Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
23.11.2009 FOTBAL

FINAL » FC Vaslui vs. CFR Cluj 2-0! Cum comentezi?

Trupa lui Andrea Mandorlini va întîlni, în această seară pe FC Vaslui, in cel mai dificil test al finalului de tur. "Vişiniii" sînt decişi să pună capăt seriei de 7 victorii a moldovenilor. Meciul este live pe DigiSport şi liveTEXT pe www.gsp.ro, de la ora 18.00

     Foto 1

CFR (echipa probabila): Peskovici - Tony, Cadu, Cabrera, Panin - Dani, D. Flores, Culio - Mara, Y. Kone, Dubarbier

CLICK AICI PENTRU COMENTARIUL LIVETEXT AL PARTIDEI


COMENTARII (259)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
De afc13 pe 25.11.2009 la 18:18

cfr a spus pe 24.11.2009 19:13 mandorlini demisia demisia demisia

Mai voi sunteti obiectivi? Cum poti sa ceri demisia lui Mandorlini? Sau sa dai vina pe el? Aaa, poate ca ti-a placut Conceicao...care a distrus echipa!!! Esti intr-adevar suporter CFR?
CITEAZA
De calin dambar pe 24.11.2009 la 22:03
De cfr pe 24.11.2009 la 19:13
De gomej10 pe 24.11.2009 la 17:50
De Ilie pe 24.11.2009 la 16:24
De cfr pe 24.11.2009 la 15:18
De pt scippio pe 24.11.2009 la 15:13
De Scippio pe 24.11.2009 la 13:51
De Cristian pe 24.11.2009 la 13:09
De sz pe 24.11.2009 la 12:51
De CJ-07-CFR pe 24.11.2009 la 11:09
De cipi pe 24.11.2009 la 10:42
De adriananca pe 24.11.2009 la 10:19
cred ca problemele la equipa sunt din ordin fisic,, nu avem un cordonator de joc un n 10, nu facem pressing, pacat ca tony si cadu au gresit pentri ca numai ei dau toti pe teren, sa castigam cu craiova....... am uitat si fazele fixe????? sutem penibil
CITEAZA
De publiusnaso pe 24.11.2009 la 09:56
schimbarea unor jucatori din lot este normala, important este ca cei din conducere sa intrevada acest moment si sa nu lase jucatori importanti sa se blazeze. din pacate Toni, Cadu, Dani cei care au scris istorie trebuie vanduti pana mai iei un ban pe ei si sa cumperi jucatori cu potential. Cred ca si conducerea CFR este "la inceput" ca dealtfel mare majoritate a suporterilor spun asta pentru ca se pare ca remanierea lotului trebuia inceputa din vara, iar acum sa avem oameni care sa stie jocul CFR, sa fie inclusi in echipa.
CITEAZA
De tibor pe 24.11.2009 la 08:45
Schimbarile aduc progrese!!! Jucatorii sint in continua schimbare, de antrenori sa nu mai vorbim!!! Cine mai trebuie schimbat??? Oare??? Normal, conducerea!!! Sau, cine-i angajat sa gindeasca, sa-si faca treaba, daca nu.......altu la rind, mai bun si mai...... Fortza CFR !!! Előre CFR !!!
CITEAZA
De aris pe 24.11.2009 la 07:18
De cobhc pe 24.11.2009 la 03:19
REVOLUTIE ! Afara cu grasul de muresan, cu autistul de zamfir si cu panaramele de jucatori !!!
CITEAZA
De Tm pe 24.11.2009 la 03:04
De adi pe 24.11.2009 la 02:54
De muri04@afc13 pe 24.11.2009 la 02:17
De muri04 pe 24.11.2009 la 02:09
De abracadabra pe 24.11.2009 la 01:53
De maxcfrmax pe 24.11.2009 la 01:47

suporter cfr a spus pe 24.11.2009 01:07 Ati vrut demisie, asta aveti. Mie imi pare rau dupa Conceicao, eram pe primu loc , am castigat o cupa la ce a trebuit schimbat? Aduci un antrenor care nu cunoaste echipa, tare ma tem ca nu se intelege cu jucatorii. Ca nu jucam grozav cu Conceicao, ca am mai pierdut puncte, da cunostea jucatorii( a trebuit Muresan sa strice totu), ca nu erati multumiti de joc sau ca nu o cerut in vara buget de 5 milioane. Eu as vrea sa vina inapoi Conceicao , sa plece Muresan, echipa ar avea liniste ,stabilitate( nu ar mai cobora nimeni la vestiare decat poate Paszkany odata intr-un tur de campionat), am avea un presedinte mai echilibrat, care sa lase in pace jucatorii si antrenorii, iar daca ar reveni Tony Conceicao el ar aduce echipa pe linia de plutire ( la fel cum a reusit in returu trecut cand a luat echipa de pe 6 a dus-o pe un loc mai onorabil si a castigat cupa).

Prietene dupa ce te uiti si tu la meciuri si vezi cum joaca si juca echipa , o sa afli si raspunsurile la intrebarile anterioare....... Pana atunci dute si fa- ti un dus rece foarte rece daca se poate si data viitoare fi atent la ce postezi nestiutorule!!!! CFR LA MAXIM
CITEAZA
De afc13 pe 24.11.2009 la 01:45

muri a spus pe 23.11.2009 23:07 Pe ce te bazezi tu cand zici ca Mandroloni e primul antrenor "adevarat"??? Nu intelege gresit, sunt de acord ca infrangerea nu i se poate imputa lui, dar de ce e "adevarat"??? Dupa schimbarile care le-a facut nu e prea "adevarat". Iarasi nu va inteleg ce aveti cu, Culio, normal ca tine de minge daca nu are cui sa i-o dea! Normal ca tine de minge pentru ca asta e scopul lui, el trebuia sa construiasca actiuni. E ca si cum i-ati reprosa lui Messi ca tine de minge (scuzati comparatia, dar am exagerat sama fac inteles). Culio e de departe cel mai tehnic jucator din lot si e normal sa incerce mai mult sa dribleze si e normal sa tina mai mult de minge. Iar Tony chiar nu tine de minge mult....probabil tu vezi alte meciuri.... ahhh ca acum a gafat-o....da...dar in general chiar nu tine minge....Perallta are cam acelasi rol ca si Culio...sa construiasca (desi nu il simpatizez, inteleg de ce face acest lucru).

Zic ca e adevarat pt ca a antrenat intr-un campionat in care se joaca fotbal. Inevitabil acumulezi experienta intr-un astfel de campionat. Bine, nu e Ancelotti sau cei din categoria lui, dar oricum e peste nivelul antrenorilor pe care le a avut CFR. Nu zic ca nu m-as fi bucurat daca in locul lui ar fi venit Lucescu senior, sau poate chiar Boloni dar pe altii din Liga 1 nu as fi luat. (De fapt poate Dan Petrescu...). Referitor la Culio spun ca intotdeauna intarzie pasa...(si eu am jucat fotbal si joc si acum - evident acum ''batraneste'' ) dar ''am fost invatat'' de vechii ''meseriasi'' ca poti sa faci una sau max 2 driblinguri dupa care obligatoriu e pasa. Asta vad si la Culio. Intotdeauna pierde la a 2-a 3-a miscare mingea pt ca duce ''prea mult''. Pe de alta parte constructia in joc nu se poate baza numai pe un singur om, pt ca atunci aici se ajunge. O alta regula de baza este: in fata portii (si chiar in fata portii a fost Tony, cu coechipieri liberi langa el) niciodata nu driblezi (decat daca nu mai ai alta varianta -si atunci mai bine dai in out). Tony nu tine f mult, dar tine cand nu trebuie. Tehnicitatea lui Culio (si in general a unui jucator) nu tine numai de ''dribling'' ci si de precizia si ''momentul'' paselor date. Am observat insa, ca sunt multe pase ''vandute'', date cu destinatie : aprox.zona unde se afla coechipierul dar nu cu exactitate. Precizia paselor conteaza enorm in fata portii - in creearea ocaziilor de gol. ''Messi'' tine mingea pt ca STIE sa o tina si la valoarea lui isi poate permite, cand amortizeaza 3-4 fundasi dintr-o miscare. In schimb pasele lui sunt superprecise!!! La Mandorlini nu pot sa comentez pt. ca nu a avut oameni pe banca si pe de alta parte trebuie sa vada comportamentul a mai multor jucatori la meciuri (degeaba ''produc'' bine la antrenament) cand sunt supusi la presiune. Deac macar e luptator desi si el iubeste mingea. Iar cei mai antipatici -mie personal - sunt Peralta si Nei. Peralta pt. ca pt cei 375mii ce ia pe an trebuie sa faca mult mai mult - si nu sa se loveasca mingea de el ca si de un perete, iar Nei este nul. Pur si simplu nu stie fotbal. Asa ceva nu am mai vazut. Nu stiu de unde l-au cules. Am colegi - cu care joc - si pe orice pun pariu ca sunt mai buni decat Nei. Sunt mai tehnici, mai rapizi...dar au alta destinatie in viata...(si evident nu castiga 375mii/an). Eu sper ca Mandorlini va avea forta sa ''renoveze'' echipa si sa-i impuna stilul ofensiv (de fapt pe ce se bazeaza fotbalul modern...dar asta probabil vezi si tu la echipele din campionatele puternice, Anglia, Italia, Spania si mai nou si Franta). Urmaresc aceste jocuri si evident CFR-ul n-o sa ajunga niciodata M.U. sau L.FC sau Barca dar elemente se pot prelua din jocul lor si asta sper ca Mandorlini participand la un astfel de campionat, aduce cu el cate ceva din mentalitatea ''pur'' profesionalista din aceste ''meleaguri''.
CITEAZA
De superman1 pe 24.11.2009 la 01:40
Sunt de acord cu realistu: "Andone a fost demis intr-un moment in care nu mai controla situatia". La fel cum a venit la momentul potrivit: o echipa noua, bine asezata defensiv de Bergodi (si azi doar Sousa lipseste din defensiva), jucatori fara trofee cu dorinta mare de glorie si Ch.League. Meritul lui Andone: capacitatea de a motiva si de a transmite energie si incredere jucatorilor. Curajul de a improviza in atac. Dupa luarea titlului Ando a pierdut insa 50% din ceea ce avea: putinta de a-i motiva pe jucatori. Cand a inceput noul campionat, jucatorii erau campioni en-titre, motivatia de a fii campion nu mai exista. Ce avea? O echipa care trebuia doar sa joace fotbal. Ando nu a mai reusit sa-si dovedeasca utilitatea. Din pacate (pentru el) nu a mai prins Champions League.
CITEAZA
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Comenteaza


Trebuie sa fii logat pentru a adauga un comentariu

ALTE STIRI DIN FOTBAL

Băieţi de milioane...

Clujenii şi-au surclasat adversarii în retur. Kapetanos a deschis scorul. Elveţienii puteau reveni în joc, dar...

Supermutare! » CFR...

Jucătorul care a evoluat în sezonul trecut în Primera Division, la Gijon, va fi cedat în Liga 1 pînă în vara...

FC Basel - CFR Cluj...

După un început timid, în care FC Basel a făcut tot ce a vrut cu apărarea CFR-ului, clujenii au reuşit să...

Basel e în formă »...

Alexander Frei a fost menajat la ultimele partide pentru a fi pe teren la confruntarea cu CFR

MECIURI

  • Rapid
    Rapid
  • -
  • CFR Cluj
    CFR Cluj

25.08.2016 21:30