Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
06.05.2010 FOTBAL

FINAL » CFR Cluj vs. FC Vaslui 0-0

CFR Cluj întîlneşte pe teren propriu formaţia FC Vaslui, într-un meci cît o finală de campionat

     Foto 1

FC Vaslui: Kuciak, Milanov, Zubar, Gladstone, Hugo Luz, L. Sânmărtean, Pavlovici, Papp, Milisavljevici, Wesley, Costly

CFR Cluj: Nuno Claro - Panin, Alcantara, Cadu, Edimar - G. Mureşan - Deac, N. Dică, E. Dică, Culio - Y. Kon. Antrenor: Andrea Mandorlini
Rezerve: 33. B.Peskovic, 13. Piccolo, 2. Tony, 24. Bottone, 8. Peralta, 85. Bud

COMENTARII (159)

1 2 3 4 5 6 7
De radiera pe 10.05.2010 la 18:04
De albusibiu pe 09.05.2010 la 02:39
@Catzelule, n-are rost, imi pierd vremea cu tine... Ideile prea fixe sunt o forma de...Falimentare placuta!
CITEAZA
De pt albusibiu pe 09.05.2010 la 00:03
De albusibiu pe 08.05.2010 la 18:51

pt albusibiu a spus pe 08.05.2010 18:04 axa inter sibiu-gloria b-ta-farul-fc bacau, Dooaamneee mai baiete tu chia esti handicapat, cat de mare este frustrarea! Fii atent la ce iti scriu acuma - stelea, rednic, andone, mihaescu, klein, mateut, sabau, lupescu, lupu, vaiscovici, raducioiu! Echipa aceasta a ;ui Dinamo in 1990 a ajuns in semifinalele cupei cupelor! Spune-mi si mie unde e axa despre care ai zis tu? Pai daca nu venea revolutia echipa aceasta a lui Dinamo spargea Europa in doua, si tu-mi dpui mie de bistrita, de farul de bacau...alo balaceanca, du-te vere la casa cu glumeti!

Nu votezi, nu contezi...Iar ca sa acuzi o realitate la care tu ai avut sansa sa contribui dar nu ai facut-o, eu numesc asta lasitate sau demagogie. Acum despre preafrumoasa ta Dinamo: nu exista in top 3, nu exista. In curand nu va exista deloc. Stai si vorbeste despre o anumita Dinamo. In fiecare deceniu a fost cate una. Daca te lauzi cu cea a anilor 2000, ia-l in brate pe Borcea si pupa-l languros! El v-a adus 1-2 titluri, el v-a distrus... Dinamo anilor '90 era miezul Cooperativei. Ti-o spun asta ca sibian, mai cutzule. Stiu foarte bine ce facea Inter Sibiu. Iar ca sa te lauzi cu Dinamo '90 ar trebui sa stai mai intai la coada. Primii care au dreptul sa se mandreasca ar fi stelistii. Voi doar ati pierdut cu brio, mereu cand erati la un pas de a fi victoriosi. Ai nesimtirea sa vorbesti despre Dinamo '90 comparativ cu CFR? Dinamo '90 era asa cum ai spus si tu echipa de dinainte de Revolutie. Cum se faceau echipele in comunism? O stii prea bine, prin racolari, prin forta, prin coruptia tipic comunista. Sunt deja cunoscute mai toate cazurile...Cum s-a format CFR-ul de azi? Prin transferuri. Ai ceva de comentat la asta? Aaa, da: pune placa Boc- Paszkany-aberatii. Hai, lasa tampenia asta. Vino cu acte, cu fapte clare, cu inregistrari. Pana nu ai asa ceva a sustine in continuare e doar o dovada de idiotenie. Asadar, pofteste de demonstreaza! Apropo, cand vine executorul judecatoresc la voi? :))))))))))))
CITEAZA
De pt albusibiu pe 08.05.2010 la 18:04
De tot pt albusibiu pe 08.05.2010 la 17:45
De pt albusibiu pe 08.05.2010 la 17:42
De albusibiu pe 08.05.2010 la 16:56

tot pt albusibiu a spus pe 08.05.2010 16:50 Bai agariciule, si nu te mai lua cu mine ca vezi ca tot tu pierzi! NU VEZI CA TU NU DISCUTI CU MINE DE PE ACELEASI POZITII! TU NU VEZI CA NU VEI PUTEA NICIODATA SA COMPARI CFR-UL CU DINAMO! TU NU VEZI CA NU AI ARGUMENTE PLAUZIBILE! ESTI LA FEL DE MIC CUM ESTE SI CFR-UL!

Hopa! Ti-a sarit dopul, sifonule? Eu sa ma iau de tine? Sa te ating cu ceva? Pai stii cum e: cand vezi un rahat pe strada, te feresti cat mai mult, sa nu calci in el. Eventual rogi un dinamovist sa-l ia de jos. Iar daca CFR-ul e mic, mic de tot, atunci Dinamo e aproape inexistent. Asteapta, ca vine imediat si clipa asta. FC Faliment e numele vostru! :))
CITEAZA
De albusibiu pe 08.05.2010 la 16:54
Cireasa pentru tortul tau, o gasesti pe youtube. Zice asa: "...Ar putea fi cel mai mare soc produs de o echipa romaneasca dupa 1989. Cu tot respectul pentru ce a facut Steaua, daca CFR chiar reuseste sa castige aici pe Olimpico impotriva Romei este o performanta U-LU-I-TOA-RE!" (si din partea cui spusa asta, ca nu erau comentatorii de la CFR TV!!!) Recunoaste: plangi, asa-i?
CITEAZA
De tot pt albusibiu pe 08.05.2010 la 16:50
De albusibiu pe 08.05.2010 la 16:49

pt albusibiu a spus pe 08.05.2010 16:22 Aoleouuuu!!!!!!! stai putin ca iarasi ai lut-o pe aratur...sa - nteleg faptul ca cele 6 cupe ale campionilor castigate de real madrid in anii '60 fac parte din trecutul "arheologic" al realului? pai tocmai trecutul acesta face din real madrid sa fie cine este! Deci in concluzie se vede faptul ca esti un mare frustrat din cauza lui dinamo! Si despre ce cooperativa spui tu ca nu-inteleg, despre cooperativa pazkany- bani in campanii prezidentiale pt pdl- boc-basescu! In primul rand in anii 1990-2000 dinamo a luat un singur campionat si acela in 1991 cu albanezul demollari pe teren antrenor fiind halagian si cu director tehnic- marele rinus michael al olandei! In al doilea rand in anii2000-2010 dinamo a spulberat rapidul cu atacul mutu-mihalcea -marius nicolae; dupa aceea am luat un campionat in ultima etapa pe spatele lui fc national care daca castiga la craiova erau campioni!; in 2004 am mai luat unul destul de meritat cu ando pe banca, pt ca intr-adevar in anul 2007-2008 dinamo sa caastige zic eu unul dintre cele mai frumoase campionate ale sale dand 4 goluri la craiova, 4 goluri la steaua, 4 goluri la rapid, rezultatele le stii tu! Deci unde este cooperativa luyi DINAMO? Intre timp am batut si noi pe everton cu 5-1; am eliminat sahtiorul; pe castigatoarea cupei uefa ciu 1-0, am adus manchester-ul, lazio, deci s-a cooperativa si in cupele europene nu-i asa! Ti-am spus tineti-va capul plecat si fiti umili in fata lui DINAMO, asa a fost si Dinamo bucuresti in 1986 cand a invins de doua ori intr-o luna pe castigatoarea ligii campionilor europeni!

Ia uite, ai pus tastatura de sarbatoare in functiune. E ciudat cum fanul (fânul nu fanul) unei echipe scoase din cursa poate sa creada ca cei ce sustin CFR-ul pot fi frustrati. Singurul motiv ar fi ca suntem invadati de prostie in forma calificata. Ia mai canta un pic despre Paszkany, Boc, Basescu, PDL, PSD, PRM, FNI si entitati extratereste ce sustin CFR-ul sa ia titlul. De curiozitate, tu cu cine ai votat? Sau ai fost prea las sau nestiutor pentru a te pronunta? Cooperativa lui Dinamo era in axa Inter Sibiu-Gloria Bistrita-Farul-FC Bacau. La vremea aceea Dinamo nici nu putea misca altfel in fata Stelei, cea care mai misca ceva in proaspat infiintata Liga a Campionilor. Iar daca tot alternezi perioadele anilor '80 cu cele ale anilor 2000 inseamna ca intr-adevar esti in stare sa privesti in prezent. Ia uita-te ce inseamna Dinamo ACUM si ce inseamna CFR ACUM. Asta asa ca sa stii ce va insemna peste cativa ani! De-abia astept sa te vad sustinand pe Sportul Studentesc peste 3-4 ani (maximum), in lipsa de alternative. :) Haide catzelule, dreseaza-te deja!
CITEAZA
De pt albusibiu pe 08.05.2010 la 16:22
De albusibiu pe 08.05.2010 la 14:56

pt albusubiu a spus pe 08.05.2010 14:31 TOTUSI IN LEGATURA CU ISLANDEZII AR TRTEBUI SA FII TU MAI MODEST, CA PE UNDE A JUCAT DINAMO VOI NU STITI SA ARATATI PE HARTA EUROPEI! ACUM ATI SCOS SI VOI CAPU'AFARA ATI AVUT NOROCUL INCEPATORULUI SA BATETI PE AS ROMA, PRECUM SI STEAUA PE DINAMO KIEV, SI URZICEANCA PE GLASGOW RANGERS SI VA DATI MARI CA SUNTETI NU STIU CE ECHIPA! AR TREBUI SA DISCUTI CU MINE DUPA CE ATI AVEA SI VOI DOUA SEMIFINALE, UNA DE LIGA CAMPIONILOR SI UNA DE CUPA CUPELOR, DUPA CE ATI INVINGE SI VOI PE REAL MADRID, DUPA CE ATI ELIMINA SI VOI PE MARELE INTER DE DOUA ORI DIN LIGA CAMPIONILOR ASA CUM A FACUT-O DINAMO, DUPA CE ATI DA SI VOI JUCATORI NATIONALEI PRECUM DINU, LUCESCU, DUDU GEORGESCU, DUMITRACHE, LUPESCU, RADUCIOIU, SI ALTII DUPA CE ATI TINE SI VOI ANI SI ANI DE-A RANDUL STEAGUL IN CUPELE EUROPENE- VORBESC AICI CA PARTICIPARI...DECI IN RAPORT CU NOI SUNTETI INSIGNIFIANTI SI TREBUIE SA STATI CU CAPUL PLECAT IN FATA NOASTRA...ASA CUM A ZIS MIRCEA LUCESCU DUPA CE STEAUA A CASTIGAT LIGA CAMPIONILOR SI A AVUT MECI CU DINAMO IN ETAPA LA O SAPTAMANA...SI I-A BATUT DINAMO, PT CA PESTE INCA DOUA SAPTAMANI SA -I BATA SI IN FINALA CUPEI ROMANIEI...DECI NUMAI ASA VETI PUTEA IZBUTI...SI NU CU OBRAZNICII!

Mare echipa Dinamo ZERO Bucuresti. Ati ajuns in Liga Campionilor sau asta e proiectul pentru cand va veti refaceti echipa dupa faliment? Sa-ti povestesc eu ca Dinamo e principala creatoare a Cooperativei anilor '90 in fotbalul romanesc? Daca dupa generatia de Aur n-a mai aparut nimic bun in Romania ar trebui sa i se multumeasca echipei tale. Da-te jos de pe trecutul "arheologic" al lui Dinamo, traieste in realitate si, chiar daca specia umana va regresa prin asta, incearca sa supravietuiesti si in viitor. Deocamdata sunteti intr-o eterna groapa, sunteti mizerabili la toate capitolele, de la conducatori, la becalicieni, la suporteri huliganici, la public infim la meciuri si la un stadion gen cotet. Si inca ceva, Majusculatule: ia-ti o tastatura adevarata (nu una second hand cu Caps Lock-ul blocat) iar daca iti mai raman bani, ia-ti si un creier superior (unul cu 2 neuroni n-ar trebui sa te coste prea mult, sa stii!).
CITEAZA
De pt albusubiu pe 08.05.2010 la 14:31
De albusibiu pe 08.05.2010 la 02:37

pt albusibiu a spus pe 07.05.2010 23:47 DINAMO , ITI SPUN EU UNDE TREBUIA SA FIE, PE PRIMUL LOC, ESTE CEA MAI BUNA ECHIPA DIN ROMANIA IN MOMENTUL ACTUAL CU CEL MAI FRUMOS FOTBAL DAR DIN PACATE : - A FOST VADUVITA GRAV DE ARBITRII DE CEL PUTIN 24 DE PUNCTE- ASA AU ZIS ZIARISTII SPORTIVI PE GSP; - A AVUT DOUA MOMENTE PSIHOLOGICE PESTE CARE N-A MAI PUTUT SA TREACA, GOLURILE LUATE IN ULTIMELE SECUNDE LA CFR SI URZICENI PE GRESEALA PORTARULUI- SI DE-ACOLO S-A RUPT TOTUL DE FAPT...de acolo s-a pirdut campionatul! - CA SA FIE TREABA TREABA! A MAI TREBUIT SA DEZERTEZE SI VREO 5 TITULARI DE BAZA...DECI SCANDAL! E CA O CONCLUZIE TOATE ACESTEA COROBORATE AU FACUT CA DINAMO SA NU FIE CAMPIOANA! CAT DESPRE DATORII STAI TU LINISTIT ..NU MOR CAINII CAND VOR CAII..IN TARA MAI SUNT DOAR DOUA ECHIPE DEPARTAMENTALE...DINAMO - MINISTERUL DE INTERNE SI RAPID - CAILE FERATE ROMANE ASA CA ..GHICESTE

Eu cred ca esti modest...Dinamo era chiar mai buna de primul loc! Trebuia sa fie pe locul 0! E totusi final de campionat, scuza-ne dar nu mai vorbim decat de echipele de pe podium. Celelalte deja au intrat in vacanta. Tine minte totusi: daca reusiti cumva sa faceti rost de alea 8 milioane de euro + ce va mai cere Turcu, pazea dupa aia la islandezi!
CITEAZA
De pt albusibiu pe 07.05.2010 la 23:47
De pt dinozaurul pe 07.05.2010 la 23:38
De Scippio pe 07.05.2010 la 22:20
De tamas pe 07.05.2010 la 18:55
De saliceanu pe 07.05.2010 la 18:43

pt saliceanu a spus pe 06.05.2010 22:01 cred tu salicene esti cu cacatwul la cwur fiindca sa vezi ce vi-o dau tinerii aia sanatosi de la craiova luni si pa campionatul! Tie iti este ciuda de faptuyl ca iti spun adevarul in legatura cu arbitrrii si cfr, ti-am mai spus-o si ti-o repet daca sunteti arbitrati corect nu bateti pe nimeni, aveti o echipa greoaie, cu un joc incalcit si urat privirii , aveti echipa de locul 5-6. Chinuit sunt doar de faptul ca ziaristii pe post la gsp au spus ca dinamo pana acum a fost vaduvita de minim 24 de puncte...asta da hotie, si eu care credeam ca avem echipa slaba...

Bine ai crezut. Dinamo chiar e echipa slaba. Ma insel sau a incasat'o aseara in propria groapa? Groapa zic, pt ca stadionul lor e al poporului. Cunoscatorii stiu ! Asa ca...sezi !
CITEAZA
De locomotiva_1970 pe 07.05.2010 la 18:14
Pt.superman1.Sunt de acord cu tine ca acest sistem ar da voie fundasilor laterali sa urce sus, sa invalui( ceea ce ar surprinde funsasi).Problema mare este ca copiiI esti de pe stanga nu au curaj( altfel era cu Pereita) iar cei de dreapta sunt batrani si nu se simte aportul (poate cu Tony care este mai aprins).In momentul de fata in ultimele 3 meciuri jucatori nu mai trebuie sa asculte de mandolina si sa joace 4-3-3 sau 4-4-2 si sa ATACE DIN MINITUL 1.
CITEAZA
De superman1 pe 07.05.2010 la 17:33
Corectura: "Mi se pare un sistem excelent in special daca NU AI extreme excelente, tip Dubarbier, care sa faca diferenta. "
CITEAZA
De dinozaurul pe 07.05.2010 la 17:30

adi a spus pe 07.05.2010 16:55 CFR-ul este ca maratonistul care alearga 42 km in frunteca plutonului si cade chiar inaintea liniei de sosire.

Mai plastic :"Se ineaca ca tziganul la mal"!
CITEAZA
De dinozaurul pe 07.05.2010 la 17:29

cainele a spus pe 07.05.2010 15:10 IA UITATI-VA CUM A INTRAT PANICA IN SOBOLANIMEA DE LA PERIFERIA CLUJULUI! CE SE INTAMPLA OARE? ECHIPA NASCUTA DIN OBOSEALA BOZGORILOR SI DIN L;ACRIMILE ROMANILOR, SI OPARITA LA PARGHIILE PUTERII PEDELISTO-PORTOCALIE A LUI PAZKANY-VIA-BOC-VIA-BASESCU ISI ARATA OARE ADEVARATA FATA? ADICA ACEEA CARE FARA AJUTORUL ARBITRILOR NU JOACA NIMIC ! CUM OARE, CHIAR ACUM SA CAPOTATI, PAI DEH, DE-ACEEA VREA MURESAN NUMAI ARBITRII ROMANI, CA SA POATE SA-SI FACA MENDRELE, DAR UITE CA NU I-A IESIT SOCOTEALA FIINDCA A INTRAT DNA-UL PE FIR SI NU MAI MERGE! ABIA ASTEPT MECIUL DE LUNI DE LA SEVERIN, UNDE TINERII SANATOSI AI CRAIOVEI , SPER SA VA FACA O BUCURIE NEMARGINITA!

si daca nu va fi asa ?Sa te facem sapun vrei ?
CITEAZA
De adi pe 07.05.2010 la 16:55
1 2 3 4 5 6 7