Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
16.11.2010 VIDEO

Video » Rugat să comenteze acuzele de blat, Mureşan a închis telefonul

Preşedintele clujenilor, Iuliu Mureşan, a intrat în direct la emisiunea Premium Liga, de la GSP TV, după meciul cîştigat de CFR, 3-0 la Bistriţa. Cu cîteva minute mai devreme, Gigi Becali spusese voalat că meciul fusese aranjat

     Foto 1

Rugat de moderator să comenteze acuzele patronului stelist, Iuliu Mureşan şi-a ieşit din fire şi a închis telefonul

COMENTARII (23)

De grigorex pe 18.11.2010 la 13:23
Nooo, ai vazut ce frumos i-a trantit Muri mobilul in furca?...
CITEAZA
De alexutzu83 pe 18.11.2010 la 03:30
Am mai vazut o data, Bravo bravo Muresan!
CITEAZA
De alexutzu83 pe 18.11.2010 la 03:28
Mie nu mi-au postat zeci de comentarii pertinente si decente. cenzura. oricum gsp-ulile nu sunt profesioniste. daca suporteri reprezentand marea majoritate de echipe din tara, inclusiv steaua dinamo si rapid, au aplaudat gestul lui muresan, si l-au contestat pe neom si samui(e)la, iar slugaii au publicat '' credeti ca fost blat? DA 70 % nu 30%.'' desi tot la ei pe site , abia daca s-au gasit vreo cativa (probabil de-ai lor) sa comenteze impotriva, restul 95% i-au desfiintat si s-au aratat oripilati de gsp-ulisti astia doi. despre muresan : da-i '' domne' '' sanatate! bravo muresan! sunt in sfarsit mandru de tine. am vazut faza de vreo 20 de ori si tot mai mandru am fost. asa trebuie jucat cu miticii, altfel nu inteleg. sper sa dea faliment oricum, ca gigi nu-i mai tine in spate prea mult. e destul sa-i induca cineva ideea ca gsp-ulisti il cred prost, ca la cat de prost este e in stare sa le inchida televiziunea:)) neom si samui(e)la DE-MI-SIA!:)))
CITEAZA
De minnesota pe 17.11.2010 la 23:05
De mai multe ori am incercat sa postez ceva despre acest subiect, si niciodata nu a fost adaugat... am fost cenzurat? Se intampla FOARTE des.... M-am saturat de "talking heads" la televizor. Mai ales grasul la Digi cu o voce ca un famen... el este de 100x mai rau decat Gigi Becali. Gigi este un savant pe langa el.... blech...
CITEAZA
De cosminionel pe 17.11.2010 la 17:38
Stiu ca cel mai civilizat e sa ii ignori pe maimutoii astia care te blameaza pe nedrept. Insa la un moment dat trebuie sa le dai peste bot altfel multa lume va incepe sa ii creada. Macar de data asta ar trebui sa fie da-ti in judecata si sa fie pusi la respect. Sunt de parere ca, conducerea CFR-ului ar da dovada de lasitate daca nu ar lupta si impotriva tuturor acelor care nu denigreaza gratuit si fara teama. Ce naiba ! Doar nu sunteti niste muieri fricoase ! Dupa ce cativa vor lua amenzi grase se vor gandi de 2 ori pana sa caste gura.
CITEAZA
De marmura_0765557822 pe 16.11.2010 la 23:33
''Becali spune ca a fost blat! '' Rog ca toate comisile din fotbalul romanesc sa si faca datoria si cei vinovati sa plateasca!!!!
CITEAZA
De dan.f pe 16.11.2010 la 23:02
Sper ca Naum sa fie scos din televiziune, concediat urgent! Ce a facut el aseara nu are nimic de-a face cu deontologia presei sportive, ci cu slugarnicia la oier! Becali zicea "domnu' Naum, daca insinuezi ceva eu cred ca gresesti...", la care sluga a raspuns: "eu nu insinuez nimic, eu spun ce-am vazut!!!". La inceput am crezut ca nu aud bine, era incredibil ca un moderator tv incerca sa convinga lumea ca meciul de aseara a fost blat! Macar daca ar fi avut dovezi... Daca nu s-a putut lega de arbitraj, a decretat blat! Incredibil, nici acum nu-mi vine sa cred!!! Sper ca CFR-ul sa mearga pana-n panzele albe impotriva lui, sa nu mai auzim de slugoiul asta!!!
CITEAZA
De caneto pe 16.11.2010 la 21:15

gorgeousroadkill a spus pe 16.11.2010 20:48 @caneto - asta-i al meu >:) - Si uite cum, pentru un sfert de punct de rating, ai scuipat pe memoria si mormantul tatalui tau. Cred ca ar muri a doua oara sa vada ce ai ajuns. Your comment is awaiting moderation.

al meu a fost pe un ton mai moderat,dar moderat a ramas:)
CITEAZA
De gorgeousroadkill pe 16.11.2010 la 20:48
@caneto - asta-i al meu >:) - Si uite cum, pentru un sfert de punct de rating, ai scuipat pe memoria si mormantul tatalui tau. Cred ca ar muri a doua oara sa vada ce ai ajuns. Your comment is awaiting moderation.
CITEAZA
De caneto pe 16.11.2010 la 20:27
Sunt curios la procentajul comment-urilor trimise la editorialul de azi al lui naum si blocate la moderare.
CITEAZA
De i.isfan pe 16.11.2010 la 20:04
Bine i-a facut lui Naum.Ca si asa e un caine lingator.
CITEAZA
De rexxar66689 pe 16.11.2010 la 19:44
haha muresan nota 10 am vazut ca il da pe naum in judecata :))))si pe gsp :)) si sesizeaza CNA
CITEAZA
De vassbelacsaba1 pe 16.11.2010 la 18:36
Si eu am rasuflat usurat cind Muresan a trantit telefonul . Dar nu numai pt. ca naum merita acest gest, dar si pt. ca nu poate duce o disputa verbala cu mafiotii, la astfel de dueluri singurul capabil e Arpi . Daca rememorati toata interventia lui Muresan, veti constata ca a incercat sa demonstreze ca cele doua meciuri au semanat perfect, ori tocmai referirea la meciul din cupa a fost o greseala tactica, mai ales ca s-a facut ca nu stie nimic de acuze . Ma rog, bine ca a inchis, altfel demonstratia de blat se putea face chiar prin spusele lui Muresan , care ca dr. in penitenciar putea sa invete, ca acuzatiile trebuiesc probate si nu cel acuzat sa-si demonstreze nevinovatia . Or el asta a cautat de la inceput, sa demonstreze ca totul a fost curat . Si a gresit ! Noroc, cum am spus, cu gestul de a tranti telefonul . Sper sa se intre in silenzio stampa si asfel Muresan va fi ferit de noi si uriase prostii !
CITEAZA
De marabona pe 16.11.2010 la 18:33
Iuliu Muresan a crescut enorm de mult in ochii mei dupa faza de aseara. Asa trebuiesc tratati miticii... cea mai josnica speta umana. Bravos.......
CITEAZA
De marabona pe 16.11.2010 la 18:30
Iuliu Muresan a crescut enorm de mult in ochii mei dupa gaza de aseara. Asa trebuiesc tratati miticii... cea mai josnica speta umana. Bravos.......
CITEAZA
De cosminionel pe 16.11.2010 la 16:52
cj.07.cfr are dreptate in comentariul lui si cred ca se cenzureaza si cuvantul mitic
CITEAZA
De dlioji pe 16.11.2010 la 16:18
Cum a reusit KFR sa lege 2 victorii in campionat cum au iesit miticii din amorteala.Am vazut emisiunea,Ciobanu' a declarat ca nu a vazut meciul,ca nu-l intereseaza KFR.Cum a fost informat ca am trecut peste ei in campionat a inceput cu acuzatiile.Rusine atat lui cat si penibilului post GSP.Hai KFR sa-i batem la ei acasa!!!
CITEAZA
De vladyb19 pe 16.11.2010 la 15:59
Primul lucru bun care l-a facut Muri in ultimele luni.
CITEAZA
De roby_ pe 16.11.2010 la 13:08
mda ,bine a facut Muresan ca i-a inchis telefonul ,cu toate ca neom(adica Naum) a fost atentionat de Muresan inainte de acest lucru ca sa nu-l mai intrerupa cand vorbeste el ,neomul l-a tot sicanat si atunci Muresan a decis sa-l lase sa vorbeasca neomul cu gigi!! Daca se putea tranti telefonul in capul neomului ,care nu-i asa ar trebui sa fie impartial , era si mai bine
CITEAZA
De cj.07.cfr pe 16.11.2010 la 12:11
[am sa incerc sa mai postez comentariul o data. refuz sa cred ca m-ati cenzurat. sper ca am apasat eu vreo tasta gresita!...] Deci... Felicitari, Domnule Iuliu Muresan! Pacat doar ca nu i-ati putut tranti telefonul de cap. O merita. Albusibiu are dreptate: ce a urmat dupa ce Naum a ramas sa vorbeasca singur cu tonul de pe fir e mult mai interesant si mai relevant decat teatrul ieftin dinainte. Acum stim exact simtamintele gazetarului/comentatorului referitoare la oamenii din partea asta de tara si cum influenteaza ele viziunea fotbalului prestat de CFR. Chiar atat de tare sa-l fi agasat reactiile cititorilor la articolul "CFR. Club Fara Romani"? Domnule draga, astfel de abordari ne fac pe noi sa devenim si mai ardeleni, iar pe voi sa deveniti si mai miticutzi [aici o fi fost problema?]. Dar acest aspect nu are nicio legatura cu sportul, nu-i asa?
CITEAZA
De publiusnaso pe 16.11.2010 la 12:00
in timpul emisiunii ( am revazut-o si azi dimineata ) NAUM il intraba pe Gigi daca nu i s-a parut suspecta repriza a doua iar acesta ii raspunde ca Padureanu nu mai face asa ceva( blaturi ) . in minutele care urmeaza NAUM isi arata adevarata valoare de ZeroTV, in sensul ca il convinge pe becali ca meciul ii << SUSPECT>> dupa ce ii repeta in continuu. Mai trebuia sa spuna : << INCREDIBIL VOM REVENI >> . Ceea ce s-a intamplat aseara la emisiunea luichiar ii INCREDIBIL. NAUM DU-TE LA OTV
CITEAZA
De albusibiu pe 16.11.2010 la 11:00
Pacat ca au oprit clipul video tocmai aici. Urmatoarele 20 de secunde erau cele mai importante din ceea ce privea "analiza sportiva" a lui Naum. Dar nu e nicio suparare in privinta postului. Daca mai erau ceva dubii, acum ne dam seama ca si gsp-ul ca si sport.ro sunt de fapt doua canale ale aceluiasi trust: TV Steaua. In orice se face conexiunea cu ei, oricand se cere parerea si "aprobarea" lor, mai ales atunci cand chestiunea e spinoasa - ce poate fi mai grav decat ca CFR-ul i-a sarit in clasament? Adica noi ne permitem sa batem pe Gloria, daca ei n-au putut? Stati sa vedem daca invingem Gazul ce va fi! Pai pe logica asta eu decretez cel mai mare blat acel Vaslui-Steaua 0-3, ala sigur a fost meci de 200.000 de euro, nu Gigel? Ce ramane dupa acest meci? Pacat de calcaiul lui Bjelanovici.....Sigur a fost platit de CFR! De fapt, stati, m-au innebunit de cap toate televiziunile astea: Bjelanovici este jucatorul CFR-ului! Un sfat: inchideti televizoarele, aceste cutii de indobitocit masele. Asta cel putin pana vom reusi sa spargem dictatura media bucuresteana.
CITEAZA
De rexxar66689 pe 16.11.2010 la 10:46
foarte bine a facut sa nu intre in direct la gsp NICIODATA
CITEAZA