Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
05.11.2009 FOTBAL

FINAL / CFR Cluj - Sparta Praga 2-3 » Cum comentezi?

CFR Cluj încearcă să îşi ia revanşa în faţa Spartei Praga, după înfrîngerea din Cehia, de la ora 22:05

     Foto 1

CFR Cluj: Nuno Claro - Toni, Cadu, Alcantara, Panin - G. Muresan - Peralta, Culio, Deac - Nei, Traore
Rezerve: Peskovic, Cabrera, Dubarbier, Bus, Mara, Leao, Dani
Antrenor: Toni Conceicao


Sparta Praga: Blazek - Kusnir, Hubnik, Repka, Pamic - Kucka - Zofcak, Vacek, Zeman - Holenda, Wilfried
Rezerve: Kozacik, Hoheneder, Strestik, Prudnikov, Kadlec, Kalouda, Kovba
Antrenor: Jozef Chovanec

FINAL / CFR Cluj este învinsă din nou de Sparta Praga, scor 3-2

Min 95 - Gol Sparta! Wilfried scapă singur cu Nuno Claro şi îl driblează şi pe portughez, marcînd golul victoriei

Min 94 - Nuno Claro respinge incredibil

Min 92 - Bară Sparta Praga! CFR scapă cu faţa curată după un contraatac rapid al cehilor

Min 90 - GOOOOOL CFR! Dubarbier egalează cu un şut pe lîngă bară de la marginea careului

Min 87 - Mara este şi el eliminat

Min 83 - Iese Nei şi intră Buş

Min 82 - Sparta înscrie din nou, dar golul este anulat pentru ofsaid

Min 78 - Traore trece pe lîngă egalare cu un şut de la 10 metri

Min 68
- Wilfried scapă în partea stîngă şi şutează peste poartă

Min 65 - Kucka trimite cu capul din 6 metri peste poarta lui Nuno Claro

Min 64 - Gabi Mureşan vede al doilea cartonaş galben şi este eliminat

Min 62 - Iese Mara şi intră Deac

Min 58 - Iese Culio şi intră Dubarbier

Min 51 - Alcantara execută slab o lovitură liberă

Min 46 - A început repriza secundă

Pauză la Cluj, Sparta intră în avantaj la cabine, scor 2-1

Min 45 - Zeman scapă singur în partea stîngă însă şutează în plasa laterală

Min 44 - Nuno Claro scapă un balon în faţă, dar CFR are noroc şi nu primeşte un nou gol

Min 42 - Cartonaş galben pentru Cadu

Min 35 - Şut dificil al lui Pamici reţinut de Nuno Claro

Min 29 - Gabi Mureşan şutează din lovitură liberă de la 40 de metri, dar Blazek reţine cu uşurinţă

Min 28 - Wilfried vede şi el galben

Min 26 - Galben pentru Gabi Mureşan

Min 25 - GOOOOL CFR! Lacina Traore preia foarte bine o minge la 16 metri şi îl lobează pe Blazek!

Min 20 - Traore scapă în stînga de marcaj, dar alunecă în momentul pasei

Min 17 - Şutul deviat al lui Deac trece puţin pe lîngă poartă

Min 13 - Gol Sparta Praga! Holenda reuşeşte dubla cu un şut din 6 metri pe sub Nuno Claro

Min 7 -  Gabi Mureşan trece pe lîngă egalare, trimiţînd cu capul dintr-un metru peste poartă

Min 5 - Gol Sparta Praga! Holenda profită de o neînţelegere în apărarea clujeană şi înscrie printre picioarele lui Nuno Claro

Min 1 - A început meciul

COMENTARII (215)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
De calin dambar. pe 08.11.2009 la 21:11
De cfr.istul pe 06.11.2009 la 22:27
Dragi suporteri, ati vazut cu totii ca cehii au avut o clasa peste CFR in ambele jocuri. Va intrebati de ce? Degeaba e bun Traore si atrage 4 jucatori adversi asupra sa daca ceilalti nu tasnesc pe spatiile astfel eliberate. Ati vazut cehii in ce viteza erau cand contraatacau furibund? Asta ne-a lipsit noua. Ei ne-au dezechilibrat continuu la fiecare actiune in mare viteza. Noi am fost previzibili, n-am avut viteza lor in atac si astfel Repka si Hubnik ne-au parut Terry si Cannavaro. Cadu si Alcantara nu sunt cu nimic mai prejos decat fundasii cehi, doar ca au fost surprinsi de sarjele furibunde ale cehilor, de viteza lor extraordinara. Luati unul cate unul, jucatorii nostrii sunt peste cei de la Sparta. Dar le lipseste pressingul necrutator al cehilor. Nu se puteau construi atacuri din pase scurte pentru ca cehii erau deja peste jucatorul care abia primise mingea si trebuia sa o degajeze lung. Iar dupa degajare trebuie sa tasneasca jucatorii intr-un pressing nebun pentru a recupera respingerea adversa. Asta ne cerea Uhrin si jucatorii nostrii extrem de comozi ziceau ca ei joaca un fotbal latin, adica vreau sa zic de fapt un fotbal puturos, care nu practica pressingul continuu care nu lasa echipa adversa sa construiasca si care obtine toate baloanele respinse de adversar. Forza CFR! Nu ne-o luati in nume de rau, noi am suferit imens la aceasta infrangere, ca si la egalul de la Alba Iulia si la egalul de acasa cu Timisoara. Noi va vrem binele, de asta ne spunem parerea. Daca nu ne-ar interesa, ne-am vedea de vietile noastre si ne-ar durea in cot de CFR!
CITEAZA
De 4071974 pe 06.11.2009 la 16:46
CONCEICAO CEAO,CEAO.VREM DEMISIA.EL ARE TOTA VINA .FORTA CFR.
CITEAZA
De alinuka pe 06.11.2009 la 15:03
DUBARBIER!!!:x.......duba isi revine,sper sa nu plece la iarna.....restu sunt o dezamagire,poate traore mai joaca ceva,insa restu....forza cfr!!!!duba:X:X:X da at il lasa p duba p teren si nu mai joca nime....numa el.....si in poarta...si in atac....si mijlocas.....peste tot...ok?...vai....roxi,roxi.. ....cum poti gandi asta.........ii adevarat ca o dormit p teren mda oricum duba singur nimic nu facea....u tre sa ii fi antrenor :))
CITEAZA
De roxanutza pe 06.11.2009 la 14:49
De roxanutza pe 06.11.2009 la 14:49
De roxanutza pe 06.11.2009 la 14:49
De roxanutza pe 06.11.2009 la 14:49
De Cfr pe 06.11.2009 la 14:48
De gicutu pe 06.11.2009 la 13:16
De mayta pe 06.11.2009 la 13:03
Mara,Deac,Nei.Bus,Muresan Culio, nimic deci nu au facut absolut nimic... Bravo Dubarbier se pare ca incetul cu incetul cu multa rabdare si daruinta Duba incepe sa iti revina la fiecare meciu cate un pic....Conceicao cred ca ar fi timpu sa isi faca bagajele ca deja are prea mult timp la club fara sa faca ceva....mia placut ce a facut galeria cu batistele albe... iar turcu tot turc ramane asta sa vazut foarte bine la albitrajul de 2 bani pe care la avut CFR....pacat ca a venit si golul 3 a lui Praga....asa poate CFR mai spala din rusinea romaniei de ieri seara...
CITEAZA
De DEMISIA pe 06.11.2009 la 12:36
De noshit pe 06.11.2009 la 11:49
arbitrul a fost de rahat...insa si CFR m-a dezamagit...a jucat foarte prost (cu exceptia a 2-3 jucatori)...inainte de startul Europa League dadeam CFR-ului cele mai mari sanse sa treaca mai departe acum sincer nu cred ca mai are vreo sansa...pacat
CITEAZA
De cfrcj pe 06.11.2009 la 10:09
De dinapopa pe 06.11.2009 la 10:02
uni jucatori nu pune suflet la meci si asta e o rusine e adevarat nu avem antrenor si uni se plimba pe terren, alti nu sunt inteligenti,la 2/2 cum se stai numai 2 fundasi nostri cu 5 atacanti lor?????????????? nu aveti mint baieti nu jucati nimic si asta antrenor e de vina daca ca bagati suflet si luptat atunci aplaudam, asa e greu uni trebuie se lua exempul de traore, mara,panin si tony numai ei lupta, acuma restul????????? rusine
CITEAZA
De mcr pe 06.11.2009 la 10:01
De sorana pe 06.11.2009 la 09:56
De problem pe 06.11.2009 la 09:52
De cfr-ista pe 06.11.2009 la 09:51
De cipi pe 06.11.2009 la 09:38
De popstar pe 06.11.2009 la 08:55
De albusibiu pe 06.11.2009 la 08:55

muri a spus pe 06.11.2009 03:23 Mah vad niste commentur aici tot de-a creanga....spuneti ca ar trebui dat afara Mara...de ce, e ca si cum ai zice ca trebuie sa scapam de Bus...plm joaca 15 min, o face bine, dar tot el e de vina. Nu il suportati pe Alcantara dar de marele Cadu prea putini ziceti ceva....cu Nei nu mai incep discutia, caci o sa vina iarasi albu (fara suparare) si o sa zica ca a tras un om dupa el si s-a demarcat:P...Dar ce ma lasa fara replica sunt acele commenturi de-a dreptul jalnice in care unii (nu stiu cum sa ii numesc) inca il sustin pe Conceicao....asta e ca si replica lui Borcea....nu il luam pe Andone acum ca si asa nu poate face nimic...dar la iarna e primul pe lista....

Nei ieri nu a tras pe nimeni dupa el insa nici nu a fost mai slab decat: Nuno Claro, Tony, Panin, Alcantara, Cadu, Culio, Peralta (fara nicio contributie pe teren si Deac.... A fost singurul nostru om care a castigat dueluri la cap, primul gol i se datoreaza destul de mult lui ca si inca alte posibile alte 2-3 ocazii in acelasi stil ca faza de gol. Nu a fost servit cu nicio minge utilizabila in careu, mai toate mingile jucate de el au fost la 30-40 de m de poarta... Asta in conditiile in care Traore, pana sa apara Dubarbier nu a reusit sa castige aproape niciun duel... Haideti sa avem mai intai un antrenor care aseaza bine echipa, sa legam jocul din aparare pana in atac si atunci sa vedem care sunt verigile slabe.
CITEAZA
De tibi pe 06.11.2009 la 08:51