Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
13.03.2010 FOTBAL

FINAL » CFR Cluj vs. Dinamo Bucureşti 2-2!

"Vişiniii" întîlnesc în această seară formaţia Dinamo Bucureşti, în derby-ul etapei a 21-a. CFR are nevoie neapărat de o victorie pentru a rămîne în fruntea clasamentului. Soarta lui Mandorlini pe banca gazdelor depinde de rezultatul cu Dinamo

     Foto 1

CFR CLUJ: Nuno Claro - Panin (cpt), Piccolo, Alcantara, Leonardo - E. Dica, Dani, Culio - Peralta - Y. Kone, Traore
Antrenor: Andrea Mandorlini
Rezerve: Pescovic - Tony, Cabrera, Bottone, N. Dica, Deac, Bud

DINAMO: Dolha - Scarlatache, Dr. Grigore, Moti, Pulhac - Torje, D. Kone, N’Doye (cpt), Bostina - Andrei Cristea, Alexe
Antrenor: Cornel Talnar
Rezerve: Curca - Diabate, Goian, Rus, Adrian Cristea, Bratu, Niculescu


Click aici pentru comentariul LiveTEXT al partidei

COMENTARII (198)

1 2 3 4 5 6 7 8
De Scippio pe 15.03.2010 la 10:05
De Sempre Roma pe 14.03.2010 la 21:48
De afc13 pe 14.03.2010 la 21:12

fca31 a spus pe 14.03.2010 12:40 Sa ajungem in CL sa o facem posta pe ma.ta;)...prostu P*lii...ce ai preferea ma prapastie, sa terminam pe 6?

Esti cam incult, dar nu stiu de ce ma mir, asa ai fost facut si in mod autodidactic nu ai sanse sa progresezi. Du-te si sapa, ca acolo ti-e locul!
CITEAZA
De afc13 pe 14.03.2010 la 21:07

Sempre Roma a spus pe 14.03.2010 12:34 Esti prost rau...nici nu ma obosesc sa scriu de ce...

E bine ca nu te obosesti... dar imi dau seama ca habar nu ai de fotbal! Ar fi bine sa mai urmaresti cateva meciuri de ''afara'' si trage niste concluzii sanatoase. Daca nu reusesti atunci intreaba pe altii...
CITEAZA
De muri pe 14.03.2010 la 20:27
De lengyel_attila pe 14.03.2010 la 16:32
De Scippio pe 14.03.2010 la 16:21
De dinozaurul pe 14.03.2010 la 15:39
Cfr nu are atacanti clasici ,varfuri autentice ,fara un goleador ,nu poti pretinde obiective marete ,de aceea trebuie sa-si caute un marcator pur sange .
CITEAZA
De dinozaurul pe 14.03.2010 la 15:31

sandu a spus pe 14.03.2010 14:48 SINGURI JUCATORI CARE AU JUCAT CU INIMA PT CFR CLUJ SUNT EMIL DICA NICOLAE DICA ,BUD CULIO IAR TRAORE NU A FACUT ABSOLUT NIMIC NU INTELEG CE CAUTA ACEST JUCATOR IN PRIMUL 11 ,BUD ESTE CU 10 CLASE PESTE TRAORE RUSINE RISINE RUSINE CELUI CE LA BAGAT IN PRIMUL 11 PE TRAORE RUSINEA CFRULUI CARE JOACA CU NISTE AERE DE ZITI CA ESTE DROGBA TRAORE ESTE PASTA

Da "maestrul "Kone cum a jucat ? Eu zic sa-i scoata pe ciocolatii...si sa-i bage pe cei care vor sa joace ,nu sa mimeze fotbalul ,Kone a oprit toate fazele ,e lent ,face 100 de preluari ,da pase la adversar ....e cizma .
CITEAZA
De sergiu pe 14.03.2010 la 14:53
De sandu pe 14.03.2010 la 14:48
De impartzial pe 14.03.2010 la 13:49

Sempre Roma a spus pe 13.03.2010 21:58 Unde sunt marii cunoscatori ai fenomenului, care ii dadeau in cap lui Culio? Hai mai ziceti ceva de el acum...si nu doar pentru ca a dat gol, ci si pentru ca a facut faza primului gol, si pentru ca a a alergat enorm, si pentru ca iarasi aproape toate mingile au trecut pe la el cand a fost vorba de constructie...hai sa va aud desteptilor.

Mda, Culio a facut aproape identic cu ceea ce a facut la Roma, a zbarcit-o si dupa aia si-a dat sufletul pe teren. Cat despre faptul ca sunt sau nu un cunoscator al fenomenului , ti-am mai raspuns intr-un post si nu vreau sa ma mai repet.
CITEAZA
De muri pe 14.03.2010 la 12:54
De muri pe 14.03.2010 la 12:49
De nea_silica pe 14.03.2010 la 12:48

uuuu a spus pe 14.03.2010 12:33 sunteti praf.. echipa,galerie, totul.. ce tzarani,doamne ce tzarani..

Mda UUU, suntem praf... Dar daca tu esti entelectualul, şi noi ţăranii, vai de cu..., pardon fundul nostru. În ceea ce priveşte jocul, problema este veche: nu avem mijloc, nu avem conducător(i) de joc. Mingile sunt trimise mereu pe vârfurile bine păzite de apărători. Ajunge ca echipa adversă să pună unu, doi stoperi pe vârfuri şi finita la comedia. Probabil că aveam nevoie de fundaşi şi mijlocaşi defensivi, alftel nu-mi pot explica aducerea a trei italieni plus Leo Veloso. De ce nu s-a(u) adus conducători de joc? De ce nu este lăsat să joace N. Dică? Sper că astea sunt adevăruri pe care le vede şi Dl. Mureşan.
CITEAZA
De ultras1996@moartea pe 14.03.2010 la 12:41
De popsanyi pe 14.03.2010 la 12:41
Sa vina Rednic,altfel nici locol 4 nu prindem
CITEAZA
De fca31 pe 14.03.2010 la 12:40
De Sempre Roma pe 14.03.2010 la 12:37
De Sempre Roma pe 14.03.2010 la 12:34
De uuuu pe 14.03.2010 la 12:33
De moarte_cerebrala pe 14.03.2010 la 12:31
stiti vreun forum in care se discuta despre galerie? @chefere dac nu este eu zic ca ar trebui sa faci unul :)
CITEAZA
De moarte_cerebrala pe 14.03.2010 la 12:29

superman1 a spus pe 14.03.2010 12:03 Citesc printre randuri mentalitatea de suporteri de conjunctura, de rezultat. CFR nu inseamna doar meciuri castigate si lupta pentru primul loc. Bucurati-va de fotbal, cu bune cu rele, nu mai fiti dezamagiti mai ales atunci cand spectacolul exista. CFR n-a jucat nimic la Galati, asa este, ieri insa a jucat si a aratat, a cata oara?, ca are puterea de a reveni in 10 oameni.

este adevarat ceea ce spui, dar ar trebui sa faca si ei ceva rezultate cika 350.000 de euro plateste Paskany lunar salariile la jucatori..... pai sportul asta este o pasiune si cand vezi ca nu stiu sa faca o preluare calumea te gandesti la ce nai.ba le sta capul, eu chiar nu pot sa inteleg .. primesc bani cu garla, sunt iubiti si respectati, pai eu de as avea un serviciu ca asta as fi super incantat altii isi rup spatele in totul felul de diverse slujbe, iar ei doar ca invatza cums a conduca o minge tot nu le convine si viseaza inca sa ajunga la nu stiu ce cluburi mari ..... eu merg la meciuri mereu si ma bag in galerie si cant, chiar daca vad ca unii sunt nesimtiti spun unii caci ceilalti chiar joaca si isi dau interesul gen:Culio, Bud, Kone, si altii pe care nu ii stiu asa bine.... spun Culio deoarece vad ca acuma fuge si incearca nu se da batut ... sa vrea sa fie pe undeva un forum in care sa se discute despre galerie caci merg oamenii in sectorul rezervat galeriei si nikci nu canta, cum a spus si liderul aseata " Niste nesimtiti" isi bat joc.... ar trebui sa se intre in acel sector pe o singura intrare ..... cam atat am avut de spus si scuzati-ma pt erorile din scris sau cuvintele irelevante caci sunt un pic cam obosit :) HAI CFR!!!
CITEAZA
De superman1 pe 14.03.2010 la 12:28

afc13 a spus pe 14.03.2010 12:14 Ok, dar baza lipseste. Pase multe, rapide si mai ales precise. Nu exista adversar care poate urmari un joc bazat pe pase rapide si precise. Driblingul e ok, daca esti 1-1 cu adversarul si asa cu sansa 50-50% de castig-pierdere, dar chiar daca ai castigat vine dublura si te blocheaza el. La pase intotdeauna este - trebuie sa fie, prin miscare continua - om liber. Ai dat pasa si te eliberezi de adversar. Asa fac si ''marii'' fotbalului. Nu trebuie decat sa te uiti la meciurile ''greilor'' si imediat iti dai seama unde este greseala. Treaba antrenorului este sa implementeze acest joc. Depinde de el cum reusesc jucatorii sa inteleaga si sa aplice aceste lucruri in meciuri.

asa e afc13, de asta si era iubit Trombetta. pase, combinatii, joc frumos. pacat ca nu aveam eficienta pe vremea lui. solutia ar fi sa semnam cu doi antrenori concomitent :P : cu Bergodi si cu Andone. cu Bergodi jucam in tur, il lasam sa puna la punct relatiile de joc, sistemul tactic iar in retur il lasam pe Andone care stie motiva jucatorii si scoate maxim din fiecare faza. haha
CITEAZA
De afc13 pe 14.03.2010 la 12:14

superman1 a spus pe 14.03.2010 12:03 Citesc printre randuri mentalitatea de suporteri de conjunctura, de rezultat. CFR nu inseamna doar meciuri castigate si lupta pentru primul loc. Bucurati-va de fotbal, cu bune cu rele, nu mai fiti dezamagiti mai ales atunci cand spectacolul exista. CFR n-a jucat nimic la Galati, asa este, ieri insa a jucat si a aratat, a cata oara?, ca are puterea de a reveni in 10 oameni.

Ok, dar baza lipseste. Pase multe, rapide si mai ales precise. Nu exista adversar care poate urmari un joc bazat pe pase rapide si precise. Driblingul e ok, daca esti 1-1 cu adversarul si asa cu sansa 50-50% de castig-pierdere, dar chiar daca ai castigat vine dublura si te blocheaza el. La pase intotdeauna este - trebuie sa fie, prin miscare continua - om liber. Ai dat pasa si te eliberezi de adversar. Asa fac si ''marii'' fotbalului. Nu trebuie decat sa te uiti la meciurile ''greilor'' si imediat iti dai seama unde este greseala. Treaba antrenorului este sa implementeze acest joc. Depinde de el cum reusesc jucatorii sa inteleaga si sa aplice aceste lucruri in meciuri.
CITEAZA
1 2 3 4 5 6 7 8

Comenteaza


Trebuie sa fii logat pentru a adauga un comentariu

ALTE STIRI DIN FOTBAL

Băieţi de milioane...

Clujenii şi-au surclasat adversarii în retur. Kapetanos a deschis scorul. Elveţienii puteau reveni în joc, dar...

Supermutare! » CFR...

Jucătorul care a evoluat în sezonul trecut în Primera Division, la Gijon, va fi cedat în Liga 1 pînă în vara...

FC Basel - CFR Cluj...

După un început timid, în care FC Basel a făcut tot ce a vrut cu apărarea CFR-ului, clujenii au reuşit să...

Basel e în formă »...

Alexander Frei a fost menajat la ultimele partide pentru a fi pe teren la confruntarea cu CFR

MECIURI

  • Rapid
    Rapid
  • -
  • CFR Cluj
    CFR Cluj

25.08.2016 21:30