Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
03.03.2010 FOTBAL

Casal nu e lăsat să se antreneze cu CFR Cluj!

Prezentat drept viitorul Dubarbier la Cluj, fundaşul nigerian a fost respins de Mediaş şi i s-a refuzat accesul la antrenamentele feroviarilor

     Foto 1

Yinka Casal, fundaşul nigerian cu paşaport britanic, nu mai intră în vederile lui Andrea Mandorlini. Deşi a fost prezentat ca un jucător de bandă stîngă cu sprint exploziv, jucătorul adus de la Swindon Town (Anglia, liga 3) a dezamăgit în România. După o experienţă eşuată la Gaz Metan Mediaş, fundaşul stînga s-a prezentat la începutul săptămînii în Gruia, pentru a se pregăti din nou cu CFR Cluj. Tehnicianul Andrea Mandorlini a fost ferm şi a refuzat să-l primească pe Casal la antrenamente!

Fost atlet de ştafetă, Casal a venit la CFR în ianuarie, împreună cu fundaşul Patrick Kanyuka, fiind prezentat urmaşul "ghepardului" Dubarbier. "Mi-a plăcut că e un stîngaci, înalt, are viteză, care promite", a spus preşedintele Mureşan la prezentare oficială. La nici trei săptămîni, după stagiul de pregătire din Antalya, "Murinio" şi-a schimbat opinia, iar ieri a fost radical. "Nu mă preocupă acum pe mine jucătorul Casal. Pînă la urmă cine mai e acest Casal?", a comentat preşedintele Mureşan. CFR l-a transferat, între timp, pe postul de fundaş stînga, pe brazilianul Leonardo Veloso (22 de ani), care a cîştigat deja un loc de titular, în dauna lui Edimar.

 

25 de minute a jucat Casal în tricoul lui CFR în amicalul cu Wiener Neustadt (3-2)

 

COMENTARII (18)

De Tibor pe 07.03.2010 la 18:09
De daniaania pe 07.03.2010 la 12:44
ma rog..poate se insala..! sau mai inselat cu laudele...
CITEAZA
De CFR pe 04.03.2010 la 17:46
De Mara pe 04.03.2010 la 17:05
De CFR pe 04.03.2010 la 16:20
De nu stiu da in minge pe 04.03.2010 la 16:08
De ircfr pe 04.03.2010 la 15:36
Adevarul acestui articol este pus sub semnul intrebarii. TVA=?
CITEAZA
De muri pe 04.03.2010 la 11:59
De cfr907 pe 03.03.2010 la 22:44
De CeFeRistul pe 03.03.2010 la 20:52
De cfrista deea pe 03.03.2010 la 19:26
De deaduralex pe 03.03.2010 la 19:11
@ Dragoș: Legile fotbalului, de care spui, încă n-au fost promulgate și în România. Aici e în vigoare doar legea bunului plac.
CITEAZA
De sz pe 03.03.2010 la 18:53