean ca-si baga alea si alalte si ca noi am aruncat petarda.
CITEAZA
De 9bogdan7 pe 05.11.2009 la 14:19

elvis_cfr a spus pe 04.11.2009 22:59 Muresene, dar noi cand platim abonamente la preturi exagerate, atunci este de acord?

vezi astai cu fotbalu romanesc nu vor sa faca o echipa buna vor doar sa scoata banii!
CITEAZA
De gogu microbistu' pe 05.11.2009 la 07:58
De Tim-POLi pe 05.11.2009 la 02:25
De Tim-POLi pe 05.11.2009 la 02:19
De Medias pe 05.11.2009 la 02:15
De filipthedevil pe 04.11.2009 la 23:52
lockerz este un site care consta in a aduna ptz(bani virtuali) cu care poti comanda orice doresti.. de la farduri la console xbox. Tot ce trebuie sa faci este un cont, care se face pe baza unei invitatii.. aici intervin eu. Daca vrei invitatie add com.lockerz pe messenger! (SITE'UL ESTE PE BUNE!)
CITEAZA
De elvis_cfr pe 04.11.2009 la 22:59
Muresene, dar noi cand platim abonamente la preturi exagerate, atunci este de acord?
CITEAZA
De Sempre Roma pe 04.11.2009 la 21:22