Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
08.11.2009 FOTBAL

FINAL » CFR Cluj - Astra Ploieşti 1-0! Cum comentezi?

CFR întîlneşte de la ora 18.00 formaţia Astra Ploieşti, un meci capital pentru viitorul lui Toni Conceicao pe banca clujenilor. Meciul este LiveTEXT pe www.gsp.ro

     Foto 1

COMENTARII (200)

1 2 3 4 5 6 7 8
De elsopotyi pe 09.11.2009 la 12:10
Bine ca a castigat CFR.Nu pot spune parerea ca CENZURATI ,DIN GREU.Apare ce vreti dumneavoastra, ce vor sa auziti, nu realitatea.CFR este decimat si de rea vointa celor care conploteaza inpotriva lor.Pacat ca dupa 20 ani de democratie esti cu botnita pe gura, daca nu esti de la cluburi care sunt toata ziua la stiri.
CITEAZA
De muri pe 09.11.2009 la 11:59
De chefere pe 09.11.2009 la 11:58

mightymike a spus pe 09.11.2009 09:40 Nu am vazut meciul pentru ca a fost ziua mea si mi-a fost frica sa nu-mi stric cheful si duminica la ce am va zut un ultimul timp, aveam sanse serioase sa reusesc. Ma bucur de victorie dar continui sa cred ca la echipa e nevoie de altceva din punct de vedere al conducerii tehnice. Traiesc cu impresia ca CFR se scumpeste la orz si se ieftineste la grau: avem nevoie de o echipa tehnica f. buna si angajata care sa faca treaba cu lotul de acuma, si asta se poate face numai aducand profesionisti adevarati.

Apoi LA MULTI ANI atunci! Dumnezeu sa te aibe in paza! Numai bine!
CITEAZA
De deaduralex pe 09.11.2009 la 11:16
@mightymike: la mulţi ani! :)
CITEAZA
De mightymike pe 09.11.2009 la 09:40
Nu am vazut meciul pentru ca a fost ziua mea si mi-a fost frica sa nu-mi stric cheful si duminica la ce am va zut un ultimul timp, aveam sanse serioase sa reusesc. Ma bucur de victorie dar continui sa cred ca la echipa e nevoie de altceva din punct de vedere al conducerii tehnice. Traiesc cu impresia ca CFR se scumpeste la orz si se ieftineste la grau: avem nevoie de o echipa tehnica f. buna si angajata care sa faca treaba cu lotul de acuma, si asta se poate face numai aducand profesionisti adevarati.
CITEAZA
De mumu pe 09.11.2009 la 08:13
De qwerty007 pe 09.11.2009 la 04:20
Mia placut Cabrera,chiar daca a mai facut mici greseli(cate meciuri are in picioare??). Decat Alcantara mai bine Cabrera.Alcantara greseste mult mai mult,noul antrenor sper ca va face rocada.
CITEAZA
De chefere pe 09.11.2009 la 04:11
Nu trebuia nimeni huiduit azi...trebuia cantat 90 de minute si apoi fluturate batiste albe daca era de protestat. Astfel vedea echipa ca suntem alaturi de ei, dar de asemenea cei vizati observau ca noi, suporterii, vedem si stim ce nu este in regula si penalizam treaba. Asta as fi facut eu. Acum ca sunt plecat in perioada asta e simplu sa vorbesc de aici din spatele ecranului, multi ar spune asta, dar cine ma cunoaste stie ce principii am si ce si cum am facut mereu in peluza. Am sustinut si voi sustine, echipa, indiferent cat de penibila este, nu trebuie fluierata, admonestata etc in timpul partidei! Mai ales cand sunt in 10! La final, poti sa aplauzi sau nu, poti flutura o batista sau nu, dar huiduitul, scuipatul sau injuratul nu trebuie sa le importam din capitala. HAI CFR CLUJ SI LA BINE SI LA RAU! Eu sunt fericit ca am vazut azi ca nu este totul pierdut la jucatori. Ca s-a intamplat din orgoliu, ambitie sau atasament fata de club, nu stiu, nu pot patrunde in mintea fiecaruia, dar au demonstrat ca nu sunt jucatori terminati, ca pot sa fie si altfel decat blegi. Acum problema ei sa si-o puna, nu noi care am spus lucrurilor pe nume. Ei sa stea singuri cu ei si sa se intrebe cum e posibil sa fie cateodata atat de blegi si de blazati si alta data forbalisti? Si cred ca fiecare facandu-si analiza asta s-ar gandi sa fuga pe teren si sa munceasca turbo si in 11 nu doar la mobilizarea in 10 sau 9! Mie sincer cel mai mila imi e de Conceicao, care nu are bietul nici noroc, nu e nici antrenor excelent, e oscilant, de exemplu azi a gandit perfect dupa pauza, dar degeaba face 3 meciuri dezastru si 1 bun, sau degeaba incepe praf cu echipa si schimba pe parcurs caci unei campioane ii trebuie constanta, precum Urzicii de exemplu. Ei, noua ne lipseste constanta in atitudine, in efort, in joc, in scheme tactice. Din acest motiv nu avem automatisme nici dupa 13 etape. Dar, este corect ca atata timp cat suntem in grafic sa nu mai am dreptul sa spun mai multe. Repet, echipa mi-a placut foarte mult prin prisma faptului ca am vazut ca pot fi si altfel decat blazati si ca nu sunt in moarte clinica. Oricum, felicitari pentru atitudine si HAI CFR!
CITEAZA
De ko-ko pe 09.11.2009 la 02:07

superman1 a spus pe 09.11.2009 01:31 Ovidiu Blag, un pinguin notoriu, se leaga de CFR pe ftr . ro

@superman1: da, am citit articolul cu pricina.De cand sunt suporterul CFR-ului(spre rusinea mea de numai 8 ani) intotdeauna am suferit din cauza acestei raceli, circumspectii si suspiciuni cu care clubul nostru a fost privit de intocmai vecinii nostri clujeni.Urmaream televiziunile locale, ziarele locale, mereu, mereu, mereu era trecut U inaintea CFR-ului desi performantele extraordinare si efortul formidabil, profesional, uman, emotional se constituia ca motiv serios pentru a castiga atentia si respectul pe plan local.Nu am inteles niciodata aceasta atitudine din partea clujenilor(exceptand fanii cfr-isti si pe cei u-isti), in special a celor din mass-media locala.Acest Ovidiu Blag are un oarecare bun-simt si un oarecare nivel intelectual, articolul "Mercenarii" are cat de cat un fundament legitim, dar tonul dusmanos, acru, sfidator in care pune problema jucatorilor straini de la CFR veniti in Romania pentru a castiga bani este la fel de placut ca si sodomia.Cum isi permite acest ziarist sa-l ironizeze cu atata non-salanta si voluptate pe Culio, un fotbalist care e unul dintre cei mai buni din tara, daca nu cel mai bun, un fotbalist care a impresionat in campionatul nostru si care a fost jignit pe nedrept la finele meciului cu Sparta, fie ei suporteri ceferisti.Sa mai mentionez ca acelasi "Zidane" si-a cerut public scuze pentru gestul sau?Nu, acest Ovidiu Blag nu da 2 bani pe un "iarta-ma". M-am intristat din nou.Imi vin acum in minte scene cu Arpi de acum 1 an si cu Muresan de acum cateva saptamani...chiar nu pot intelege cum acesti doi oameni nu-si pot incasa simpatia pe care o merita cu varf si indesat, macar aici in Cluj.Nu-i nimic, superman, strangem din dinti si mergem inainte.Suntem pe locul I si poate la anul incepe iar fiesta Ch.League.Daca nu ne va aprecia Ovidiu Blag poate ne va aprecia mai mult Chelsea, Manchester si Milan.Ignoranta e apanajul mediocrilor.Sa ne pastram luciditatea si sa credem in continuare in CFR.Avem toate motivele, nu de alta.
CITEAZA
De superman1 pe 09.11.2009 la 01:31
Ovidiu Blag, un pinguin notoriu, se leaga de CFR pe ftr . ro
CITEAZA
De tiberiu pe 09.11.2009 la 00:22
De CeFeRicireeeeeeeeeeeeeee pe 09.11.2009 la 00:18
De feri159 pe 08.11.2009 la 23:40
Noroc si voie buna s-avem bani s-avem ce vedea!!!!!!!!!!!!!!Forza CFR
CITEAZA
De Nuno,salvatorul pe 08.11.2009 la 23:38
De desene pe 08.11.2009 la 23:16
mi`a placut meciul. nu din cauza rezultatului ci din cauza atitudinii! dupa ce am ramas in 10 oameni, jucatorii au dovedit o mentalitate cu adevarat puternica. mentalitate ce credeam ca a disparut. ma bucur sa vad asta! daca nu ar fi faultat nuno claro am fi luat gol si probabil alta ar fi fost situatia. nu a fost un gest frumos dar a fost necesar in ciuda consecintelor. dubarbier a fost neasteptat de bun, viteza in combinatie cu tehnica lui s`au dovedit letale. a revenit duba :D de data asta sper ca pt o perioada mai lunga. geniale driblingurile lui traore, are potential si poate ajunge departe daca se tine de treaba. tony a jucat bine, cadu iarasi (cu exceptia gafei pe final de meci cand a fost aproape de autogol). pana si deac mi`a placut :)) in ciuda faptului ca sunt constient ca am jucat cu astra ploiesti, mi`a placut atitudinea baietilor! luptati pt noi, pt culori, pt cfr! si nu e rusinos sa pierzi daca pierzi cu onoare! dar ma bucur ca am si castigat! :)
CITEAZA
De americanul65 pe 08.11.2009 la 23:03
Sper ca o pausa in tribuna a facut ceva bine pentru cei suspendati. A fost bine sa vad ca Tony si-a revenit. A fost bine sa vad ca mai sunt jucatori in lot care vor sa faca ceva. Ma intreb cine va fi aici in Martie, mi se pare ca CFR va avea alta fata.
CITEAZA
De superman1 pe 08.11.2009 la 22:47

muri a spus pe 08.11.2009 22:33 De ce trebuie huiduit Muresan? Pentru ca se baga la echipa. Pentru ca el face transferurile, si nu antrenorul. Pentru ca tot timpul ia parte jucatorilor si nu a antrenorului. Pentru ca desi ia partea jucatorilor, o ia doar a unora (portughezii). Pentru ca il tine in staff pe Zamfir. Pentru ca el i-a data afara pe Andone si Uhrin. Pentru ca e depasit de situatia in care se afla clubul....mai scriu?

@muri: prietene, eu stiu ca traim in Romania unde echipele de fotbal sunt de domeniul can-can-ului iar Liga I e aproape de anarhie cand nu e corupta pe fata. Dar sa nu facem supozitia ca balcanismele, miticismele si becalismele, ca despre astea vorbesti, se aplica si acestei echipe. Ceea ce acuzi tu sunt doar supozitii in ideea ca "daca e asa la altii, asa trebuie sa fie si la CFR". Ei, eu sunt convins ceea ce a aratat CFR-ul ca este i se datoreaza si lui Muresan. Iar daca pui in balanta ceea ce cu siguranta i se datoreaza lui Muresan versus lucrurile rele despre care n-ai nici o dovada ca se pot imputa staffului CFR, e mai corect sa apreciem ceea ce avem nu ceea ce nu e demonstrabil. Stiu ca esti suparat ca echipa nu joaca, toti suntem, dar acum e dificil de schimbat antrenorul. Ai rabdare pana in iarna.
CITEAZA
De realistu pe 08.11.2009 la 22:35

superman1 a spus pe 08.11.2009 22:28 Mai avem patru meciuri, doua grele si doua usoare, primul din ele, cu Vaslui de-a dreptul de foc. Vasluiul e intr-o mare forma. Nu cred ca-l vor schimba pe Conceicao pana in iarna, daca o vor face va fi cu cineva provizoriu care cunoaste echipa si poate performa pe termen scurt aducand un suflu nou - gen Trombetta. Pe termen lung insa cred ca se va miza pe alt antrenor, nu pe Trombetta. Overall - desi am jucat pana acum in deplasare la Steaua, Dinamo si Rapid suntem pe primul loc. Asta e bine. Faptul ca nu jucam bine si nu ne regasim - e de rau.

Am putea zice si asa: echipa e pe primul loc, desi joaca jalnic. Iti dai seama cum ar fi daca ar juca de-adevaratelea? Dar declaratia asta o punem la colectie, alaturi de "CFR are cel mai bun lot" si "CFR a batut anul trecut Roma".
CITEAZA
De muri pe 08.11.2009 la 22:33
De superman1 pe 08.11.2009 la 22:29
@muri: de ce? justifica te rog
CITEAZA
De superman1 pe 08.11.2009 la 22:29
de ce? justifica te rog
CITEAZA
De superman1 pe 08.11.2009 la 22:28
Mai avem patru meciuri, doua grele si doua usoare, primul din ele, cu Vaslui de-a dreptul de foc. Vasluiul e intr-o mare forma. Nu cred ca-l vor schimba pe Conceicao pana in iarna, daca o vor face va fi cu cineva provizoriu care cunoaste echipa si poate performa pe termen scurt aducand un suflu nou - gen Trombetta. Pe termen lung insa cred ca se va miza pe alt antrenor, nu pe Trombetta. Overall - desi am jucat pana acum in deplasare la Steaua, Dinamo si Rapid suntem pe primul loc. Asta e bine. Faptul ca nu jucam bine si nu ne regasim - e de rau.
CITEAZA
De muri pe 08.11.2009 la 22:27